Суспільство
Стала відома дитяча програма цьогорічного Книжкового арсеналу
«Книжковий Арсенал» розкрив подробиці цьогорічної дитячої програми, передає Читомо.
“Ось, власне!” як тема цьогорічної програми для дітей
За словами організаторів, ця тема ставить у центр уваги своїх літературних «зірок», засвідчує їхні важливість і потенціал, а також має на меті зробити їх максимально впізнаваними серед читачів. Одночасно в одному просторі працюватимуть десятки сучасних відомих письменників різних жанрів – від авторів книжки-картинки до химерного роману. Кураторкою програми виступить Юлія Козловець, яка займається цим напрямком фестивалю з 2012-го року.
Про програму події
Програма передбачає наймасовіші в історії автограф-сесії улюблених дитячих авторів, «живк бібліотеку», батли, «акваріум», дискусії та антидискусії, квести й інтерактивні презентації, низка подій із фокусом на підлітковій та молодіжній літературі, авторські читання та сторітайми.
Читайте також: Українська книга отримала нагороду на світовому конкурсі
Міжнародна складова Дитячої програми має в цьому році професійне спрямування. За підтримки Посольства Швейцарії в Україні до України приїздить Ліз Пейдж, виконавча директорка Міжнародної Ради з дитячої та юнацької книги IBBY, голова журі так званого «Малого Нобеля» – премії імені Г. Андерсена.
“Родзинки” цьогорічного фестивалю
Книжковий Арсенал надасть можливість всім охочим переглянути колекцію IBBY Honour List, вибірку видатних, нещодавно опублікованих дитячих книжок та пошанування письменників, ілюстраторів та перекладачів з країн-членів IBBY.
Спеціальним гостем Дитячої програми стане Руне Белсвік, відомий норвезький письменник, драматург і автор дитячих книг, номінант премії ALMA, книжки якого ставлять поряд із творами Астрід Ліндгрен, Туве Янссон і Алана Мілна.
Читайте також: Збірку українського письменника включили до списку рекомендованих книг року
Також за 5 дитячих днів відвідувачі матимуть змогу прийти на книжковий ранок для малюків 0-3 та їхніх батьків, відвідати майстерню «Читай да DIY» за підтримки Kyiv Mini Maker Fair, інтерактивний читацький простір від «Бібліотеки майбутнього».
Очікується нагородження переможців конкурсу відгуків школярів «Читай-пиши» Благодійного фонду Сергія Жадана, фінал конкурсу «Антитвір» від Освітньої лабораторії Мистецького арсеналу та традиційна «Дуже особлива подорож» для підлітків з інвалідністю.
Нагадаємо, “Книжковий Арсенал” здобув перемогу у номінації найкращий літературний фестиваль року на 48-му Лондонському книжковому ярмарку.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі