Суспільство
США створять потужний газовий хаб в Україні для транспортування до ЄС
Уряди США й України домовилися про постачання в Україну скрапленого газу через термінали в Польщі в обсязі 6-8 млрд кубометрів щорічно з подальшим його транспортуванням до європейських країн через хаб на базі українських підземних сховищ.
Про це пише Економічна правда з посиланням на заступника міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Костянтина Чижика.
“Ми вже підписали лист про наміри з американською компанією Louisiana natural gas Exports, Inc. Вони готові були підписати меморандум з конкретними цифрами і зобов’язаннями, але нам юридично потрібен певний час на відпрацювання всіх питань”, – повідомив Чижик.
За словами чиновника, оператором в цьому проекті виступлять:
- або “Магістральні газопроводи України”,
- або НАК “Нафтогаз України”.
Мета проєкту
Як зазначив Чижик, йдеться про безпрецедентний повномасштабний проект, що дозволить посилити енергетичну і геополітичну незалежність європейських країн від Росії, а також матиме великий економічний ефект.
“Це питання енергетичної незалежності та безпеки нашої країни та регіону загалом. Так ми зменшимо залежність всієї Європи від РФ, в чому, зокрема, полягає ідея американської влади.
Роль України
З економічного погляду, це означає, що Україна буде не просто хабом, куди газ входитиме, щоб потім розійтися Європою. Йдеться про входження України як держави в капітал всього ланцюжка: від видобутку газу в США до його продажу в Європу.
Читайте також: Страшне слово “ні”: як побороти свій страх перед відмовою
Коли запустять
За прогнозами, для запуску цього проєкту в повному обсязі потрібно 2-3 роки, оскільки нині залишаються обмеженими можливості польської сторони для прийняття заявленого обсягу газу в 6-8 млрд куб метрів.
Чижик нагадав, що Україна, яка володіє найбільшими газовими сховищами в світі, готова вже найближчим часом прийняти такий обсяг газу, і це не вимагає істотних інвестицій в інфраструктуру.
“Але зараз польський маршрут дозволяє транспортувати до 2 млрд куб. м газу. Необхідна реконструкція та продовження газопроводу з польської сторони. Також в її планах будівництво нового LNG-терміналу”, – пояснив заступник міністра.
Пріоритетний проєкт
Чижик додав, що особисто зустрічався з заступниками міністрів енергетики і економіки США, заступником Держсекретаря, і це питання розглядалося як пріоритетне. Проект готується в тісному контакті з американським посольством.
Про газові сховища
Газове сховище – природна або штучна ємність для резервування великих обсягів газу і регулювання його подачі відповідно до нерівномірності газоспоживання.
Комплекс українських підземних газосховищ за потужністю другий (після Росії) у Європі. Він забезпечує закачування та відбір понад 30 млрд м³ газу за сезон.
В площі України створено 13 підземних газових сховищ. Їх формування розпочато в 1964 році. Вони розміщуються як у відпрацьованих газових і газоконденсатних родовищах (11), так і в водоносних пластах локальних структур (2).
Читайте також: Ліків від коронавірусу ще немає. Але є пігулка від паніки!
Нагадаємо, польська компанія видобуватиме газ на Львівщині.
Також дивіться інфографіку, як Україна опинилася на другому місці в Європі за запасами газу.
Окрім того, в Україні запустять 6 газових свердловин.
Як ми писали раніше, в Україні зафіксували рекордний видобуток газу.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі