

Суспільство
Сортувальних станцій стане більше: “Україна без сміття” запускає першу соціальну франшизу
Сортувальних станцій «Україна без сміття» невдовзі стане більше. Проєкт із Franchise Group запускають першу соціальну франшизу.
Franchise Group вирішила підтримати відомий екологічний проєкт та подарувати їм з нагоди свого дня народження підготовку франшизи, повідомляє bit.ua.
Відповідальне поводження з відходами
Як зазначається, команда Franchise Group допоможе з масштабуванням «Україні без сміття» як найбільш послідовному проєкту, що вчить людей відповідально поводитися зі своїми відходами й розділяти сміття.
«Зазвичай на день народження отримують подарунки, а ми вирішили презентувати франшизу компанії, яка стала “адвокатом” і рупором відповідального ставлення до відходів. Це буде перша сортувальна франшиза, яка масштабує суспільний успіх “України без сміття”», – розповідає Мирослава Козачук, СЕО і co-fоunder Franchise Group.
Читайте також: Забиваємо баки: як на Донеччині активісти навчають людей сортувати сміття і заробляти на цьому
«Франчайзинг – хороша можливість будувати сильну мережу з партнерами. Це близька нам модель шерінгової економіки, коли люди самі інвестують у те, чим хочуть користуватися. У нас вже є заявки від потенційних франчайзерів. Франшиза “Україна без сміття” буде міксом соціального підприємництва й соціальної відповідальности», – говорить засновниця «Україна без сміття» Євгенія Аратовська.
У своїх соцмережах «Україна без сміття» ділитиметься всіма етапами запуску соціальної франшизи й відкриттям франчайзингових станцій. Умови франшизи оголосять восени.
Чому це важливо?
Щороку в нашій країні продукують 11 млн тонн побутових відходів, це приблизно 300 кг на кожного українця в рік. Найчастіше вміст сміттєвого відра утилізують у найбільш варварський і дешевий спосіб – вивозять на звалища. Змішані відходи утворюють отруйні фільтрати, що буквально вбивають усе живе в радіусі 20 км. Очевидно, місцева влада роками не може вирішити цю проблему і потрібно підключати бізнес.
Що відомо про проєкт?
Сьогодні «Україна без сміття» розділяє непотріб по 40 контейнерам на станції сортування, що розташована в Києві на вулиці Саперно-Слобідська, 25. Папір, скло, пластик, метал, текстиль, зламані гаджети – ось неповний перелік того, що не потрапить на звалище. Станція працює за принципом самообслуговування й постійно збирає черги — це найкраще свідчення популярности проєкту.
Проєкт постійно розвивається. Останні ініціативи «України без сміття» вкрай важливі – карантинний сервіс «УБС Кур’єр», прийом текстильних відходів на утилізацію, прийом харчових відходів на компостування. Компост – це must have для ліквідації найбільшої проблеми звалищ – пожеж. Органіка, упакована в пластик – бомба уповільненої дії на полігонах, оскільки утворює вибухонебезпечний газ метан.
Минулого року засновниця проєкту Євгенія Аратовська пройшла навчання в Першій школі франчайзингу та мріяла створити міжнародну франшизу для свого проєкту, щоб успішний приклад станції можна було масштабувати в будь-якому місті та країні, де є відходи й відповідальні люди. І от тепер є шанс на втілення цієї мрії.
Фото: segodnya.ua
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24