Економіка і бізнес
“Слава Україні! – Героям слава!” тепер офіційне вітання для армії та поліції
Верховна Рада затвердила традиційне вітання УПА “Слава Україні! – Героям слава!” як офіційне в Збройних силах та у Національній поліції. Про це повідомляє Укрінформ.
За відповідне рішення проголосували 271 депутатів з 226 мінімально необхідних.
Що змінюється?
Законом внесено зміни до Статуту внутрішньої служби ЗСУ, Статуту гарнізонної та вартової служб ЗСУ і Стройового статуту ЗСУ, а також до закону “Про Національну поліцію України” щодо встановлення нового військового вітання, а також впорядковано Ритуал підняття Державного прапора України.
Досі на вітання начальника “Здрастуйте, товариші” всі військовослужбовці, що перебувають у строю або поза строєм, відповідали: “Бажаємо (бажаю) здоров’я”. Якщо начальник або старший за військовим званням прощається, то на його слова “До побачення, товариші” військовослужбовці відповідають: “До побачення”, додаючи в кінці відповіді слово “товаришу”.
Законом також передбачається у статутах внутрішньої служби, гарнізонної та вартової служб та стройовому статуті Збройних сил запровадити звернення “пані”.
“Урахування поданих поправок щодо невживання слова “товариш” не дає змоги звертатися (зі словом «пан») до жінок-військовослужбовців, тому пропонується слово “пані”, – йдеться у порівняльній таблиці до законопроекту.
Читайте також: Українці сплатили майже 12 млрд гривень військового збору
Звертання “пан” вже було у військових статутах Збройних сил як альтернатива “товаришу”, проте Верховна Рада скасовувала його у 2004 році.
На думку законодавців, прийняття цього закону дасть змогу забезпечити підвищення престижу військової служби та іміджу Збройних сил України в суспільств, впорядкування взаємовідносин між військовослужбовцями та запровадження нових традицій українського війська, йдеться у пояснювальній записці.
Звідки гасло прийшло в ЗСУ?
Форма вітання “Слава Україні” зародилась ще в часи української революції початку XX століття.
Популярним вітання “Слава Україні” стало у бійців “Холодноярської республіки” на Черкащині, які боролись проти більшовиків. Повне вітання “Слава Україні! – Героям слава!” вже було в Організації українських націоналістів у 1941 році, а надзвичайно поширеним стало у бійців Української повстанської армії.
Це вітання після розпаду СРСР переважно вживалось у середовищі націонал-демократів та українських націоналістів.
З початком Євромайдану це гасло поступово стало одним із головних для всіх протестувальників, а не тільки прихильників націоналістичних партій.
Вже під час бойових дій на Донбасі привітання набуло популярності не тільки у добровольчих батальйонів та бійців “Правого сектору”, а й у великої кількості бійців Збройних сил.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Економіка і бізнес
У Львові запустили ще два енергоощадні трамваї моделі Tatra KT4DM, які раніше курсували в Берліні. Вони вже працюють на маршрутах №1 та №7.
Про це повідомляє спільнота NE:Urban.
Запуск цих трамваїв був відкладений через високі платформи на деяких зупинках. Вони не дозволяли використовувати цей транспорт раніше. Тепер перешкоди усунули, і новий громадський транспорт почав обслуговувати пасажирів.
Читати також: Чернівці отримають новий комунальний транспорт: що саме
12 трамваїв для Львова
Берлінська транспортна компанія передала Львову 12 вживаних трамваїв Tatra KT4D разом із запасними частинами. Перед виходом на маршрут кожен трамвай проходить адаптацію під ширшу львівської колії, оновлює обладнання та отримує нове фарбування.
Нагадаємо, що у Києві відкрили перший сквер із «зеленими» трамвайними коліями: де його знайти (ФОТО).
Фото: соціальні мережі спільноти NE:Urban.
Коментарі
Економіка і бізнес
Коментарі
Економіка і бізнес
Чому саме Вінниця
- кілька ресторанів з різними каналами продажу;
- достатній потік гостів для перевірки операційної готовності.
Коментарі