Суспільство
Сімейні лікарі можуть надавати пацієнтам безоплатну психологічну допомогу — МОЗ
Сімейні лікарі, які пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP, можуть допомагати в питаннях, що стосуються ментального здоров’я.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоровʼя України.
Зазначається, що ймовірність того, що ваш сімейний лікар зможе виявити, діагностувати та надати підтримку, досить висока – наразі кожен третій сімейний лікар готовий надати послуги з ментального здоров’я. За необхідності відбувається скерування до спеціаліста вузького профілю – психолога, психотерапевта або психіатра.
Як отримати допомогу
Ця послуга є абсолютно безоплатною, оскільки вона здійснюється в рамках Програми медичних гарантій. Вже понад 850 закладів первинної медичної допомоги мають відповідний договір із Національною службою здоров’я України, їх можна переглянути на інтерактивній карті.
Аналогічні дані допоможуть надати оператори «гарячої лінії» НСЗУ – для цього потрібно дзвонити за номером 16-77.
Читайте також: Безкоштовна психологічна допомога для українців: 10 перевірених сервісів та платформ
Включення послуги з ментального здоров’я до «первинки» є частиною пріоритетного проєкту Міністерства охорони здоров’я у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Як показало дослідження «Українського інституту майбутнього», втому, нервозність, проблеми зі сном – це найбільш поширені стани для більшості українців. Психологічне виснаження є особливо характерним для жінок середнього віку (36 – 50 років).
Про програму
Інтеграція послуги з ментального здоров’я в систему первинної медичної допомоги є компонентом пріоритетного проєкту Міністерства охорони здоров’я України у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської. Комунікаційний супровід реалізується за підтримки ВООЗ, Уряду Канади, Міжнародного медичного корпусу.
Нагадаємо, на Рівненщині розпочав роботу перший Центр ментального здоров’я.
Раніше ми повідомляли, як у Житомирі запустили проєкт психологічної підтримки для дітей «Поруч».
Фото: АР.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі