Суспільство
Стало відомо, як виглядатиме модернізований Кесон на Оболоні у Києві
З’явилася візуалізація Кесону на Оболоні у Києві, де тривають роботи з реконструкції.
Малюнки виклав у мережу головний світловий дизайнер і засновник компанії Expolight Микола Каблука, який працює над проєктом.
«Дух захоплює, коли торкаєшся абсолютно унікального об’єкту, який вражає своїм колосальним масштабом, незвичним архетипом форми, брутальністю та історією. Він є одним з артефактів тоталітарного режиму, який дійшов до нас з минулого СРСР», — написав пан Микола.
Він порівняв Кесон на Оболоні із гігантським підводним човном або космічним кораблем, що відлитий з бетону.
Про Кесон
Ця споруда була побудована як секретний проєкт в 1936-1938 роках. Кесон мав виконувати функції переправи-метро для військ під Дніпром перед початком Другої світової війни.
Кесон відливали на землі гулагівські ув’язнені. Використовуючи спеціальні складні технології, вони повинні були заглибити споруду на глибину до 30 метрів, розмиваючи під нею ґрунт, та з’єднати з іншим берегом двома тунелями по 6,5 км.
Читайте також: «Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося
Вантажним ліфтом планували доставляти танки, іншу військову техніку та тисячі солдатів. Одну частину Кесону встигли закопати, а іншу так й недопрацювали. Почалася війна, ситуація змінилася, а витрачені величезні кошти полетіли на вітер.
Яка буде модернізація?
Планується, що Кесон стане яскравою візитівкою Оболоні.
«У цьому проєкті нам буде дуже приємно відчути та підсилити світлом її емоційність. Найунікальніша частина — зробити один з найбільших 3D-мепінг проєкцій всередині на стелі, створити відчуття перебування наче в печері завдяки різним ілюзіям. А також багатофункціональне інтер’єрне освітлення, яке також проявлятиме архітектуру, з різними сценаріями під кожен час доби та події», — написав Каблука.
За задумом, Кесон символізуватиме те, що тоталітарні режими, які спалюють людські життя та ресурси як сірники — не вічні. Це місце буде присвячене волі, силі життя та радості людей.
Микола Каблука відзначив символічність того, що проєкт запускається у розпалі війни з черговим тоталітарним режимом.
Довідка
Кесон на Оболоні – частина нереалізованої ідеї побудувати тунелі під Дніпром, щоб забезпечити оборону місту за часів війни. Влада боялася, що в разі військового вторгнення мости через Дніпро зруйнують.
Нагадаємо, у 2020 році кесон на Оболоні почали відбудовувати.
А вже 2021-го з’явилася інформація, що тунель «сталінського метро» перетворять на ресторан.
Фото: facebook.com/MykolaKabluka.
Коментарі