Суспільство
США виділять $1,3 млрд на відновлення України
Сполучені Штати нададуть Україні додаткові 1,3 мільярда доларів фінансової допомоги.
Про це повідомив Держсекретар США Ентоні Блінкен на Конференції з відбудови України, пише Суспільне.
«Сьогодні я оголошую, що за підтримки Конгресу Сполучених Штатів ми надамо понад 1,3 мільярда доларів додаткової допомоги. Ми збираємося інвестувати понад 520 мільйонів доларів, щоб допомогти Україні капітально відремонтувати свою енергетичну мережу, більше половини якої зруйнувала Росія», – заявив Блінкен.
Він також додав, що 657 мільйонів доларів допоможуть модернізувати залізничні лінії, порти та іншу критичну інфраструктуру України, 100 мільйонів доларів будуть використані для оцифрування митних та інших систем України, а 35 мільйонів доларів спрямують на допомогу українським підприємствам.
Читайте також: «Наші БПЛА нищать БТРи вартістю в мільйони доларів». На Одещині створили фабрику ударних дронів. Ось як вона працює
«Відновлення – це закладення фундаменту для процвітання України як безпечної, незалежної країни, повністю інтегрованої з Європою, пов’язаної з ринками по всьому світу», – додав Блінкен.
Про Конференцію
На Міжнародній конференції URC23 21-22 червня у Лондоні Україна представить оцінки потреб та першочергові плани повоєнного відновлення і стратегії довгострокового рефомування й модернізації.
У межах першої сесії обговорюватимуть значення приватного сектору для мобілізації інвестицій, необхідних для відновлення України за принципом build back better.
Окремо приділять увагу ролі урядів та Міжнародних фінансових організацій як драйверів інвестицій і просуванню URC2023 як інструмента підтримки невідкладних потреб відновлення України.
Окремі сесії буде присвячено:
- викликам, пов’язаним із масштабами відбудови,
- формуванню основи для тривалого відновлення,
- економічній прозорості та реформам для економічного зростання,
- інвестиціям для відновлення людського капіталу,
- відбудові енергетичного сектору,
- інвестиційним можливостям та механізмам зменшення ризиків для моблізації приватного фінансування.
Нагадаємо, Німеччина надасть Україні додаткові 381 мільйон євро на гуманітарну допомогу у 2023 році.
Крім того, Європейський інвестиційний банк виділить 840 мільйонів євро на пріоритетні проєкти відновлення інфраструктури України.
Фото: unsplash.com
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі