Суспільство
Стенфордський університет відкрив стипендіальну програму для українців
Стенфордський університет Сполучених Штатів Америки оголосив про четвертий набір на спеціальну програму для українців під назвою The Ukrainian Emerging Leaders Program.
Про це повідомили у виданні AIN.ua.
Зазначається, що заявки приймаються на сайті програми до 22 січня 2020 року.
Про програму
Відомо, що програма триватиме 10 місяців. Вона націлена на:
- реформаторів,
- політиків,
- юристів,
- підприємців,
- творців соціальних проектів,
- лідерів громадських організацій.
Кількість місць обмежена – їх всього три. Всі витрати покриває університет.
Читайте також: Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту
Стипендіати будуть мати можливість відвідувати лекції в Стенфорді. Крім того, щоб дізнатися про підходи до вирішення різних завдань у всьому світу, вони відвідають технологічні фірми, що базуються в Кремнієвій долині.
Кретерії кандидатів
Кандидати повинні відповідати шести критеріям:
- Українське громадянство і плани повернутися в Україну після завершення програми.
- Вік не молодше 28 років.
- Видатні досягнення в областях демократії, розвитку та верховенства права.
- Не менше п’яти років досвіду роботи.
- Не підходять кандидати, які фултайм навчаються в інших вузах.
- Робочий рівень англійської.
- Після проходження програми стипендіати повинні будуть повернутися в Україну, щоб зробити внесок у реформування країни.
Докладніші умови для подачі заявок описані на сайті програми.
Нагадаємо, українські бібліотеки стануть “цифровими хабами”.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі