Економіка
Сільським громадам дають 5 млн грн: як отримати?
Сьогодні, 16 травня, компанія “Миронівський хлібопродукт” оголосила про старт конкурсу мікрогрантових проектів для розвитку сільських громад “Село: кроки до розвитку”.
У чому суть конкурсу?
Конкурс проводиться четвертий рік поспіль. Цього року проект охопить 8 областей України – Київська, Черкаська, Вінницька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Львівська.
“Ми плануємо видати 5 млн грн – це по 50 тис. грн кожному грантеру. Загалом у нас буде 100 грантерів. Розуміємо, що 50 тис. грн – це не досить великі кошти, але вважаємо, що це – непоганий старт.
“МХП зробить ставку на нестандартність та інноваційність. У конкурсі переможуть ті заявники, які хочуть будувати соціально-відповідальний бізнес, метою якого є не лише заробіток, а й розвиток добробуту громади, де такі бізнесмени живуть”, – розповіла Нагірняк.
Читайте також: Фермери можуть отримати до 500 тисяч гривень допомоги
Мета конкурсу – вирішити низку проблем українського села. Серед них – фінансова підтримка ініціативних селян, де реалізовується проект, а також боротьба із трудовою міграцією.
“В Україні живе багато людей, які хочуть працювати тут, але, через брак роботи, змушені їхати за кордон. Ми готові допомогти таким людям лишитися в Україні. І мабуть, вже допомогли. Досвід минулих років познайомив нас із багатьма цікавими і нестандартними проектами, як до прикладу – вирощення трюфелю, равликів, сироваріння. У нас є дуже багато дівчаток, які подаються на участь у конкурсі з ціллю відкрити манікюрну справу, перукарню”, – уточнила Нагірняк.
Як взяти участь?
Учасники конкурсу повинні подати свої проекти, у вигляді бізнес-плану, до 30 червня 2019 року – організаторам конкурсу в своєму регіоні. Попередньо потрібно подати заявку та отримати запрошення на презентацію проекту в своєму регіоні, пройти семінар та отримати консультацію з підготовки бізнес-плану.
Читайте також: Громади Львівщини можуть отримати до 12 тис. євро
Щоб стати учасником конкурсу “Село:Кроки до розвитку”, потрібно:
- до 01 червня 2019 року заповнити он-лайн заявку про участь у конкурсі (нижче на цій сторінці);
- за бажанням – прийняти участь в інформаційному семінарі щодо умов конкурсу у вашому райцентрі (слідкуйте за оголошеннями на нашому сайті);
- завантажити і заповнити аплікаційну форму згідно із поданими у ній вказівками (нижче на цій сторінці).
- до 30 червня 2019 року подати заповнену аплікаційну форму в електронному вигляді на адресу stina.org@gmail.com
- очікувати на запрошення до презентації поданого бізнес-плану на засіданні конкурсної комісії;
- протягом 10 днів від дня проведення конкурсу дізнатись про результат конкурсу на сайті.
Економіка
Коментарі
Економіка
Як усе почалося?
Ідея європейської інклюзії в Україні
«Ми різні, але рівні»
Коментарі
Економіка
Деталі
- Якщо у вас вже є ліцензія, необхідно зареєструвати рослину як активний фармацевтичний інгредієнт (АФІ) в Державному реєстрі лікарських засобів (наказ МОЗ № 426).
- Поки триває процес отримання ліцензій в Україні, дозволено ввозити медичний канабіс із-за кордону, щоб пацієнти могли отримати необхідне лікування. МОЗ також ініціював скорочення строків реєстрації, щоб прискорити цей процес для бізнесу.
- Після реєстрації підприємства мають підключитися до електронної системи контролю, яка запрацювала 1 жовтня. Кожну операцію з канабісом необхідно вносити до системи протягом доби.
- Для ввезення сировини потрібно отримати дозвіл від Держлікслужби, погоджений зі СБУ. Заявки на квоти на 2025 рік приймаються до 1 грудня 2024 року.
- Після ввезення сировину можна продавати в аптеки, що мають відповідні ліцензії.
Коментарі