Суспільство
СпівДія: в Україні запустили офіційну платформу гуманітарної допомоги
В Україні створено офіційну платформу для об’єднання волонтерських та державних ініціатив з гуманітарної допомоги в час війни – “СпівДія”. Її створили волонтери спільно з Офісом президента та урядом.
Про це повідомляє Кабінет міністрів України.
Платформа є майданчиком для координації між різними волонтерськими фондами та організаціями, а також державними установами. На її основі верифіковані волонтери надаватимуть допомогу людям, які найбільше цього потребують. Особливістю платформи є безпечність як для людей, які надають допомогу, так і для тих, хто її отримує.
Найближчим часом на базі молодіжних центрів та громадських організацій будуть відкриті “Співдія Хаби”, які оперативно передаватимуть гуманітарну допомогу на місцеві потреби.
Яку допомогу залучають?
- Гуманітарна допомога: їжа, засоби гігієни, одяг, матраци, побутова техніка тощо.
- Медичні ресурси: ліки та устаткування.
- Добровільна особиста та майнова допомога: волонтери, склади, транспорт.
- Фінансування: перерахування коштів на закупівлю необхідних ресурсів.
- Сервісна допомога: водії-чоловіки призовного віку від 18 до 60 років для міжнародних перевезень гуманітарних вантажів.
Як отримати або запропонувати допомогу?
Волонтери та організації можуть подати відповідну заявку на отримання або надання допомоги на сайті платформи, після чого їм мають зателефонувати для підтвердження запиту. Заявки обробляються в порядку критичності та часу.
Власники транспортних засобів, фізичні особи чи транспортні компанії, можуть надати легкові автомобілі, фури, автобуси та мікроавтобуси, а також зареєструватися у якості водіїв для перевезення між країнами, в гарячі точки по своїй області, місту чи селу, а також в точки без активних бойових дій.
Раніше ми повідомляли, що на спецрахунках Національного банку для допомоги Збройним силам України та на гуманітарну допомогу переселенцям зібрано вже близько 12 млрд грн.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі