Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТамШкола в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам

Суспільство

Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту

13.01.2020

Оцінки у журналах, теми уроків в особистих записниках, електронна документація на ноутбуці в асистента, а спілкування у Фейсбуці. Саме так сьогодні виглядає українська система освіти. Нагадує, дуже об’ємний пазл. Освітні процеси розкидані на різноманітних сайтах, ресурсах та соціальних мережах. Засновник освітньої компанії HUMAN Євгеній Боровик вирішив скласти його в цілісну систему. І ось, що з цього вийшло.

Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам

Євгеній Боровик

Засновник освітньої екосистеми HUMAN

У 20 років заснував компанію освітніх технологій HUMAN. Об’єднує освітян, урядовців, громадські організації та бізнес заради створення української освіти 4.0. 

Покинути навчання для того, щоб його вдосконалювати

Євгеній Боровик покинув навчання у провідному університеті для того, щоб змінити систему освіти. Під час навчання у нього виникло питання: чому в Четверту індустріальну революцію учні та студенти досі навчаються так само, як і їхні батьки?

З риторичного питання народилась ініціатива об’єднати освіту у єдине електронне середовище. Ідея полягала у створенні діджиталізованої школи, яка б візуалізувала у віртуальному просторі всі освітні процеси. Сьогодні ця ідея повністю реалізована на платформі HUMAN, засновником якої і є Євгеній Боровик.

Разом із створенням віртуальної школи, з’являються нові можливості навчання, які раніше були недоступними. Уся освітня інформація в одному місці, аналітика навчання, рефлексія та візуалізація особистої освітньої траєкторії. 

Десятки шкіл Києва вже під’єдналися до єдиної освітньої екосистеми та тестують її функції. Але команда компанії HUMAN не планує зупиняється на цьому. У намірах під’єднати до єдиної освітньої мережі усі навчальні заклади країни.

Фейсбук на рівні школи або безпека перш за все

У наш час без соцмереж не обходиться ні один навчальний заклад. Для швидкої комунікації та обміну матеріалами учні та вчителі створюють групи у фейсбуці та телеграмі. Але що станеться зі всією цією інформацією, якщо соціальну мережу, наприклад, заблокують, як це сталося з ВКонтакті? Правильно, усі дані та зв’язки будуть втрачені. 

HUMAN пропонує соціальну мережу, яка буде спеціально призначена для спілкування між вчителем та учнем. 

#Human – це сучасна освітня платформа. Ми допомагаємо українським школам впроваджувати кращі світові інновації у сфері…

Geplaatst door HUMAN op Woensdag 29 mei 2019

Усі учасники освітнього процесу, які сьогодні підключені до HUMAN, можуть швидко зв’язатися один з одним, адже усі потрібні контакти автоматично з’являються в їхній базі. Їхнє спілкування здійснюється на безпечному рівні в єдиній захищеній системі школи. Сторонні особи не матимуть доступу до особистих даних дитини та не зловживатимуть їхньою довірою, як це відбувається у соціальних мережах.

Разом з соцмережою вчителі та учні отримують нові можливості. Усі школи, з якими співпрацює команда HUMAN, раніше вручну надсилали купи навчальних матеріалів через е-пошти. Сьогодні ж за один клік вчитель історії у 133 школі може поділитися цікавим документальним фільмом з учнями, які цікавляться цією темою.

А класний керівник 275 школи у стрічці свого класу створює опитування про те, куди учні хочуть піти на екскурсію. Адміністрації всіх підключених шкіл у разі змін у розкладі без додаткових зусиль повідомляють про це всю школу.

Освіта впродовж усього життя

Навчання дитини після школи не закінчується. Не закінчується воно і після завершення університету чи коледжу. Адже ми постійно вдосконалюємо наші знання у репетиторів та на різноманітних курсах. Уся ця інформація буде збережена у вашому HUMAN ID. І ваш майбутній роботодавець навіть зможе побачити усі ваші здобутки.

Тому після зміни школи, або ж вступу до закладу вищої освіти ваш акаунт HUMAN збереже усі ваші попередні дані (разом з оцінками та іншими успіхами) і їх зможуть побачити ваші нові вчителі. Вони з найпершого заняття будуть розуміти рівень ваших знань та «освітню історію».

Таким чином формується особиста освітня траєкторія, яка не переривається між школою та університетом.

Твоя оцінка — це твій особистий прогрес у навчанні

Хто сказав, що у XXI столітті рівень знань має оцінюватися за стандартною 12-бальною шкалою? Кожен учень в класі — це особистість зі своїм темпом навчання. Тому саме особистий прогрес має стати справжньою оцінкою.

Коли у класі один вчитель та тридцять учнів, оцінити прогрес кожного — це дійсно важко. Але не з HUMAN. Система фіксує особисті успіхи учня та повідомляє про це вчителя. Для когось 10 балів з англійської — це застій, а для когось і 6 балів стане справжньою перемогою у навчанні. 

#HumanInfo5 причин впровадити е-платформу у школі:✔️БезпекаСьогодні освітня комунікація здебільшого відбувається у…

Geplaatst door HUMAN op Maandag 25 november 2019

HUMAN повідомить вчителя або ж класного керівника, якщо рівень успішності учня різко впаде. І навіть «припустить», чому так сталось. Можливо, це пов’язано з пропусками уроків, або ж з новим викладачем? 

Школяр і сам може розповісти системі про своє сприйняття навчання. Після кожного уроку учень за бажанням може оцінити урок: «це надто важко», «незрозуміло», «надто легко для мене». Завдяки зворотному зв’язку вчитель зможе швидко адаптувати свої уроки під реальні запити окремого учня або ж цілого класу. І після контрольної роботи вчитель не буде дивуватися оцінкам його учнів, адже система ще до оцінювання передбачить їх.

Як реагують на ініціативу?

Впровадження HUMAN у навчальні заклади підтримує місто, зокрема департамент інформаційних-комунікаційних технологій КМДА. Завдяки цій співпраці державні школи Києва можуть користуватися системою абсолютно безкоштовно. 

Рекомендує впроваджувати HUMAN у школи ініціатива Kyiv Smart City. Оскільки у 2018 році на акселераторі міських проєктів Kyiv Smart City система HUMAN (під назвою Evolution) увійшла до рейтингу найважливіших стартапів року.

Самі ж освітяни спочатку дивляться на HUMAN з пересторогою. Особливо вчителі старшого покоління. Але після впровадження освітньої платформи в їхній школі педагоги швидко звикають до системи.

Суспільство

Українців закликають поділитися своїм волоссям для онкохворих дітей
Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам

У Києві та Львові 4 лютого, у перший вівторок місяця традиційно відбудеться День Донора Red Brunch, у рамках якого охочі зможуть долучитися і здати кров чи волосся для онкохворих дітей.

Де і коли

 • У Києві 04.02 з 9:00 до 13:00 приходьте у Park Inn by Radisson Kyiv Troyitska за адресою м. Київ, вул. Велика-Васильківська, 55, 18 поверх.
 • у Львові 04.02 з 9:00 до 12:00 приходьте у BankHotel Lviv за адресою м. Львів, вул. Листопадового Чину, 8.

Мобільна перукарня для волонтерів

Зазначається, що в межах Red Brunch від команди проекту «Я, Ніна» разом з соціальною ініціативою Hair for Share облаштують мобільну перукарню.

Тобто кожен охочий (стать не важлива) з волоссям довжиною в понад 35 см може пожертвувати його на виготовлення перуки для дитини, яка її потребує.

Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам

Також можна принести раніше зрізане своє волосся, але не більше, ніж 5 років тому. Волосся може бути сивим або пофарбованим. Не приймається лише волосся після хімічної завивки.

Читайте також: ІТ-освіта для людей з інвалідністю: як працює проєкт BeQA

Про те, як організували благодійну ініціативу Hair for Share, щоб допомогти онкохворим дітям, які втратили своє волосся внаслідок хіміотерапії, як постригти волосся та кому можна його віддати на перуку, читайте в нашому матеріалі Поділись своїм волоссям: як у Львові створюють перуки для онкохворих дітей.

Читати далі

Суспільство

На Закарпатті запустили перший лижний патруль (ВІДЕО)
Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам

На Закарпатті запрацював перший в Україні поліцейський лижний патруль у селі Вишка на курорті Красія.

Про це йдеться у сюжеті Факти ICTV.

За матеріалом, на лижі і сноуборди патрульні стали до кінця зимового сезону. Їхнє завдання стежити за порядком на схилах, щоб люди не ганяли, не збивали і не каталися напідпитку.

Мета проєкту

Наголошується, що це соціальний проєкт і робота на громадських засадах. Однак туристи задоволені, кажуть, що відтепер кататися буде безпечніше.

Речник гірськолижного курорту Ернест Завадський розповідає, що передусім, це превентивна діяльність, що спрямована на попередження небезпечних і протиправних випадків, щоб люди правильно і культурно відпочивали, відповідно до правил безпеки.

Читайте також: Коляда гуцулів стала нематеріальною культурною спадщиною

У сюжеті йдеться про те, що помітити патрульних легко, адже вони в яскравих жилетах. Копи спускаються разом із відпочивальниками і миттєво реагують на порушення або проблеми.

Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам

Як працюватиме патруль

На курорті Красія – найдовша в Україні лижна траса – 3,5 км. Патруль із семи поліцейських працюватиме у вихідні до заверешення сезону. Особливі навички не потрібні – лише впевнено стояти на лижах.

Тепер кататися буде безпечніше, сподіваються працівники курорту. Бо часто трапляються порушники, які не контрольовано мчать на швидкості, збивають інших або ж стають на лижі п’яними, наражаючи на небезпеку себе та інших.

Читайте також: На Закарпатті пройде міжнародний фестиваль для любителів страв зі свинини

Роботу лижного патруля на курортах варто зробити офіційною, кажуть фахівці. Для цього треба внести зміни до законодавства. Поки ж радять бути обережними на гірських схилах і дотримуватися правил безпеки. Тоді катання справді приноситиме задоволення.

Нагадаємо, про те що на Закарпатті працюватиме перший у країні лижний патруль, повідомили за кілька днів.

Читати далі

Суспільство

Стала відома дата прем'єри фільму «Черкаси» на основі реальних подій
Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам

Прем’єра фільму «Черкаси», знятого на основі реальних подій про мінний тральщик, що чинив опір російській окупації Криму, відбудеться, 27 лютого 2020 року.

Про це повідомили на сторінці Військового телебачення України у Facebook.

«Історія заснована на реальних подіях. Фільм, від якого мороз дере по тілу. В оточенні, смертельній небезпеці, під тиск, у самотністі екіпаж залишався вірний присязі», – йдеться у повідомленні.

Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам

Читайте також: Українські фільми, які варто подивитись: три прем’єри січня

ЧЕРКАСИ. Перший офіційний тизер (прем’єра фільму 27.02.2020)

"Черкаси" – мінний тральщик, останній корабель, який чинив опір російській окупації Криму. В оточенні, смертельній небезпеці, під тиск, у самотністі екіпаж залишався вірний присязі.Історія заснована на реальних подіях. Фільм, від якого мороз дере по тілу. Режисер: Тимур Ященко. Прем'єра фільму 27 лютого 2020.Дивись і поширюй, щоб пам'тати.

Geplaatst door Військове телебачення України op Zondag 26 januari 2020

Про фільм

 • Дата виходу в прокат: 27.02.2020
 • Сценарій: оригінальний
 • Виробництво: MKK фільм сервіс (Україна), Інтер медіа (Польща)
 • Хронометраж: 94 хвилини
 • Режисер: Тимур Ященко 
 • Автори сценарію: Тимур Ященко, Роберт Квільман
 • Оператор: Юрій Дунай
 • Художники-постановники: Олексій Величко
 • Композитор: Антон Байбаков
 • Продюсери:  Марта Лотиш, Ірина Клименко
 • Дистрибутор: MMD

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам

Нагадаємо, з’явився трейлер українського фільму, який представлять на фестивалі у США.

Як ШоТам писав раніше, мережу підірвала українська версія пісні зі серіалу «Відьмак».

Читати далі

Суспільство

В Україні влаштували голосування за кращий рослинний продукт року
Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам

За даними видання Vogue Ukraine, 2020 офіційно визнано роком веганів. 2019 рік також був багатий на новинки та сюрпризи для адептів рослинного харчування. Кампанія Здорово Їмо асоціює початок року з часом для голосування за кращий рослинний продукт року, що минув, та запрошує всіх бажаючих долучитись.

Практично всі торгові мережі та заклади України відчули тренд, пов’язаний зі зростаючою популярністю харчування на рослинній основі. Кількість українців, які перейшли на рослинну дієту – також збільшилась, у порівнянні з минулими роками. Зростає і асортимент рослинних аналогів звичних для всіх товарів, які позиціонуються як продукція під власними брендами комерційних мереж – ми сприймаємо це як сильний сигнал того, що лідери галузей вірять у рослинні продукти.

Читайте також: Їжа для веганів: 6 українських виробників рослинної продукції

Прислухаючись до усіх пропозицій, рослинні продукти були розділені на наступні категорії: ковбаси, молоко, закуски, йогурти та паштети. Головним критерієм відбору продуктів був 100% рослинний склад. У кожній з категорій можна обрати, найкращого, на вашу думку, представника.

У голосуванні ви знайдете продукти, які, по-справжньому роблять життя вегана простішим та смачнішим. З переліком продуктів, що включені до рейтингу, разом із формою голосування, ви можете ознайомитись нижче – завдяки їм рослинна дієта в 2019 році стала більш доступною, підтримайте своїх фаворитів!

Голосування за кращий рослинний продукт триває до 31 січня 2020 року.  Віддати свій голос можна в Google Формі за посиланням.

Опублікування результатів голосування заплановано на перший квартал 2020 року.

Читати далі

Суспільство

В Ужгороді запрацює система велопрокату
Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам

В Ужгороді планують впровадити систему велопрокату. Від містян чекають пропозицій щодо визначення локацій, повідомляють у міській раді.

Зазначається, що запровадження системи громадського велопрокату в Ужгороді обговорили напередодні міський голова Богдан Андріїв та генеральний директор «Некстбайк Україна» Роман Сав’як.

Скільки буде станцій прокату?

Загалом по місту планується встановити 10 станцій на 75 велосипедів.

Попередньо управління економічного розвитку міста Ужгородської міської ради оголосило про пошук інвестора для створення мережі громадського велопрокату. Наприкінці минулого року ТОВ «Некстбайк Україна» відгукнулося на ініціативу міста та надало пропозиції зі створення сучасної системи громадського велосипедного прокату в Ужгороді.

Читайте також: У Києві облаштують ще 264 точки велопрокату

У міськраді нагадують, що одним із напрямків «Стратегії розвитку міста до 2030 року» визначено модернізацію дорожньої, вело- та пішохідної інфраструктури і громадського транспорту в Ужгороді на засадах пріоритетності пішоходів та немоторизованого транспорту.

Управління економічного розвитку міста Ужгородської міськради запрошує долучитися до визначення кращих локацій, із запропонованих інвестором, для розташування мережі велостанцій на території міста – проголосуйте ТУТ.

Хто такі nextbike?

nextbike засновано у 2004 році у Лейпцигу. Компанія оперує системами громадського прокату велосипедів (public bike sharing) більше ніж у 200 містах, 25 державах по всьому світу. 

Як провайдер сервісу міської мобільності компанія позиціонує себе як стійка частина транспортної системи міста. Контакт-центр компанії працює 24/7. Обслуговуючі команди дбають та розподіляють велосипеди у містах без вихідних.

nextbike в основному пропонує системи станційного прокату, з опцією гнучкого варіанту повернення.

Читати далі

Суспільство

В Україні створили першу маркетингову гру
Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам

У брендинговому агентстві iden.team створили особливу настільну гру, пов’язану з маркетингом. Про це повідомляє MMR.

«Виявляється, створення першої в Україні маркетингової настільної гри – процес нелегкий. Потрібно придумати механіку, розробити суть, все протестувати і починати заново. Кожен тест виявляє моменти, які суперечать один одному – тому, що не все так просто. Для того, щоб продумати все, в створенні брали участь всі – від дизайнера до програміста і стратега», – зазначила Катерина Лебідь, арт-директорка iden.team. 

Читайте також: Українці створили унікальну настільну гру для вивчення історії

Як зазначають розробники, суть гри проста: потрібно поділитися на команди і вивести на ринок новий бренд. Гравці проходять два кола, які різняться за механікою, беруть участь в чотирьох видах активності. 

«Все, як у реальному житті – етапи розвитку, казуси, суперництво і передчуття тріумфу», – коментує Ніка Косьміна, дизайнерка.

Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам
Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту, ШоТам
Читати далі

Тренди