Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Сушить шкіру та викликає алергію. Розвінчуємо міфи про екологічну косметику

РЕКЛАМНИЙ МАТЕРІАЛ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Сушить шкіру, викликає алергію, а ще її тестують на тваринах. Це лише мала частина міфів про екологічну косметику, якими наповнений інтернет. А ще покупці досі плутають «натуральну» та «екологічну» косметику, хоча ці поняття не є синонімічними. Засновниця бренду VAPA Марія Кучеренко розповіла, які міфи про екокосметику дійсно містять частку правди, а в що вже давно не варто вірити.

Марія Кучеренко

Засновниця черкаського бренду екологічної косметики VAPA

Натуральна, органічна, біо- й екокосметика – це синоніми

В Україні немає чітких стандартів, що може зватися «натуральним». Якщо в складі засобу є хоча б один натуральний інгредієнт, виробник вже може нанести таке маркування. Саме тому зараз дуже багато грінвошингу (один із видів екологічного маркетингу), коли ви заходите в магазин, і кожен другий засіб позиціюється як натуральний. Тому на натуральність, особливо в масмаркеті, я б не розраховувала.

Якщо ви бачите значок «organic» або «сертифіковано Ecocert Cosmos», то перед вами органічний продукт. Для отримання такого маркування на кожному з життєвих циклів – від отримання сировини, виготовлення засобу, і до використання та утилізації – були витримані суворі стандарти. В органічній косметиці – щонайменше 95% рослинних та натуральних компонентів, отриманих ненасильницьким методом, та до 5% безпечних штучних речовин (зі списку дозволених й безпечних), а пакування – придатне до вторинного перероблення. У складі не має бути продуктів нафтоперероблення, мінеральних олив, парабенів (складні ефіри, які використовують як консерванти), штучних парфумів та фарбників. У біокосметиці можуть бути присутні продукти рослинного та тваринного походження, але їх мають добувати ненасильницьким шляхом. Це зокрема бджолиний віск, маточне молочко, протеїн шерсті овець, ланолін тощо

В екокосметиці пріоритетом є безпечність продукту для людини та довкілля на всіх етапах його життя. Особлива увага звертається на походження пакувальних матеріалів та придатність їх до вторинної переробки. Найпоширеніші матеріали: скло, папір, алюміній, PET. Відгалуженням екоруху в косметиці є zero waste (нуль відходів). Пакування таких продуктів може бути повністю відсутнім. Яскравим представником є тверді шампуні. У нього може бути відсутнє пакування, а це заощаджує ресурси планети. 

Тому, ні, натуральна, органічна, біо- й екокосметика це різні види косметики. З-поміж їх усіх екокосметика найближча до органічної.

Екологічну косметику не тестують на безпечність

Такий вид косметики не проходить тестування на тваринах. Це роблять або «в пробірці» на бактеріях, або на групі добровольців. І це досить класний варіант, коли ти вже знаєш, як засіб поводиться на шкірі людини. 

Екокосметика часто викликає алергію

Будь-які алергічні реакції – індивідуальна особливість організму, а не класу засобу. Косметика з масмаркету зазвичай виготовлена з максимально інертних речовин, які не мають жодного впливу на організм. Виробники хочуть виготовляти універсальні продукти. Тому зазвичай активні компоненти або повністю відсутні, або представлені в дуже незначній кількості. 

Алергія може бути на будь-який вид косметики, не залежно від її виду. Це залежить від особливостей кожного організму. Екологічна косметика – в першу чергу екологічна, та це не означає, що вона гіпоалергенна.

Якщо в складі є синтетичні компоненти – засіб шкідливий

Еко косметика може містити як натуральні, так і синтетичні компоненти. Проте жоден з них не має шкодити довкіллю та людині. Треба дивитися, які ці компоненти. Наприклад, є синтетичний вітамін С. Його не існує в природі, але можуть створити в лабораторії, і вже доведена його ефективність на шкірі. Він синтетичний, але не шкідливий. Деякі компоненти дійсно шкідливі, але їх не використовують у будь-якій косметиці. Існують списки заборонених речовин.

У нашій косметиці VAPA є синтетична саліцилова кислота і синтетичний вітамін В3 цинамід. Саліцилова кислота існує в природі – у вербі. Але такий компонент буде значно дорожчим, а ще виникне складність із введенням його в необхідній концентрації в засоби догляду. Річ у тім, що саліцилова кислота має рідку форму, і не завжди доцільно вводити її косметику в тому відсотку, який потрібен. Тому ми використовуємо синтетичний компонент у формі кристаликів. Що стосується вітаміну В3 – він дуже корисний для шкіри, допомагає покращити її колір, прибрати сліди постакне. У нього бездогання репутація, і жодне дослідження не виявило якоїсь шкоди.

Екокосметика псується швидше за куплену в масмаркеті

Масмаркет налаштований на довгий термін зберігання продукції на складах та в магазинах у критичних умовах та зі значними коливаннями температури. Виробникам потрібно, аби їхні засоби довго зберігали товарний вигляд, щоб не мати фінансових втрат. Тому головне завдання технологів – зробити стабільний засіб, часто завдяки введенню «агресивних» консервантів. І навіть якщо ви порушите всі правила зберігання, товарний вигляд продукції залишатиметься незмінним.

Натомість екологічна косметика має відповідати суворим вимогам, про які говорили вище. Дозволені консерванти мають більш м’яку дію на мікробіом нашої шкіри, тож і на патогенні мікроорганізми вплив менший. Тут постає питання: чи вам дійсно потрібно зберігати крем 3 роки ціною власного здоров’я? Сучасні та безпечні системи консервації для екокосметики дозволяють засобам залишатись свіжими приблизно рік.

Екокосметика має специфічний неприємний запах

Екокосметика може мати будь-який запах. Все залежить від смаку виробника. Сприйняття аромату є дуже суб’єктивним. Оскільки ринок екологічної та органічної косметики розвивається, з’являються нові компоненти, досить приємні на запах. Та косметика, яка була 10 років тому, і та, яка є зараз, – це небо і земля.

За відгуками наших клієнтів, найкращий аромат у косметиці VAPA має твердий шампунь Litsea. У його складі – ефірна олія літсеї кубеби або тропічної вербени. Аромат шампуню схожий на лимонні льодяники – дуже свіжий і яскравий, з легкими трав’яними нотками.

Екокосметика – дешевша альтернатива закордонним брендам

Екологічна косметика є досить дорогою, хоча залежить від сегмента. Наприклад, олія для тіла буде дешевшою, ніж крем для зменшення пігментації шкіри. Щоб зробити олію, треба підібрати комбінацію компонентів, налити їх у тару – і все. А крем буде більш витратним і у виготовленні, і в компонентах. 

Сухі, тверді шампуні та шампуневе мило – одне й те саме

Часто люди неправильно розрізняють косметичні засоби для волосся. Сухі шампуні перебувають у формі аерозолю або пудри. Їх наносять на проділ і розчісують волосся, аби освіжити укладку, коли немає можливості помити голову.

Шампуневе мило – це по суті класичне мило на основі олій і лугу. Воно часто робить волосся жорстким і надає відчуття ламкості та жирності з нальотом. Я не раджу цим користуватися. У шампуневого мила дуже високий ph (водневий показник), який шкідливий і для шкіри голови, і, перш за все, для волосся.

Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів

При виготовленні твердого шампуню використовують мінімум води. На вигляд він схожий на звичайне мило, із шорсткою поверхнею. Зроблений на основі SCI або SLS. В основному від якості саме цих компонентів залежить його ефективність.

Твердий шампунь сушить волосся і залишає наліт

Цей косметичний засіб може бути як високої якості, так і низької. Усе залежить від компонентів, з яких його виготовили. Бачу, що масмаркет теж потрохи підтягується до цього руху, адже помічає, що тверді шампуні стають дедалі популярнішими. Але масові виробники зазвичай використовують у своїх засобах SLS (лаурилсульфат натрію), тому починають його пхати і до твердих шампунів. Насправді SLS – це точка відліку подразнювального потенціалу. Якщо у брусочку цей компонент перебуває у концентрації 80% – він надзвичайно сушить шкіру голови та волосся.

Найкраще, коли у складі твердого шампуню є SCI (кокоіл ізетіонат натрію). Цей компонент часто додають разом із кокосульфатом натрію – він краще піниться, а ізетіонат пом’якшує дію шампуню. Дивіться і на додаткові пом’якшувальні компоненти в засобі, як от гліцерин, пантенол чи молочна кислота. Додатковою перевагою буде не парфум, а ефірна олія та масла для пом’якшення волосся.

Для зволоження в екокосметиці VAPA ми використовуємо рослинні цукри – бетаїн, інулін, топінамбур. У шампуні для людей із підвищеною жирністю голови, волоссю яких бракує об’єму, додаємо білу або зелену глину, різні рослинні пудри та саліцилову кислоту для регулювання жирності. І все це ми комбінуємо з ефірними оліями. У підсумку маємо комплексний підхід: ефірні олії працюють із самою шкірою і змушують її трохи заспокоїтися та виділяти менше жиру, а глини адсорбують зайвий жир та додають волоссю прикореневий об’єм. У підсумку ваша шкіра почувається значно краще, а волосся не так швидко забруднюється.

Твердий шампунь погано піниться

Твердий шампунь може легко замінити звичайний рідкий. Вам не потрібен якийсь період звикання, бо засіб нібито не так милиться чи не так промиває волосся. Коли клієнти переходять на наш шампунь, вони одразу кажуть: «Дуже легко і зручно, волосся чисте, і все піниться дуже легко». У підсумку все залежить від виробника.

Твердий шампунь незручно зберігати вдома 

Засіб можна зберігати в мильниці, до якої всі звикли. Там мило чудово тримає свою форму і не розмокає, так само і твердий шампунь. Також знаю, що деякі дівчата кладуть його на в’язану з джуту мочалку, і теж все гаразд. Єдине – треба стежити за тим, аби шампунь не розмокав і не киснув у воді. 

Водночас плюсів у твердого шампуню все ж більше. По-перше, він компактний і не розливається в подорожах. Для його виготовлення не використовують багато води, яка є вичерпним ресурсом. Засобу не потрібне пластикове пакування. Слід запам’ятати головне правило: після використання шампунь треба покласти в мильницю. Тоді цей засіб буде радувати вас дуже довго.

Екокосметику важко підібрати через невеликий вибір

Екокосметика VAPA націлена на мультифункціональність та фізіологічність, щоб закрити максимально багато потреб. Наприклад, якщо ми робимо крем для сухої шкіри, він підійде і для зневодненої. Будь-яка шкіра може бути зневоднена: як жирна, так і суха. Тому не треба купувати крем для жирної шкіри, а потім сироватку для зволоження і ще якусь маску – це все вже є в кремі. Ми націлена на те, щоб у вас була одна ідеальна баночка, яку ви любите, і яка повністю задовольняє ваші потреби. Можливо, ви з першого разу знайдете свій ідеальний засіб, і цей міф розвіється.

Саморобні домашні засоби – альтернатива косметиці

Люди, які створюють косметику на виробництві, мають значно більше знань технології та безпечного поєднання компонентів. Експерименти на власній кухні можуть зашкодити. Часто бачу у TikTok та YouTube, як дівчата роблять маски для очищення пор від чорних цяток на основі соди та лимонної кислоти або зубної пасти. Це жахливо, ви просто нашкодите свою шкіру і зробите собі хімічний опік! Після цього доведеться довго відновлюватися. Та якщо ви зробите, наприклад, якусь маску на кефірі або з фруктів, то біди не буде. Але чи ефективно це – потрібно ще довести.

VAPA – український бренд екологічної косметики, який у 2019 році заснувала дизайнерка за освітою Марія Кучеренко. За два роки до цього вона почала виготовляти засоби догляду для себе та друзів. Після занурення в спеціалізовану літературу, вивчення процесів, які відбуваються у шкірі, та впливу косметики на неї, створила власну лабораторію з професійним обладнанням та науковим підходом до розробки екокосметики. Усі засоби бренду направлені на екологічність: пакування придатне до вторинного перероблювання, а склад косметики не шкодить людині та довкіллю. Основна продукція – тверді шампуні та кондиціонери. Асортимент стрімко розширюється та налічує крем для рук, бальзам для губ, гелі для вмивання, засоби для демакіяжу, убтани (сухі порошки, якими можна вмиватися і які можна використовувати як маску).

Підтримай ШоТам

Суспільство

Рідні сумнівалися в його «крейзі-ідеї». Історія смаколиків на проростках Ineo products, яка почалася з 400 гривень

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Харків’янин Андрій Євтушенко ще зі студентських часів прагнув знайти роботу, яка буде приносити не лише гроші, але й задоволення. Він мандрував Україною, надихався, спілкувався з різними людьми, і зрештою вирішив створити цікавий та справді корисний продукт – солодощі з проростків. Це насіння, яке активізувало своє зростання і пробуджує максимум корисних компонентів. Рідні відреагували на таку ідею скептично, та все ж «інвестували» в майбутню справу 400 гривень. Так почалася історія бренду Ineo products.

Андрій Євтушенко

PositionХарків’янин, засновник Ineo products – натуральні солодощі на проростках

«Місяць без м’яса» затягнувся на роки

Я народився в Донецьку, закінчив університет за спеціальністю хіміка-технолога. Під час навчання у виші зацікавився темою «вічного життя» та впливу різних продуктів на організм людини. Вирішив спробувати харчуватися правильно, тестував на собі різні дієти: сироїдіння, веганство, голодування. 

Ми навіть з батьком експериментували. Одного разу я розповів йому, як сильно м’ясо навантажує наш організм, якщо їсти його майже щодня. Кажу татові: «Спробуймо не їсти його місяць, і подивимось, як будемо почуватися». Через місяць батько вже повернувся до звичайного харчування, а я побачив для себе позитивний вплив. Тож наступні вісім років – до 2018-го – я взагалі не їв м’яса. Згодом мій світогляд трішки змінився, я зрозумів, що здоровий стан людини починається не з їжі.

Після закінчення університету я вирішив, що хочу бачити якийсь сенс у тому, що роблю. Усі родичі казали, що «університет – це золота пора, після якого почнеться робота, і все буде не так райдужно». Але ж так не повинно бути, подумав я. Багато людей мають прекрасну сім’ю і роботу, і вони щасливі. Думки про те, чому хтось щасливий, а хтось – ні, дуже мене турбували. І я почав шукати себе. 

Бізнес почав з кількох сотень гривень у гаманці

Тривалий час я подорожував Україною. Спершу у 2012 році, весь такий амбіційний, переїхав до столиці. Але швидко відчув, що це не моє. Відтак повернувся в Донецьк, працював там у сфері реклами, маркетингу та вебдизайну. Але, знову ж, не відчував, що займаюся чимось «своїм». Звільнився і поїхав до друзів у Тернопіль, потім потрапив в Івано-Франківськ, закохався у нього і залишився там на чотири місяці. Трохи мешкав під Херсоном в екосадибі, власник якої був зациклений на здоровому харчуванні. 

Фото: Алла Николаец / Facebook

Усі ці подорожі дуже мене надихнули. Коли я повернувся до Києва, одразу запропонував друзям розвиватися у сфері здорової їжі. Але коштів у нас не було, а щоб почати, треба було щось заробляти. Тож вирішили спробувати робити тортики на замовлення. Було важко починати бізнес, коли навіть за квартиру немає чим заплатити. Тоді я пішов до рідних і попросив у них коштів. Я розповів їм про свої ідеї, і брат сказав: «Ну, може в тебе щось і вийде». А батько: «Сумніваюсь, але тримай, синку, я тебе підтримаю». Вони оцінювали мої плани як чергову «крейзі-ідею». Але скинулися по 200 гривень. Тож фактично моя справа почалася з 400 гривень у кишені. 

З другої спроби – вдалося

За кількасот гривень ми зробили перші закупівлі всілякого насіння та сухофруктів для майбутніх тортиків. Виготовляли натуральні десерти без цукру та випікання. Ми не називали свою продукцію веганською (і зараз я цього не роблю). Те, що вона виготовлена з натуральних рослинних компонентів, це нормально. На картоплі чи апельсині не написано, що вони – веганські. Ми намагалися боротися з такими кліше, поширеними у суспільстві. Спочатку тортики у нас купували кілька кав’ярень. Але ми якось не дуже серйозно ставилися до цієї справи – більше бавилися. Тож через пів року кожен із команди не прийняв для себе якісь внутрішні виклики, і ми розійшлися. 

Фото: Ineo products / Facebook

Досвіду на той момент у мене вже було достатньо. Я трішки ще поїздив країною, знову надихнувся і вирішив починати заново, але вже самостійно. Я зареєструвався як підприємець, почав відновлювати співпрацю з кав’ярнями у Києві, давати свою продукцію на дегустацію, потроху заробляти. Що цікаво, за перший місяць я наторгував на 3 тисячі гривень, з яких півтори потрібно було заплатити як податки. Але така реальність, і я з нею змирився. Попрацювавши у Києві, я вирішив перевезти своє виробництво до Харкова. Останні 2,5 роки мешкаю тут. 

Проростки – це щось смачне і корисне

З 2016 року виготовляю вже не тортики, а натуральні солодощі на проростках Ineo products за авторською технологією. Цей сегмент я вперше відкрив у період досліджень над собою та їжею, коли перестав споживати м’ясо. Читав різні статті й дізнався про таку річ. Ще 5 років тому в Україні батончики були дуже одноманітними: просто горіхи з сухофруктами. І я подумав: «Чому б не зробити їх на проростках, адже це було б легше, смачніше і корисніше?».

Паростки або проростки – це по суті насіння, яке активізувало своє зростання. Будь-яке насіння у звичайних умовах може лежати довго, бо воно ніби «заархівоване» природою. А коли настають необхідні умови, воно набирає вологу і починає проростати. І саме цієї миті насіння пробуджує максимум своїх харчових властивостей та корисних компонентів. Воно стає смачнішим та легше засвоюється. 

Паростки, з яких Ineo products створюють солодощі

Для розуміння, якщо ми їмо сирий горіх, він доволі довго і важко перетравлюється в організмі. Але якщо його термічно обробити – зруйнуються зайві інгібітори, він почне легше засвоюватися. Тому смажені горіхи чи насіння нам здаються смачнішими та приємнішими, бо їх легше сприймає організм. Крім термічної обробки, є й інший варіант. Цей горіх можна «оживити». Для цього треба наситити його водою, аби він почав проростати й пробуджуватися. Це найкращий варіант для організму, тому що більшу частину роботи ви вже виконали замість шлунку.

Смак дитинства наших бабусь

Ми підсушуємо насіння, пробуджуємо його і на основі цього створюємо солодощі. Зараз у лінійці маємо чотири смаки батончиків. Один із них – коноплі з фруктами. Коноплі є одним із лідерів за вмістом корисних жирів Омега 3-6-9. Вони мають усі необхідні амінокислоти та покращують кровообіг. Також маємо смаки кріспу (висушені проростки зеленої гречки) із шоколадом, вершкового кокоса та арахісу у 100% шоколаді. Жоден із них не містить цукру.

Шоколад ми використовуємо не магазинний із пальмовою олією, а натуральні какао-боби Criollo – дуже рідкісні у використанні. Ми закуповуємо їх у Венесуелі. Щойно ти відкриваєш пакування – чуєш запах справжнього шоколаду. 

Шоколад Ineo products

Один батончик вагою 40 грамів – це повноцінний перекус, аби за необхідності поповнювати свій організм десь у дорозі необхідним запасом корисних речовин. Якось я був дуже голодний, адже зранку не поснідав і поспішав на роботу. З собою мав лише пляшку води та два батончики. Я з’їв їх – і на 3-4 години взагалі забув про голод. 

Склад батончика – проростки та любов

Спочатку наш бренд звався «Волшебная кондитерская». Але коли я захотів перекласти його українською, то зрозумів, що у нас немає аналогів слова «волшебная». Є «чарівна», але «чари» мають зовсім іншу семантику. Крім того, «кондитерская» перекладається як «цукерня». А у нас в батончиках немає цукру. Тож «Чарівна цукерня» ніяк не могла передати той сенс, який ми закладаємо у свою роботу.

Читайте також: Мармуляда з файного міста: як тернопільське варення завойовує прихильників з усього світу

Ми зупинилися на Ineo products, де «Ineo» – похідне від слова «інформація». Суть у тому, що ми не просто робимо фізичний продукт, як от «взяли сировину, переробили, зробили якийсь продукт». Ми вкладаємо у нього дещо більше – нашу любов. Це легко зрозуміти, подивившись, як дві людини готують, скажімо, борщ з однакових продуктів. Це стовідсотково будуть дві різні на смак страви. Кожна людина по-різному вкладає свою енергетику в те, що робить. 

Батончики Ineo products

Намагаємося створювати смаколики з любов’ю. Я вже помітив: якщо робив щось у поганому настрої, воно або пригорало, або ж ламалося обладнання. А коли виробник готує з душею, в нього все виходить ідеально. Для нас важливо, яку інформацію та енергетику ми закладаємо в продукт, бо він як флешка: що ми на неї запишемо, те людина й отримає. Коли покупці куштують наші батончики – отримують прилив сил та натхнення для продуктивного дня.

Чай Ineo products перенесе вас у «країну Богів»

Також у нашому асортименті є натуральні цукерки без цукру у 100% шоколаді. Окремо пропонуємо крафтовий шоколад та чаї. Найцікавішим у нашому асортименті, на мою думку, є Masala чай у стіках. Це традиційний східний напій зі спеціями. В Індії чорний чай виварюють на молоці з сумішшю спецій. Ми ж зробили готову версію із сухих кукурудзяних вершків, тростинного цукру, суміші спецій і перемеленого чорного чаю.

Готовий пакетик нашого напою потрібно просто засипати в чашку й залили окропом – і у вас готовий чай ресторанного рівня. Багато хто з наших покупців, які бували в Індії, казали, що наш напій навіть смачніший, ніж там. Хоча в Індії ніхто з нашої команди не бував, тож зі смаками ми експериментували на рівні своїх рецепторів.

Чай Ineo products

Придбати батончики вроздріб у нас можна по 30 гривень. Шоколад у середньому коштує 90 грн за 100-грамову плитку. Напої – 20 гривень за пакетик для одного великого горнятка або 150 грн за велике пакування. Придбати можна через сайт або знайти нас у мережі «Сільпо» – в «Лавці традицій». Також ми представлені у різних мережах екомагазинів: у Харкові, Дніпрі, Одесі, Полтаві, Житомирі, Кропивницькому та Кам’янці-Подільському. Раніше частенько нашу продукцію купували для різних кав’ярень, але зараз цей відсоток значно знизився через пандемію.

З українських полів – до нас у смаколики

У нас невеличка команда: двоє кондитерів, кілька помічників та ми з дружиною. Остання приєдналася до команди Ineo products рік тому як «головна натхненниця». Вона відповідає за юридичну та бухгалтерську складову, а також за соціальні мережі. Раніше ще батько допомагав із логістикою, коли ми працювали у Києві. Дуже хотілося б мати великий сімейний бізнес. Сподіваюся, ми до цього дійдемо. 

Андрій Євтушенко з дружиною Юлею

Майже всі наші постачальники – українські. Наприклад, зелену гречку ми купуємо у перевірених фермерів, з якими працюємо разом вже не перший рік. Вони мають дуже якісний підхід до сировини, вирощують її без жодних хімікатів. Те саме і щодо конопель – обрали найкращих постачальників. Зараз маємо певні ідеї щодо продуктів, які будемо використовувати у майбутніх смаколиках, аби в нас було ще більше української сировини. Хочемо укріплювати нашу економіку. Розуміємо, що теж впливаємо на неї завдяки тому, з якою сировиною працюємо. 

Досі рахуєте кожну калорію?

Зараз працюємо над розширенням збуту нашого асортименту, вдосконалюємо якість. Ми виготовляємо батончики вже 4,5 роки, але постійно експериментуємо зі смаками, щось додаємо, покращуємо, змінюємо пакування. Питаємо у людей, що їм подобається, а що – ні. Глобальніше зараз важко щось планувати, адже пандемія сильно впливає на бізнес, особливо на крафтових виробників. Тому ми зосередились на локальних продуктах, щоб не залежати від імпорту в складні часи. 

Батончики Ineo products

Наше завдання – донести до людей, що не треба вираховувати кожну калорію, варто орієнтуватися на внутрішній стан. Не так важливі самі продукти, як те, що в них закладено. Коли я потребую насіння чи якихось яблук для дому, намагаюся купувати їх у бабусь, а не в магазині. Хочеться бачити їхні щасливі очі та підтримати саме «корінних» українських виробників. Вони продають з любов’ю, яку ви відчуєте.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

На Київщині створили аквабокси з інноваційним методом очищення води (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Українці придумали як дешево пити воду як з альпійських гір та ще й не засмічувати пластиком природу!

Треба просто набирати воду у свою тару в таких рожевих аквабоксах.

Вони є в Києві, Одесі, Львові, Полтаві та інших містах, а виробляють їх в Ірпені!

BWT Aqua це спільний проєкт українців та австрійців.

Український Екософт й Австрійський BWT поєднались і створили дещо нове. Інноваційні мінізаводи по очищенню води.

«Для нас було дуже важливим зробити продукт, який зробить воду для споживача доступною», – Андрій Мітченко, керівник BWT Aqua.

«Доступною – поруч з домом, доступною – з точки зору її якості, доступною – з точки зору її ціни».

Читайте також: #ЩедрийВівторок. Як українські діти долучаються до благодійності та допомагають іншим

У цих мінізаводах вода проходить дев’ять ступенів очищення. Зокрема ультрафіолетове знезараження і насичення природними мінералами.

І все це… поряд з вашим будинком!

Боксами управляють через інтернет та перевіряють цілодобово, а ви просто приходите зі своєю пляшкою та набираєте!

«Наша головна місія не заробляти гроші на продажу води», – Андрій Мітченко, керівник BWT Aqua.

«А зробити інфраструктурно внесок в розвиток країни».

А ви вже готові відмовитися від одноразової пластикової тари?

Нагадаємо, у Києві встановлюють три нові пости моніторингу повітря.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Що таке Щедрий Вівторок і як долучитися до добрих справ? (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

В Україні Щедрий Вівторок – день добрих справ.

Підтримку отримають люди, що борються з хворобами, а ще наші військові, діти та навіть бібліотеки!

Ініціатива зародилася у Сполучених Штатах й традиційно проходить у вівторок після Дня подяки. Головна ідея – заохочувати людей до благодійності.

Україна приєдналась до цього руху у 2018 році і вже у перший рік вдалося зібрати 15 мільйонів гривень!

Читайте такожБайкери-волонтери. Як львівська «МотоДопомога» підстраховує «швидку» та рятує травмованих у ДТП

Проте допомагати можна не тільки матеріально. Варіантів долучитися безліч: благодійні марафони, флешмоби і особисті ініціативи.

У цей день весь світ дихає в унісон. І школярі, які збирають іграшки у сиротинці. Й величезні корпорації, що перераховують кошти.

А ви долучаєтесь до Щедрого Вівторка?

Нагадаємо, футболіст Зінченко оплатив роботу німецького пластичного хірурга для дітей.

Як ми повідомляли раніше, у Полтаві рятувальники зібрали майже 40 тис. грн на доброчинність.

Підтримай ШоТам

Читати далі