

Технології
Стало відомо, коли відбудеться запуск української космічної ракети Циклон-4М
Головний конструктор КБ “Південне” з системного проєктування ракет і ракетних комплексів Максим Дегтярьов повідомив, що запуск української ракети Циклон-4М має відбутися у 2022 році, передає Національний Промисловий Портал.
“Поки цільові терміни — це друга половина 2022 року. Ми створюємо проєкт на ракетний комплекс. Він містить і саму ракету-носій, і наземний комплекс зі всієї вхідною в нього інфраструктурою. Уже розроблений ескізний проєкт, випереджаючими темпами ведеться розробка конструкторської документації на маршовий двигун першого ступеня, ряд важливих вузлів і агрегатів. Ведеться випуск документації на ракету в цілому, на наземне обладнання”, – розповів конструктор.
Циклон-4М – еволюційний розвиток ракет сімейства
У конструкторському бюро зазначають, Циклон-4М – еволюційний розвиток ракет цього сімейства.
Новий носій успадкував багато технічних рішень, які давно відпрацьовані на практиці, з іншого боку є багато нових рішень, які відповідають сучасним трендам у розвитку ракетно-космічної техніки.
Окрім того, головний конструктор Дегтярьов поінформував, що російських комплектуючих в ракеті-носії не буде.
Читайте також: Українське підприємство працює над створенням вітчизняної ракети
Довідково про Циклон-4М
Ракета-носій Циклон-4М – це двоступенева ракета-носій середнього класу для виведення космічних апаратів на низькі навколоземні орбіти.
Ракета-носій Циклон-4М поєднуватиме технології ядерних ракет серії Р-36 та космічних ракет серії РН «Зеніт». Прототипом ракети є бойова міжконтинентальна балістична ракета Р-36орб.
Всі космічні ракети серії РН Циклон (РН Циклон-2, РН Циклон-3, РН Циклон-4, РН Циклон-4М) це радянська ядерна ракета серії Р-36.
Читайте також: Україна з Польщею створять космічну ракету
У космічній ракеті РН Циклон-4М (на відміну від всіх інших ракет серії Р-36,та їх наступні модифікації куди відноситься і РН Циклон) ДП КБ «Південне» вперше застосувало екологічно чистий перший ступінь від мирної ракети РН Зеніт — в якій паливо: гас, а окислювач:рідкий кисень.
Нагадаємо, в Україні створять першу плавучу платформу для запуску ракет.

Технології

Комунальне підприємство «Київблагоустрій» отримало автовишку на незвичному шасі.
28-метрову італійську автовишку COMET встановили на незвичне шасі FORD TRUCKS 1833 DC, пише startermedia.com.ua.

Замовлення виготовив вітчизняний виробник спеціальної техніки, завод Техкомплект. Як повідомили на сайті компанії, таке шасі для автовишок використано вперше.

Читайте також: В Україні створили автовишку на базі вантажівки
COMET 28 | 2 | 14 HQ — італійська комбінована автовишка, максимальна висота якої досягає 28 метрів, а максимальний виліт — 14 метрів. Базове шасі, FORD TRUCKS 1833 DC, вантажопідйомністю 11,5 тонн, колісної формули 4х2 з 330 сильним двигуном.

Постачальник шасі — офіційний дилер FORD TRUCKS в Україні ТОВ «Сучасні вантажівки» (Автек).
Раніше українська компанія «Полікар» представила 24-метрову автовишку Paksan KT 245 на шасі Isuzu NPR 75.
Фото: «Техкомплект»
Технології

ВМС України отримають комплекс безпілотних літальних комплексів «Байрактар-ТВ2» із покращеними характеристиками.
Про це йшлося під час зустрічі представників турецької компанії BAYKAR MAKINA з керівним складом та відповідними фахівцями Військово-Морських Сил Збройних Сил України, повідомляє АрміяInform.
Під час зустрічі сторони обговорили питання підготовки особового складу безпілотних ударних комплексів «Байрактар-ТВ2» та особливості їхнього застосування на флоті.
Читайте також: В Україні тестують дрон-камікадзе «Пілум»
“Цього року ВМС України отримають комплекс безпілотних апаратів із покращеними характеристиками, які будуть діяти в інтересах Військово-Морських Сил як на суходолі, так і на морі, — розповів командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. — Тому ми вдячні нашим партнерам за швидку реакцію на наше запрошення та конструктивний діалог щодо вироблення спільної позиції та розв’язання всіх питань при реалізації цього проєкту”.
«Байрактар ТБ2» — турецький ударний оперативно-тактичний середньовисотний безпілотний літальний апарат з великою тривалістю польоту. Розробка і виробництво компанії «Байкар Макина».
Нагадаємо, у Вінниці готуватимуть офіцерів запасу за профілем бойового застосування безпілотників.
Фото: censor.net
Технології

Український фонд стартапів назвав перших переможців пітчингу в 2021 році. П’ять проєктів отримають гранти в $25 000. Про це йдеться в заяві фонду, пише НВ.
Зазначається, що всього на держфінансування претендувало 11 стартапів на pre-seed стадії. Переможцями пітчинг стали:
- OSBB Online – комплексне рішення для управління багатоквартирними будинками і комфортного життя їх жителів;
- ComeBack Mobility – розумні сенсори для милиць, які контролюють навантаження після захворювань і пошкоджень нижніх кінцівок;
- obimy – сервіс і додаток для невербальної комунікації;
- LineBar – багатофункціональна технологія будівельної 3D друку, яка дозволяє будувати елементи будівель відразу з декількох матеріалів і безпосередньо на будівельному майданчику;
- MindSelf – мобільний інструмент психологічної самодопомоги, який дозволяє розвивати стресостійкість, підвищувати рівень ментального здоров’я та уваги.
Читайте також: Три українські стартапи здобули гранти по $50 тис.
У Фонді відзначили, що проєкти оцінюються за низкою критеріїв, а саме: команда, ринок, доцільність фінансування, ідея, стратегія розвитку.
Нагадаємо, Українській застосунок Reface увійшов у топ кращих від компанії Google.
Фото: usf.com.ua