Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

США допоможуть експортувати українську «Дію» в інші країни

Опубліковано

США планують повторити успіх українського застосунку «Дія» в інших країнах. Першим на пропозицію відгукнувся уряд Молдови.

Про це повідомляє Axios з посиланням на керівницю USAID Саманту Павер.

За словами Саманти Павер, USAID надала фінансування міністерству цифрової трансформації України для розробки «Дії» та покращення її кібербезпеки. Організація також виділила додаткові $8,5 млн для впровадження нових послуг під час повномасштабного вторгнення.

Тепер USAID планує розпочати обговорення з іншими країнами щодо потенційного використання «Дії» у якості шаблону для створення власних застосунків. Ці обговорення відбуваються на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, де присутній голова Мінцифри Михайло Федоров.

За словами Павер, проєкт перебуває на початковій стадії. Наразі було виділено 650 тисяч доларів на проведення техніко-економічних обґрунтувань у країнах, які виявили інтерес. У межах проєкту співпрацюватимуть лише з демократичними країнами, які «цінують прозорість та борються з корупцією». Зокрема інтерес до українського підходу до електронного урядування вже висловив уряд Молдови.

Аналог «Дії» в Естонії

Аналог української «Дії» вже розробили в Естонії – застосунок mRiik. Як повідомили у Мінцифри, його представили на Всесвітньому економічному форумі. Команда «Дії» поділилася з естонськими колегами кодом застосунку та підходами до UX/UI дизайну. Із лютого mRiik буде доступний для тестувальників, а повноцінний запуск запланований на середину 2023 року.

Нагадаємо, місяць тому Дія почала тестувати отримання онлайн витяга з єдиного державного реєстру.

Окрім того, у Дії зареєструвалися понад 140 тис. нових ФОПів за рік.

Фото: diia.gov.ua.

Технології

Американське видання GameSpot випустило фільм про створення S.T.A.L.K.E.R. 2 (ВІДЕО)

Опубліковано

Американський ігровий портал GameSpot опублікував документальний фільм про створення S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl під час повномасштабної російсько-української війни.

Про це повідомили в GameSpot.

У фільмі розповіли про початок створення гри та труднощі на цьому шляху. Автори стрічки звернули особливу увагу на періоді розробки S.T.A.L.K.E.R. 2 після початку повномасштабної війни.

Відео має субтитри українською мовою та складається з дев’яти розповідей розробників гри. Команда GameSpot відвідала новий офіс GSC Game World у Празі, де і поспілкувалася з творцями S.T.A.L.K.E.R. 2.

Читайте також: В українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl зіграли 6 мільйонів людей

Про гру

Події шутера розгортаються в Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоб пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською мовою, натомість російська повністю відсутня, що стало принциповою позицією розробників.

«Вихід “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” — головна подія року у світі геймерів. Офіційно найочікуваніша гра у світі, найперша на платформі Steam за продажами ще до релізу. І все це — результат української команди розробників, резидентів “Дія.City” — GSC Game World. Наші програмісти створюють продукти, які стають світовою попкультурою, змушують фанатів роками очікувати на запуск і не втрачати інтересу. S.T.A.L.K.E.R. 2 — це топкейс того, як може працювати український технологічний бізнес»‚ — прокоментував вихід гри Михайло Федоров.

Перша частина серії побачила світ ще у 2007 році, а продовження анонсували у 2010 році. Однак реалізувати цей амбітний проєкт вдалося лише зараз.

Нагадаємо, що українська студія створює гру про перші дні повномасштабної війни.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка S.T.A.L.K.E.R. 2

Читати далі

Технології

Google надає українцям безплатний доступ до курсу про роботу з ШІ

Опубліковано

Компанія Google надає українцям безплатний доступ до власного курсу AI Essentials на платформі Coursera. Навчання буде корисним для новачків у цій сфері та фахівцям, які хочуть поліпшити свої навички.

Про це повідомили у блозі Google.

Про навчання

Пройти курс зможуть до 2,5 тисяч людей. Для цього необхідно зареєструватися через одну з організацій, які підтримали цей проєкт:

  • Український ветеранський фонд;
  • Veteran Hub;
  • EdEra;
  • Київська школа економіки (KSE);
  • ГО «Дівчата».

Курс AI Essentials допоможе опанувати основи ШІ, навчитися створювати ефективні запити використовувати ШІ для автоматизації завдань. Пройти курс можна орієнтовно за десять годин. Учасники можуть навчатися у власному темпі, адже всі матеріали будуть доступні онлайн.

Після проходження курсу учасники отримають сертифікат від Coursera та додаткові матеріали, зокрема вебінари з експертами про застосування ШІ у роботі та житті.

Читайте також: Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність: як пройти

Як зареєструватися

Реєстрацію на першу хвилю навчання відкрили 18 березня, вона триватиме два тижні. Для проходження навчання необхідно виконати кілька кроків.

  1. Перейти на сайт за посиланням.
  2. Обрати організацію, через яку можна отримати доступ до навчання на курсі AI Essentials.
  3. Заповнити реєстраційну форму на сайті організації.
  4. Отримати підтвердження від організації або Coursera.

У Google зазначили, що пріоритет при відборі надаватимуть ветеранам, військовим та їхнім родинам, а також жінкам, які прагнуть розвинути свою кар’єру.

У межах цієї програми Google 25 березня о 18:00 проведе безплатний вебінар про використання ШІ в житті, пошуку роботи та професійному розвитку. Долучитися до вебінару можна за посиланням.

Нагадаємо, що на Google Arts&Culture виклали роботи українських мисткинь-шістдесятниць.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Технології

Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність: як пройти

Опубліковано

На платформі Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність. Завдяки тесту українці можуть покращити свої навички у розпізнаванні шахрайських схем у телеграмі.

Про це повідомили в Nadiyno.

Про тест

На платформі розробили тест, який відтворює десять потенційно шахрайських діалогів у телеграмі. Користувач має визначити, чи безпечні ці повідомлення, чи їх написав злодій. До кожного з питань додали експертний розбір шахрайської схеми.

Тест створили на досвіді експертів платформи, а також на основі дослідження про методи зламу телеграм-акаунтів. Пройти тестування можна безплатно за посиланням.

«Ми віримо, що тест допоможе знизити цю статистику та навчить українців ефективніше розпізнавати шахрайські атаки»‚ — зазначили в Nadiyno.

Читайте також: В Україні запустили мобільний додаток для заощадження електроенергії

Довідка про платформу

Nadiyno — безплатний сервіс про особисту й корпоративну безпеку в інтернеті. Платформа працює понад два роки та допомагає журналістам, волонтерам, військовим та громадським організаціям вберегтися від цифрових загроз, зокрема від витоку даних, шпигунства чи шахрайства.

Nadiyno створили фахівці eQualitie Canada у співпраці з Міністерством закордонних справ Канади та Міністерством цифрової трансформації України.

Нагадаємо, що українські музеї та організації зацифрують понад 230 тисяч експонатів.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Шопочитати

Можливості19 години тому

На добру справу: ветеран і директорка лікарні отримали по 100 тисяч гривень гранту

Василь Штундер — ветеран, який присвятив себе реабілітації побратимів. Галина Роспутна — акушерка-гінекологиня, яка нині...

Культура2 дні тому

Картини, які «малює» дрон: це анонімний митець зі Львова, що креативно збирає на військо

Головний Герой — це митець, який спостерігає за людьми та відображає світ у віртуальній реальності....

Суспільство3 дні тому

Книжковий блогер у 9 років: це хлопчик, який підкорив YouTube любов’ю до книг

«О, ви вже тут? А я саме читав книжку, про яку дуже хочу вам розповісти»,...

Можливості3 дні тому

Великі зміни навіть у маленьких громадах. Як зробити туристичний маршрут та кінотеатр за грант

У Бобриці відновили туристичний маршрут до унікальних природних пам’яток і мальовничих місць А у Згурівці...