Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту

Опубліковано

Оцінки у журналах, теми уроків в особистих записниках, електронна документація на ноутбуці в асистента, а спілкування у Фейсбуці. Саме так сьогодні виглядає українська система освіти. Нагадує, дуже об’ємний пазл. Освітні процеси розкидані на різноманітних сайтах, ресурсах та соціальних мережах. Засновник освітньої компанії HUMAN Євгеній Боровик вирішив скласти його в цілісну систему. І ось, що з цього вийшло.

Євгеній Боровик

Євгеній Боровик

Засновник освітньої екосистеми HUMAN

У 20 років заснував компанію освітніх технологій HUMAN. Об’єднує освітян, урядовців, громадські організації та бізнес заради створення української освіти 4.0. 

Покинути навчання для того, щоб його вдосконалювати

Євгеній Боровик покинув навчання у провідному університеті для того, щоб змінити систему освіти. Під час навчання у нього виникло питання: чому в Четверту індустріальну революцію учні та студенти досі навчаються так само, як і їхні батьки?

З риторичного питання народилась ініціатива об’єднати освіту у єдине електронне середовище. Ідея полягала у створенні діджиталізованої школи, яка б візуалізувала у віртуальному просторі всі освітні процеси. Сьогодні ця ідея повністю реалізована на платформі HUMAN, засновником якої і є Євгеній Боровик.

Разом із створенням віртуальної школи, з’являються нові можливості навчання, які раніше були недоступними. Уся освітня інформація в одному місці, аналітика навчання, рефлексія та візуалізація особистої освітньої траєкторії. 

Десятки шкіл Києва вже під’єдналися до єдиної освітньої екосистеми та тестують її функції. Але команда компанії HUMAN не планує зупиняється на цьому. У намірах під’єднати до єдиної освітньої мережі усі навчальні заклади країни.

Фейсбук на рівні школи або безпека перш за все

У наш час без соцмереж не обходиться ні один навчальний заклад. Для швидкої комунікації та обміну матеріалами учні та вчителі створюють групи у фейсбуці та телеграмі. Але що станеться зі всією цією інформацією, якщо соціальну мережу, наприклад, заблокують, як це сталося з ВКонтакті? Правильно, усі дані та зв’язки будуть втрачені. 

HUMAN пропонує соціальну мережу, яка буде спеціально призначена для спілкування між вчителем та учнем. 

https://www.facebook.com/human.spaces/photos/a.760722847663216/760722137663287/?type=3&theater

Усі учасники освітнього процесу, які сьогодні підключені до HUMAN, можуть швидко зв’язатися один з одним, адже усі потрібні контакти автоматично з’являються в їхній базі. Їхнє спілкування здійснюється на безпечному рівні в єдиній захищеній системі школи. Сторонні особи не матимуть доступу до особистих даних дитини та не зловживатимуть їхньою довірою, як це відбувається у соціальних мережах.

Разом з соцмережою вчителі та учні отримують нові можливості. Усі школи, з якими співпрацює команда HUMAN, раніше вручну надсилали купи навчальних матеріалів через е-пошти. Сьогодні ж за один клік вчитель історії у 133 школі може поділитися цікавим документальним фільмом з учнями, які цікавляться цією темою.

А класний керівник 275 школи у стрічці свого класу створює опитування про те, куди учні хочуть піти на екскурсію. Адміністрації всіх підключених шкіл у разі змін у розкладі без додаткових зусиль повідомляють про це всю школу.

Освіта впродовж усього життя

Навчання дитини після школи не закінчується. Не закінчується воно і після завершення університету чи коледжу. Адже ми постійно вдосконалюємо наші знання у репетиторів та на різноманітних курсах. Уся ця інформація буде збережена у вашому HUMAN ID. І ваш майбутній роботодавець навіть зможе побачити усі ваші здобутки.

Тому після зміни школи, або ж вступу до закладу вищої освіти ваш акаунт HUMAN збереже усі ваші попередні дані (разом з оцінками та іншими успіхами) і їх зможуть побачити ваші нові вчителі. Вони з найпершого заняття будуть розуміти рівень ваших знань та «освітню історію».

Таким чином формується особиста освітня траєкторія, яка не переривається між школою та університетом.

Твоя оцінка — це твій особистий прогрес у навчанні

Хто сказав, що у XXI столітті рівень знань має оцінюватися за стандартною 12-бальною шкалою? Кожен учень в класі — це особистість зі своїм темпом навчання. Тому саме особистий прогрес має стати справжньою оцінкою.

Коли у класі один вчитель та тридцять учнів, оцінити прогрес кожного — це дійсно важко. Але не з HUMAN. Система фіксує особисті успіхи учня та повідомляє про це вчителя. Для когось 10 балів з англійської — це застій, а для когось і 6 балів стане справжньою перемогою у навчанні. 

https://www.facebook.com/human.spaces/photos/a.760722847663216/890315631370603/?type=3&theater

HUMAN повідомить вчителя або ж класного керівника, якщо рівень успішності учня різко впаде. І навіть «припустить», чому так сталось. Можливо, це пов’язано з пропусками уроків, або ж з новим викладачем? 

Школяр і сам може розповісти системі про своє сприйняття навчання. Після кожного уроку учень за бажанням може оцінити урок: «це надто важко», «незрозуміло», «надто легко для мене». Завдяки зворотному зв’язку вчитель зможе швидко адаптувати свої уроки під реальні запити окремого учня або ж цілого класу. І після контрольної роботи вчитель не буде дивуватися оцінкам його учнів, адже система ще до оцінювання передбачить їх.

Як реагують на ініціативу?

Впровадження HUMAN у навчальні заклади підтримує місто, зокрема департамент інформаційних-комунікаційних технологій КМДА. Завдяки цій співпраці державні школи Києва можуть користуватися системою абсолютно безкоштовно. 

Рекомендує впроваджувати HUMAN у школи ініціатива Kyiv Smart City. Оскільки у 2018 році на акселераторі міських проєктів Kyiv Smart City система HUMAN (під назвою Evolution) увійшла до рейтингу найважливіших стартапів року.

Самі ж освітяни спочатку дивляться на HUMAN з пересторогою. Особливо вчителі старшого покоління. Але після впровадження освітньої платформи в їхній школі педагоги швидко звикають до системи.

Суспільство

Українська продюсерка створила музичний супровід для кампейну Nike

Опубліковано


Українська музична продюсерка Nastya Vogan створила музичний супровід для кампанії Nike Lunar Roam, яку Nike та ритейлер solebox представили у грудні 2023 року. Згідно з матеріалами видання, Nastya була запрошена приєднатися до проєкту режисеркою Анною ван де Вельде, яка також відповідала за створення кампанії.

Про це повідомляє DTF Magazine.

Вона зазначила, що цікавить її вміння режисерки поєднувати дивне і сильне, а також передавати повідомлення незалежно від того, чи є це комерційна або художня робота.

Кампанія була знята в космічному стилі, який відображає назву кросівок Lunar Roam (“Місячна подорож”). У музичному супроводі Nastya створила футуристичний звук, який відтворює візуальну концепцію кампанії.

Читайте також: Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

“Я уявляла, як це гуляти по поверхні місяця і відчувати змінену гравітацію. Музика чудово доповнює цю уявну картину, створюючи гіперреальні звукові пейзажі”, – пояснила Nastya Vogan.

Nike Lunar Roam – це нова версія оригінальних бігових кросівок Lunaracer, що вперше з’явилися у 2008 році. Оновлені Nike Lunar Roam мають текстильний верх з провітрюванням і додаткову підтримку стопи збоку.

Нагадаємо, TAF Drones запускає Defence Tech кластер Innovation Hub для реалізації «гаражних» інновацій на фронті.

Фото: DTF Magazine

Читати далі

Суспільство

«Лісова пісня» Лесі Українки вийшла італійською

Опубліковано

П’єса-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня» (Il canto della foresta) вийшла італійською мовою. Книжка вийшла друком в серії Oscar Classici у найбільшому італійському видавництві Mondadori.

Про це повідомила публіцистка і перекладачка книжки Ярина Груша.

«Це посприяє відповідному розголосу навколо видання, адже саме там місце шедевра Лесі Українки», — зазначила Ярина Груша, яка також працює викладачкою курсу української мови й літератури в державних університетах Мілана й Турина.

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

«Чотири роки тому я проекспериментувала і поставила в програму з української літератури в Міланському університеті “Лісову пісню” Лесі Українки. Перекладу, який я б могла використовувати під час лекції, не було і я пристрасно розказувала студентам, які прекрасні на Волині ліси, як зачаровувала Мавка Лукаша і як експресивно сварилися між собою Килина та мати Лукашева. Це була одноразова акція з мого боку, адже не маючи тексту, студенти дуже мляво реагували, хоча запам’ятали гарно біографію Лесі Українки», — розповіла Груша. 

Проте «Лісову пісню» Лесі Українки довелося вилучити з університетської програми, адже не було італійського перекладу.  Також вона зазначила, що читатиме лекцію про «Лісову пісню» Лесі Українки в Міланському університеті.  

Видавчиня — італійська перекладачка Елізабета Рісарі. Вичитував переклад п’єси-феєрії й післямови лектор україністики Алессандро Ачіллі. Післямову написала письменниця й літературознавиця Саша Довжик. Передмову до книжки написала Ярина Груша.

Наразі книжку можна придбати на сайті видавництва й на Амазоні.

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Ярина Груша

Читати далі

Суспільство

Публічний простір на Подолі проведе прибирання для створення нового місця у форматі поп-ап парку

Опубліковано

Культурний центр “Спаська 13”, що вже дев’ять років працює над розвитком громадського простору, оголосив про організацію нового поп-ап парку на Подолі. Акція передбачає спільне прибирання та садівництво для створення комфортного місця для відпочинку та спілкування.

Про це повідомляє Публічний простір.

“Ми плануємо висадити квіти, встановити лавки та створити атмосферу, де кияни зможуть відпочити з друзями або відпочити серед робочого дня після відвідування кіносеансу в “Жовтні” або попити кави”, – розповіли організатори заходу.

Читайте також: У Києві запускають групи психологічної підтримки у школах

Всі охочі можуть приєднатися до ініціативи, принісши з собою рукавички, садові інструменти, їжу та воду. Зустріч запланована на 28 квітня о 12:00 на перехресті вулиць Костянтинівської і Щекавицької. “Самосад” вже дев’ять років допомагає створювати комфортні та затишні місця для мешканців міста.

Доєднатись до робочої групи самосаду можна за посиланням.

Нагадаємо, стало відомо, кому продовжать виплати допомоги від ООН.

Читати далі