Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

США створять потужний газовий хаб в Україні для транспортування до ЄС

Опубліковано

Уряди США й України домовилися про постачання в Україну скрапленого газу через термінали в Польщі в обсязі 6-8 млрд кубометрів щорічно з подальшим його транспортуванням до європейських країн через хаб на базі українських підземних сховищ.

Про це пише Економічна правда з посиланням на заступника міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Костянтина Чижика.

“Ми вже підписали лист про наміри з американською компанією Louisiana natural gas Exports, Inc. Вони готові були підписати меморандум з конкретними цифрами і зобов’язаннями, але нам юридично потрібен певний час на відпрацювання всіх питань”, – повідомив Чижик.

За словами чиновника, оператором в цьому проекті виступлять:

  • або “Магістральні газопроводи України”,
  • або НАК “Нафтогаз України”.

Мета проєкту

Як зазначив Чижик, йдеться про безпрецедентний повномасштабний проект, що дозволить посилити енергетичну і геополітичну незалежність європейських країн від Росії, а також матиме великий економічний ефект.

“Це питання енергетичної незалежності та безпеки нашої країни та регіону загалом. Так ми зменшимо залежність всієї Європи від РФ, в чому, зокрема, полягає ідея американської влади.

Роль України

З економічного погляду, це означає, що Україна буде не просто хабом, куди газ входитиме, щоб потім розійтися Європою. Йдеться про входження України як держави в капітал всього ланцюжка: від видобутку газу в США до його продажу в Європу.

Читайте також: Страшне слово “ні”: як побороти свій страх перед відмовою

Коли запустять

За прогнозами, для запуску цього проєкту в повному обсязі потрібно 2-3 роки, оскільки нині залишаються обмеженими можливості польської сторони для прийняття заявленого обсягу газу в 6-8 млрд куб метрів.

Чижик нагадав, що Україна, яка володіє найбільшими газовими сховищами в світі, готова вже найближчим часом прийняти такий обсяг газу, і це не вимагає істотних інвестицій в інфраструктуру.

“Але зараз польський маршрут дозволяє транспортувати до 2 млрд куб. м газу. Необхідна реконструкція та продовження газопроводу з польської сторони. Також в її планах будівництво нового LNG-терміналу”, – пояснив заступник міністра.

Пріоритетний проєкт

Чижик додав, що особисто зустрічався з заступниками міністрів енергетики і економіки США, заступником Держсекретаря, і це питання розглядалося як пріоритетне. Проект готується в тісному контакті з американським посольством.

Про газові сховища

Газове сховище – природна або штучна ємність для резервування великих обсягів газу і регулювання його подачі відповідно до нерівномірності газоспоживання.

Комплекс українських підземних газосховищ за потужністю другий (після Росії) у Європі. Він забезпечує закачування та відбір понад 30 млрд м³ газу за сезон.

В площі України створено 13 підземних газових сховищ. Їх формування розпочато в 1964 році. Вони розміщуються як у відпрацьованих газових і газоконденсатних родовищах (11), так і в водоносних пластах локальних структур (2).

Читайте також: Ліків від коронавірусу ще немає. Але є пігулка від паніки!

Нагадаємо, польська компанія видобуватиме газ на Львівщині.

Також дивіться інфографіку, як Україна опинилася на другому місці в Європі за запасами газу.

Окрім того, в Україні запустять 6 газових свердловин.

Як ми писали раніше, в Україні зафіксували рекордний видобуток газу.

Суспільство

У Львові відкрили перший в Україні центр для тих, хто пережив полон і тортури (ФОТО)

Опубліковано

24 червня 2025 року на вулиці Лемкіна у Львові відкрили перший в Україні центр допомоги людям, які пережили полон та тортури. Новий центр, що працює в складі екосистеми UNBROKEN, покликаний допомогти їм відновитися і знову знайти себе.

Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий.

Як зазначив міський голова, щотижня з російського полону повертають сотні українців, які, навіть опинившись у безпеці, потребують спеціалізованої підтримки.

У восьмиповерховій будівлі облаштували 17 житлових кімнат, оформлених не як лікарняні палати, а як затишні домашні простори. Крім житла, у центрі передбачили окремі приміщення для амбулаторної та стаціонарної підтримки: тут проводить сеанси психолог і застосовують сучасні методи терапії, адаптовані до потреб постраждалих.

Читайте також: У Львові відновили знищену мозаїку Богдана Сойки (ФОТО)

В окремій будівлі поруч розгорнули арттерапевтичний блок: на першому поверсі — гончарня, на другому — художня майстерня. У разі потреби персонал центру організує також заняття з ткацтва, співу або музики.

Нагадаємо, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Андрія Садового

Читати далі

Суспільство

Міжнародна команда медиків відновили обличчя військового після атаки дрона (ФОТО)

Опубліковано

Після того як ворожий дрон вибухнув в окопі на Донеччині й розтрощив обличчя Романа, міжнародна місія Face the Future Ukraine провела низку реконструктивних операцій, що повернули військовому зовнішність і впевненість у собі.

Про це повідомили у команді місії.

У жовтні 2023 року Роман потрапив під обвал землі після вибуху дрона, понад тиждень пробув у штучній комі, втратив око, а в череп йому встановили титанову пластину. Коли його стан стабілізувався, родина звернулася до місії Face the Future Ukraine — спільного проєкту благодійних організацій Face the Future Foundation, Still Strong, Razom for Ukraine та БФ «Пацієнти України».

Команда хірургів із Канади, США та України тричі поверталася в Україну для операцій: спочатку відновили симетрію обличчя, потім реконструювали ніс, а під час останньої місії замінили пластину у лобній ділянці, яка почала некротизуватися. Попереду — видалення шрамів і подальша реабілітація.

Читайте також: У Львові розробили спеціальні протези, аби втілити мрію ветерана (ВІДЕО)

«Я готувала сина, що тато отримав важке поранення і тому його зовнішність змінилася. Але з кожною операцією обличчя чоловіка все менше вирізняється поміж інших. Ми дуже вдячні всій команді місії, яка відновила моєму чоловікові обличчя та повернула впевненість у собі», — розповіла дружина військового Наталія.

Нагадаємо, що у центрі UNBROKEN врятували руку 22-річного військового від ампутації (ФОТО).

Фото: команда місії

Читати далі

Суспільство

10-річна піаністка задонатила свої призові підрозділу пілота винищувача Karaya

Опубліковано

Десятирічна піаністка Лія вирішила подарувати свої призові з конкурсу на потреби підрозділу Повітряних сил України. Після останньої перемоги дівчинка перерахувала гроші 204-й бригаді тактичної авіації, де служить Герой України Вадим Karaya Ворошилов.

Про це повідомив Вадим Ворошилов в інстаграмі.

«Коли не вистачає сил, як моральних, так і фізичних, потрібно згадувати Лію, адже саме це і є наше майбутнє неймовірно талановите, свідоме. Задля цього майбутнього і боремось», — написав Karaya.

Читайте також: Український екіпаж виборов Кубок світу з авіамодельного спорту

Що відомо про Karaya

12 жовтня 2022 року Вадим Ворошилов збив п’ять «Шахедів» та дві ракети. Тоді літак Ворошилова зазнав аварії в небі над Вінницею. За однією з версій слідства, уламки одного зі збитих дронів зачепили кабіну українського літака. Попри це пілот зміг зберегти керування та відвести літак подалі від міста, аби уникнути людських жертв. Після цього Karaya катапультувався.

5 грудня 2022 року президент України присвоїв Вадиму Ворошилову звання Героя України. Через кілька місяців у 2023 році Karaya знову сів за штурвал літака.

Нагадаємо, що французькі винищувачі «намалювали» над Чорним морем тризуб на підтримку України (ФОТО).

Фото обкладинки: інстаграм сторінка Лії

Читати далі