Суспільство
«Соціальний фронт»: переселенка відкрила центр допомоги на Франківщині (ВІДЕО)
Вона покинула домівку, щоб підтримати тих, хто лишився без даху над головою.
Анастасія Прокопенко переїхала з Донеччини й організувала центр допомоги переселенцям на Франківщині. Втративши власний затишок, вона 8 років забезпечує ним інших.
Історію волонтерки розповідає ШоТам.
Вона врятувала себе, щоб рятувати інших. Анастасія Прокопенко організувала центр допомоги «Точка доступу» на Франківщині.
«Допомагати людям адаптуватися в нових умовах – для мене це самореалізація. Тому що тут я відчуваю, що можу бути корисною», — розповідає виконавча директорка ГО «Точка доступу» Анастасія Прокопенко.
Анастасія — донеччанка, яка втретє починає життя спочатку. Втративши власний затишок, вона 8 років створювала його іншим з активістами в Краматорську.
Тож у лютому провела чоловіка на фронт, а сама вскочила в машину і поїхала рятувати переселенців.
«Цього разу вже було чітке розуміння, що це не на тиждень-два, це надовго», — Анастасія Прокопенко, виконавча директорка ГО «Точка доступу».
У Ворохті Анастасію з дитиною безкоштовно прихистили незнайомці. Тут вона облаштувала «Точку доступу» нового життя для людей, які теж почали його спочатку.
Читайте також: «Вона просто чекала свого часу». Як подружжя зі Львова перетворило 100-річну кам’яницю на крафтову сидроварню
Тепер вони разом випікають піцу і плетуть гачком, а ще танцюють гопак і ходять у гори. Адже ця жінка певна: усі вершини можна підкорити, а проблеми залагодити.
«Ми плануємо тут облаштовувати центр і надалі його розвивати. І навіть коли після перемоги будемо з родиною повертатися додому – цей центр продовжить своє існування. Зараз надважливою є соціалізація дітей для того, щоб вони знайомилися, знаходили тут собі нових друзів», — впевнена Анастасія Прокопенко, виконавча директорка ГО «Точка доступу».
Нагадаємо, пенсіонерка з Донеччини вивезла з-під обстрілів чотири десятки собак і котів.
Також ШоТам розповідав, як священник відремонтував для переселенців 17 покинутих будинків на Тернопільщині.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі