Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту

Опубліковано

Оцінки у журналах, теми уроків в особистих записниках, електронна документація на ноутбуці в асистента, а спілкування у Фейсбуці. Саме так сьогодні виглядає українська система освіти. Нагадує, дуже об’ємний пазл. Освітні процеси розкидані на різноманітних сайтах, ресурсах та соціальних мережах. Засновник освітньої компанії HUMAN Євгеній Боровик вирішив скласти його в цілісну систему. І ось, що з цього вийшло.

Євгеній Боровик

Євгеній Боровик

Засновник освітньої екосистеми HUMAN

У 20 років заснував компанію освітніх технологій HUMAN. Об’єднує освітян, урядовців, громадські організації та бізнес заради створення української освіти 4.0. 

 

Покинути навчання для того, щоб його вдосконалювати

Євгеній Боровик покинув навчання у провідному університеті для того, щоб змінити систему освіти. Під час навчання у нього виникло питання: чому в Четверту індустріальну революцію учні та студенти досі навчаються так само, як і їхні батьки?

З риторичного питання народилась ініціатива об’єднати освіту у єдине електронне середовище. Ідея полягала у створенні діджиталізованої школи, яка б візуалізувала у віртуальному просторі всі освітні процеси. Сьогодні ця ідея повністю реалізована на платформі HUMAN, засновником якої і є Євгеній Боровик.

Разом із створенням віртуальної школи, з’являються нові можливості навчання, які раніше були недоступними. Уся освітня інформація в одному місці, аналітика навчання, рефлексія та візуалізація особистої освітньої траєкторії. 

Десятки шкіл Києва вже під’єдналися до єдиної освітньої екосистеми та тестують її функції. Але команда компанії HUMAN не планує зупиняється на цьому. У намірах під’єднати до єдиної освітньої мережі усі навчальні заклади країни.

Фейсбук на рівні школи або безпека перш за все

У наш час без соцмереж не обходиться ні один навчальний заклад. Для швидкої комунікації та обміну матеріалами учні та вчителі створюють групи у фейсбуці та телеграмі. Але що станеться зі всією цією інформацією, якщо соціальну мережу, наприклад, заблокують, як це сталося з ВКонтакті? Правильно, усі дані та зв’язки будуть втрачені. 

HUMAN пропонує соціальну мережу, яка буде спеціально призначена для спілкування між вчителем та учнем. 

https://www.facebook.com/human.spaces/photos/a.760722847663216/760722137663287/?type=3&theater

Усі учасники освітнього процесу, які сьогодні підключені до HUMAN, можуть швидко зв’язатися один з одним, адже усі потрібні контакти автоматично з’являються в їхній базі. Їхнє спілкування здійснюється на безпечному рівні в єдиній захищеній системі школи. Сторонні особи не матимуть доступу до особистих даних дитини та не зловживатимуть їхньою довірою, як це відбувається у соціальних мережах.

Разом з соцмережою вчителі та учні отримують нові можливості. Усі школи, з якими співпрацює команда HUMAN, раніше вручну надсилали купи навчальних матеріалів через е-пошти. Сьогодні ж за один клік вчитель історії у 133 школі може поділитися цікавим документальним фільмом з учнями, які цікавляться цією темою.

А класний керівник 275 школи у стрічці свого класу створює опитування про те, куди учні хочуть піти на екскурсію. Адміністрації всіх підключених шкіл у разі змін у розкладі без додаткових зусиль повідомляють про це всю школу.

Освіта впродовж усього життя

Навчання дитини після школи не закінчується. Не закінчується воно і після завершення університету чи коледжу. Адже ми постійно вдосконалюємо наші знання у репетиторів та на різноманітних курсах. Уся ця інформація буде збережена у вашому HUMAN ID. І ваш майбутній роботодавець навіть зможе побачити усі ваші здобутки.

Тому після зміни школи, або ж вступу до закладу вищої освіти ваш акаунт HUMAN збереже усі ваші попередні дані (разом з оцінками та іншими успіхами) і їх зможуть побачити ваші нові вчителі. Вони з найпершого заняття будуть розуміти рівень ваших знань та «освітню історію».

Таким чином формується особиста освітня траєкторія, яка не переривається між школою та університетом.

Твоя оцінка — це твій особистий прогрес у навчанні

Хто сказав, що у XXI столітті рівень знань має оцінюватися за стандартною 12-бальною шкалою? Кожен учень в класі — це особистість зі своїм темпом навчання. Тому саме особистий прогрес має стати справжньою оцінкою.

Коли у класі один вчитель та тридцять учнів, оцінити прогрес кожного — це дійсно важко. Але не з HUMAN. Система фіксує особисті успіхи учня та повідомляє про це вчителя. Для когось 10 балів з англійської — це застій, а для когось і 6 балів стане справжньою перемогою у навчанні. 

https://www.facebook.com/human.spaces/photos/a.760722847663216/890315631370603/?type=3&theater

HUMAN повідомить вчителя або ж класного керівника, якщо рівень успішності учня різко впаде. І навіть «припустить», чому так сталось. Можливо, це пов’язано з пропусками уроків, або ж з новим викладачем? 

Школяр і сам може розповісти системі про своє сприйняття навчання. Після кожного уроку учень за бажанням може оцінити урок: «це надто важко», «незрозуміло», «надто легко для мене». Завдяки зворотному зв’язку вчитель зможе швидко адаптувати свої уроки під реальні запити окремого учня або ж цілого класу. І після контрольної роботи вчитель не буде дивуватися оцінкам його учнів, адже система ще до оцінювання передбачить їх.

Як реагують на ініціативу?

Впровадження HUMAN у навчальні заклади підтримує місто, зокрема департамент інформаційних-комунікаційних технологій КМДА. Завдяки цій співпраці державні школи Києва можуть користуватися системою абсолютно безкоштовно. 

Рекомендує впроваджувати HUMAN у школи ініціатива Kyiv Smart City. Оскільки у 2018 році на акселераторі міських проєктів Kyiv Smart City система HUMAN (під назвою Evolution) увійшла до рейтингу найважливіших стартапів року.

Самі ж освітяни спочатку дивляться на HUMAN з пересторогою. Особливо вчителі старшого покоління. Але після впровадження освітньої платформи в їхній школі педагоги швидко звикають до системи.

Суспільство

Вийшов тизер українського фільму «33й» від творців «Безславних кріпаків»

Опубліковано

Випустили тизер українського фантастичного нуару «33й» – нового спільного кінопроєкту Kristi Films та режисера Романа Перфільєва («Безславні кріпаки»).

Про це пише Нове українське кіно.

Сюжет стрічки

Однієї довгої ночі 1933-го року таємничий Незнайомець та його супутниця Беата мандрують столицею УРСР, по місту Харків, косять з автомата Томпсона натовпи чекістів та шукають загадкову дівчинку Єву, яка допоможе зупинити Голодомор.

 

Автори проєкту

Режисером картини «33й» виступає Роман Перфільєв, відомий пригодницькою стрічкою «Безславні кріпаки», що об’єднала самураїв, Дикий захід і образ Тараса Шевченка.

Фільм створюється українською кінокомпанією Kristi Films, яка також працювала над історичним екшеном, в якому поета Тараса Шевченко постав у найнезвичнішому амплуа за всю історію.

Читайте такожВирватись з міста: 9 унікальних місць для відпочинку на Київщині, про які ви не чули

Зйомки фільму заплановані на березень-червень 2022 року в Києві, Київській області та Харкові.

Наразі відоме ім’я лише одного з акторів майбутньої картини – Юрія Сорге.

У творчу команду виробництва нової кінокартини увійшли:

 • автор сценарію – Сергій Баженов,
 • оператор-постановник – Володимир Іванов,
 • художник-постановник – Діана Тодоратьєва,
 • художники по костюмах – Наталя Степанєєва, Андрій Яремій,
 • художник із гриму – Марія Петровська,
 • продюсер – Дмитро Мінзянов.

Стрічка пройшла технічний відбір кінопроєктів на сімнадцятий конкурс Держкіно за напрямом «Ігрові повнометражні (для широкої глядацької аудиторії)». Обсяг заявленої державної підтримки склав 24,95 млн грн при загальному бюджеті стрічки 31,18 млн грн.

Попередня дата релізу в Україні – березень-квітень 2023 року.

Нагадаємо, фільми Васяновича і Сенцова відібрали у конкурсну програму Венеційського кінофестивалю.

Як ми повідомляли раніше, у Львові запрацює кіношкола для дітей.

Головне фото: cinema.in.ua.

Читати далі

Суспільство

Український стартап Playseek оновив додаток для пошуку партнерів по спорту

Опубліковано

Український спортивний стартап Playseek випустив оновлену версію додатку зі штучним інтелектом – застосунок підбирає партнерів для спорту з ближчого району та заохочує зіграти разом.

Про це ШоТам повідомили розробники.

Зазначається, що мобільний додаток допомагає знайти партнера для сумісної пробіжки, а можна зібрати цілу команду з футболу.

 

Що нового?

У новій версії команда зробила наголос на користувачах, яких вони називають Плейсікерами – дослівно, тими, хто шукає ігри.

Читайте також: Підбірка кращих гірських забігів цього літа (ВІДЕО)

Засновники наголошують: знайшли рішення для об’єднання непрофесійних спортсменів. Playseek дає їм можливість гуртуватися за інтересами та проводити тренування разом.

За допомогою штучного інтелекту розробники вирішили головну проблему минулої версії – відсутність активності в додатку. Алгоритм власноруч підбирає гравців та мотивує створити нову подію.

Читайте такожСкайдайвинг для екстремалів: де в Україні можна стрибнути з парашутом і скільки це коштує

Тепер на головному екрані користувач не відчуває себе самотньо. Гравець бачить, що поряд з ним є такі ж самі хлопці та дівчата, які теж хочуть бігати або грати в футбол.

Про стартап

Проєкт функціонує з 2018 року. Він вже отримав нагороду від спортивного інкубатору ФК Шахтар та був першим українським стартапом, який взяв грант від влади Тайваню. У 2020 році команда проєкту взяла тайм-аут та повністю переробила дизайн та ідеологію програми.

За основу оновленого додатку був взятий штучний інтелект. Він підбирає події, які точно стануть в нагоді користувачеві. Спирається на його інтереси, геотаргетинг та інформацію щодо проведених ігор. Система буде вчитися та з часом враховувати більшу кількість параметрів. Наприклад, запропонує події за схожими видами спорту, або нагадає повторити вдалий матч, який стався 2 місяці тому.

Як користуватися?

Достатньо на етапі реєстрації вказати улюблені види спорту і штучний інтелект запропонує зібрати пробіжку або гру зі спортсменами поряд. Зробити це можна за кілька кліків. Після – додаток самостійно відправить push-повідомлення всім, хто цікавиться цим видом спорту в районі.

Додаток доступний для Android та iOS і чекає на своїх користувачів. Що більше гравців, то активніше будуть створюватися події.

Лінк на завантаження (Android та iOS): за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми писали, що українці створили додаток, де можна шукати однодумців для занять спортом. 

Головне фото: publish.com.ua.

Читати далі

Суспільство

У Києві відбудеться вечірка з обміну одягу заради усвідомленого споживання

Опубліковано

У суботу, 7 серпня, з 16:00 до 21:00 в Києві відбудеться ювілейна п’ята SWAP-party, повідомили організатори у фейсбуці.

Це вечірка з обміну одягом, який з певних причин просто “завис” у вашій шафі, аксесуарами, взуттям та книгами.

Щоб речі не займали дорогоцінне місце, а ви не їздили містом у пошуках пунктів, де приймають одяг, організатори закликають приносити свій гардероб і йому знайдуть нових власників!

 

А речі, що не знайдуть своїх господарів 7 серпня, підуть на благодійність і за будь-яких умов отримають друге життя.

Як усе відбувається?

Учасники приносять якісний одяг → на вході віддають його організаторам.

Організатори перевіряють якість речей – за кожну річ видають жетончик. 1 річ = 1 жетончик. Це – тимчасова валюта на період SWAP-party.

Далі організатори розвішують/розкладають одяг. Учасники розглядають і приміряють одяг, взуття, книги та аксесуари інших учасниць.

Читайте такожЗбережемо довкілля: у Києві паперові квитки у громадському транспорті остаточно зникнуть з 14 липня

Усе обмінюється на все. Хороша книга про бізнес – на джинси. Джинси – на спідницю. А жакет – на модний рюкзак.

Правила

Воно одне, але важливе: усі речі, які учасники хочуть обміняти, мають бути гарної якості. Не нові, але такі, якими цілком можна користуватися.

Що отримають учасники?

 • Оновлення гардеробу
 • Лекції та поради від стилістів і блогерів
 • Красиві фото та безліч селфі у фотозоні
 • Нетворкінг, цікаві знайомства
 • Гарний настрій і незабутні емоції

Часті питання

Чи можна приходити на SWAP-party, але нічого не обмінювати? – Можна! На вечірці вистачить інтерактиву: фотозони, музика, лекції, розіграші.

Читайте також: Сумки зі “сміття”: як харків’янка заснувала бренд речей із рекламних банерів

А якщо я нічого не приніс/ла на обмін, але побачила/ив річ, яка припала до душі й серця? – Ви можете придбати жетончик в організаторів за символічну ціну (20 грн) і обміняти його на ту річ, яка вам сподобалася.

А якщо я принесла/іс 10 речей, а хочу забрати 15, що робити? – Алгоритм той самий: можна придбати додаткові жетончики в організаторів і обмінювати їх на всі речі.

Як потрапити?

Потрібно зареєструватися за посиланням і оплатити вартість участі.

Можна не приходити, але просто передати речі організаторам. Про потрібно написати месенджерам івенту.

Вартість:

 • до 4 серпня – 110 грн
 • з 4 по 7 серпня (включно) – 160 грн
 • при замовленні 2 і більше квиточків – знижка 25%.

Нагадаємо, у Києві влаштували першу в Україні вечірку на станції сортування.

Як ми повідомляли раніше, на Луганщині стартувала екологічна експедиція «Зелений щит».

Читати далі