Суспільство
Стартував проєкт задля гуманітарного розмінування України: деталі ініціативи
Проєкт «Нам тут жити 2.0» спрямований на гуманітарне розмінування, він допоможе пришвидшити роботу саперів та зберегти їхні життя.
Про це повідомили у пресслужбі Київстару.
Мета проєкту
У рамках збору «Нам тут жити 2.0» планують зібрати 100 мільйонів гривень. Ці гроші підуть на забезпечення саперів Сил підтримки ЗСУ. Для них придбають роботизовані платформи українського виробництва, спеціальний транспорт та засоби зв’язку. Проєкт запустили Київстар та Повернись живим.
«Ми прагнемо, щоб території України були безпечні та доступні для цивільного населення. Інноваційні технології допоможуть зменшити ризики та прискорити процес розмінування та дадуть змогу спеціалістам Київстар швидше відновлювати мобільний зв’язок на деокупованих територіях», — коментує генеральний директор Київстар Олександр Комаров.
Як працюватимуть сапери
Позаяк розміновувати території будуть не тільки люди, але й спеціальна техніка, це допоможе зберегти життя саперів. Військовим будуть допомагати наземні роботизовані комплекси, а також дрони, завдяки яким можна дистанційно підривати вибухонебезпечні предмети.
«Наше завдання — надати саперам обладнання, щоб вони могли робити це ефективніше і безпечніше. Роботизовані комплекси дозволять саперам працювати на відстані від небезпечних об’єктів. Дрони — для аерофотозйомки, фіксації мінних полів, визначення координат», — говорить заступник директора «Повернись живим» Олег Карпенко.
Як підтримати проєкт
Підтримати проєкт «Нам тут жити 2.0» можна донатом на сайті Повернись живим. Також абоненти Київстару можуть долучитися до збору, якщо підключать суперсилу «Допомога ЗСУ». Тоді до 50 гривень із тарифного плану підуть на цей збір.
Ця ініціатива є продовженням першого етапу проєкту. Тоді зібрали понад 180 мільйонів гривень для інженерно-саперних груп Сил підтримки ЗСУ. Проєкт «Нам тут жити 2.0» стартував 14 серпня та триватиме до досягнення повної суми збору. Він реалізується за інформаційної підтримки Міністерства економіки України.
Нагадаємо, що Міноборони допустило до ЗСУ унікальний всюдихід-амфібію «ТАХА».
Фото: «Нам тут жити 2.0»
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі