

Суспільство
Снаряди для HIMARS, гаубиці та тисяча Javelin – новий пакет допомоги від США
США готують новий пакет військової допомоги для України на $775 млн. Зокрема, він передбачає снаряди для HIMARS, тисячу ракет Javelin та протирадіолокаційні ракети HARM.
Про це повідомив кореспондент видання «Голос Америки» Остап Яриш.
За його словами, Україна також отримає 16 105-мм гаубиць та 36 тисяч снарядів до них, протитанкові ракети TOW та безпілотники.
Загалом Яриш оприлюднив такий перелік озброєння:
- більше снарядів для HIMARS;
- 16 шт. 105-мм гаубиць + 36 000 снарядів до них;
- 15 дронів ScanEagle;
- техніка для розмінування;
- протирадіолокаційні ракети HARM;
- 1000 ракет Javelin;
- 1000 протитанкових ракет TOW.
‼️ New $775 million security aid package from US to #Ukraine:
— Ostap Yarysh (@OstapYarysh) August 19, 2022
▪️ More ammo for HIMARS;
▪️ 16 105mm howitzers + 36,000 rounds
▪️ 15 ScanEagle drones;
▪️ Mine clearing capabilities;
▪️ HARM anti-radiation missiles;
▪️ 1000 Javelin missiles;
▪️ 1000 anti-armor TOW missiles.
Про допомогу США
США допомагають Україні з перших днів повномасштабного вторгнення та надають їй зброю й техніку на мільярди доларів. Зокрема, йдеться про ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики, гаубиці М777 та різноманітні боєприпаси.
Крім того, 9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України – закон, який спрощує процес передачі зброї безкоштовно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.
Раніше міністр оборони Олексій Резніков заявив, що США та Новергія готують нові пакети військової допомоги для України.
Нагадаємо, литовці збирають 5 мільйонів євро, аби придбати 100 дронів-камікадзе для воїнів ЗСУ. У такий спосіб народ Литви планує привітати Україну з Днем Незалежності.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.