Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Оцінки у журналах, теми уроків в особистих записниках, електронна документація на ноутбуці в асистента, а спілкування у Фейсбуці. Саме так сьогодні виглядає українська система освіти. Нагадує, дуже об’ємний пазл. Освітні процеси розкидані на різноманітних сайтах, ресурсах та соціальних мережах. Засновник освітньої компанії HUMAN Євгеній Боровик вирішив скласти його в цілісну систему. І ось, що з цього вийшло.

Євгеній Боровик

Євгеній Боровик

Засновник освітньої екосистеми HUMAN

У 20 років заснував компанію освітніх технологій HUMAN. Об’єднує освітян, урядовців, громадські організації та бізнес заради створення української освіти 4.0. 

Покинути навчання для того, щоб його вдосконалювати

Євгеній Боровик покинув навчання у провідному університеті для того, щоб змінити систему освіти. Під час навчання у нього виникло питання: чому в Четверту індустріальну революцію учні та студенти досі навчаються так само, як і їхні батьки?

З риторичного питання народилась ініціатива об’єднати освіту у єдине електронне середовище. Ідея полягала у створенні діджиталізованої школи, яка б візуалізувала у віртуальному просторі всі освітні процеси. Сьогодні ця ідея повністю реалізована на платформі HUMAN, засновником якої і є Євгеній Боровик.

Разом із створенням віртуальної школи, з’являються нові можливості навчання, які раніше були недоступними. Уся освітня інформація в одному місці, аналітика навчання, рефлексія та візуалізація особистої освітньої траєкторії. 

Десятки шкіл Києва вже під’єдналися до єдиної освітньої екосистеми та тестують її функції. Але команда компанії HUMAN не планує зупиняється на цьому. У намірах під’єднати до єдиної освітньої мережі усі навчальні заклади країни.

Фейсбук на рівні школи або безпека перш за все

У наш час без соцмереж не обходиться ні один навчальний заклад. Для швидкої комунікації та обміну матеріалами учні та вчителі створюють групи у фейсбуці та телеграмі. Але що станеться зі всією цією інформацією, якщо соціальну мережу, наприклад, заблокують, як це сталося з ВКонтакті? Правильно, усі дані та зв’язки будуть втрачені. 

HUMAN пропонує соціальну мережу, яка буде спеціально призначена для спілкування між вчителем та учнем. 

https://www.facebook.com/human.spaces/photos/a.760722847663216/760722137663287/?type=3&theater

Усі учасники освітнього процесу, які сьогодні підключені до HUMAN, можуть швидко зв’язатися один з одним, адже усі потрібні контакти автоматично з’являються в їхній базі. Їхнє спілкування здійснюється на безпечному рівні в єдиній захищеній системі школи. Сторонні особи не матимуть доступу до особистих даних дитини та не зловживатимуть їхньою довірою, як це відбувається у соціальних мережах.

Разом з соцмережою вчителі та учні отримують нові можливості. Усі школи, з якими співпрацює команда HUMAN, раніше вручну надсилали купи навчальних матеріалів через е-пошти. Сьогодні ж за один клік вчитель історії у 133 школі може поділитися цікавим документальним фільмом з учнями, які цікавляться цією темою.

А класний керівник 275 школи у стрічці свого класу створює опитування про те, куди учні хочуть піти на екскурсію. Адміністрації всіх підключених шкіл у разі змін у розкладі без додаткових зусиль повідомляють про це всю школу.

Освіта впродовж усього життя

Навчання дитини після школи не закінчується. Не закінчується воно і після завершення університету чи коледжу. Адже ми постійно вдосконалюємо наші знання у репетиторів та на різноманітних курсах. Уся ця інформація буде збережена у вашому HUMAN ID. І ваш майбутній роботодавець навіть зможе побачити усі ваші здобутки.

Тому після зміни школи, або ж вступу до закладу вищої освіти ваш акаунт HUMAN збереже усі ваші попередні дані (разом з оцінками та іншими успіхами) і їх зможуть побачити ваші нові вчителі. Вони з найпершого заняття будуть розуміти рівень ваших знань та «освітню історію».

Таким чином формується особиста освітня траєкторія, яка не переривається між школою та університетом.

Твоя оцінка — це твій особистий прогрес у навчанні

Хто сказав, що у XXI столітті рівень знань має оцінюватися за стандартною 12-бальною шкалою? Кожен учень в класі — це особистість зі своїм темпом навчання. Тому саме особистий прогрес має стати справжньою оцінкою.

Коли у класі один вчитель та тридцять учнів, оцінити прогрес кожного — це дійсно важко. Але не з HUMAN. Система фіксує особисті успіхи учня та повідомляє про це вчителя. Для когось 10 балів з англійської — це застій, а для когось і 6 балів стане справжньою перемогою у навчанні. 

https://www.facebook.com/human.spaces/photos/a.760722847663216/890315631370603/?type=3&theater

HUMAN повідомить вчителя або ж класного керівника, якщо рівень успішності учня різко впаде. І навіть «припустить», чому так сталось. Можливо, це пов’язано з пропусками уроків, або ж з новим викладачем? 

Школяр і сам може розповісти системі про своє сприйняття навчання. Після кожного уроку учень за бажанням може оцінити урок: «це надто важко», «незрозуміло», «надто легко для мене». Завдяки зворотному зв’язку вчитель зможе швидко адаптувати свої уроки під реальні запити окремого учня або ж цілого класу. І після контрольної роботи вчитель не буде дивуватися оцінкам його учнів, адже система ще до оцінювання передбачить їх.

Як реагують на ініціативу?

Впровадження HUMAN у навчальні заклади підтримує місто, зокрема департамент інформаційних-комунікаційних технологій КМДА. Завдяки цій співпраці державні школи Києва можуть користуватися системою абсолютно безкоштовно. 

Рекомендує впроваджувати HUMAN у школи ініціатива Kyiv Smart City. Оскільки у 2018 році на акселераторі міських проєктів Kyiv Smart City система HUMAN (під назвою Evolution) увійшла до рейтингу найважливіших стартапів року.

Самі ж освітяни спочатку дивляться на HUMAN з пересторогою. Особливо вчителі старшого покоління. Але після впровадження освітньої платформи в їхній школі педагоги швидко звикають до системи.

Суспільство

Сили ППО збили російський безпілотник на підльоті до Миколаївщини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Сили протиповітряної оборони ЗСУ знищили російський розвідувальний БПЛА на підльоті до Миколаївщини.

Про це повідомив спікер Оперативного командування «Південь» Владислав Назаров.

За його словами, окупанти спрямували у напрямку Миколаївської області БПЛА «Орлан-10». Однак ворожий дрон успішно приземлили воїни ППО.

«02 лютого, при спробі проведення повітряної розвідки на півдні країни, силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування “Південь” ліквідовано черговий російський БпЛА оперативно-тактичного рівня «Орлан-10» над Чорним морем на підльоті до Миколаївщини», – йдеться в повідомленні.

Читати далі

Суспільство

Воїни «Хартії» допомогли арті накрити позицію окупантів під Бахмутом (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські військовослужбовці з артилерії розгромили позицію російських окупантів неподалік Бахмута.

Про це ШоТам повідомили у добровольчому підрозділі «Хартія».

Зазначається, що бійці харківського підрозділу коригували вогонь, а артилерія – завдала влучних ударів по закинутій споруді, зайнятій російськими окупантами.

«Нічне коригування вогню від аеророзвідки Добровольчого підрозділу Хартія вдало доповнене роботою суміжної артилерії на Бахмутському напрямку. Результат в кінці відео», – зазначили військові.

Про підрозділ

«Хартія» – добровольче формування Харківської громади, входить до складу 127 бригади ТРо. У батальйоні переважно служать харків’яни, але є й уродженці Луганська, Маріуполя та Бердянська. Наприкінці квітня – на початку травня 2022 року підрозділ брав участь у звільненні села Руська Лозова біля Харкова.

У вересні «Хартія» звільняли Харківщину в рамках Слобожанського контрнаступу ЗСУ У листопаді батальйон брав участь у боях поблизу села Коломийчиха на Сватівському напрямку на Луганщині. Командир підрозділу – Всеволод Кожемяко, засновник і генеральний директор агропромислової групи «Агротрейд». Почесний консул республіки Австрія в Харкові.

Раніше ми розповідали, як бійці добровольчого підрозділу «Хартія» знищили штурмову групу ворога у Бахмуті. Згодом підрозділ «Хартія» зірвав просування окупантів на тому ж напрямку.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Суспільство

На Закарпатті школяр витратив подаровані гроші на дрон для ЗСУ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Закарпатті 11-річний школяр купив на подаровані на день народження гроші дрон та передав його військовим.

Про це повідомили в телеграм-каналі Закарпатської ОВА.

Зазначається, що школяр зі Сваляви Іван Данайканич придбав і передав військовим професійний дрон. 11-річний хлопчик купив техніку за гроші, які йому подарували на день народження.

Іван – наймолодший волонтер у ГО «Допоможи Україні – Сьогодні». Він активно бере участь в акціях на підтримку захисників, власноруч виготовляє патріотичні браслети, а зароблені гроші передає на армію.

Раніше ми писали, що на Рівненщині діти з Пласту організували «фабрику» солодощів і самотужки виготовляють енергетичні батончики для військових. Уже зробили першу партію із 300 смаколиків.

Крім того, школярка продає картини, щоб підтримати українських військових. Її роботи вже є в різних містах України, а також у Німеччині та Туреччині. Загалом дівчинці вдалося заробити понад 50 тисяч гривень. І ці кошти вона спрямувала на потреби ЗСУ.

Фото: t.me/zoda_inform.

Читати далі