

Суспільство
Громади Львівщини можуть отримати до 12 тис. євро
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Громади Львівської області, у яких кількість зареєстрованих ветеранів конфлікту на сході України становить не менше як 100 осіб, можуть подавати заявки на участь у проекті «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей».
Що це за проект?
Проект, який впроваджує Міжнародна організація з міграції за фінансової підтримки Європейського Союзу, передбачає надання грантів ініціативній групі в кожній громаді розміром до 12000 євро для впровадження проектів із соціального згуртування та залучення всіх груп населення до активної участі на рівні громади шляхом реалізації соціальних, культурних, освітніх, спортивних та інших ініціатив.
Окрім цього, у кожній з громад будуть проводитись тренінги із соціального згуртування, інтеграції, залучення коштів для розвитку громади, а також підготовки грантових проектів. Для цього до проекту залучений виконавчий партнер Громадська організація «Молодіжна організація «СТАН». Передбачається і надання кваліфікованої психологічної підтримки ветеранам конфлікту на сході України та їхнім родинам.
Читайте також: У Маріуполі дають півмільйона гривень на проекти з покращення міста
За словами проектного менеджера ГО «Молодіжна організація «СТАН» Дмитра Кузнєцова, формування спільного простору та інтересів у мешканців громади є надзвичайно важливим елементом її подальшого розвитку. Саме за рахунок соціального згуртування громади, можна об’єднати людей з різних груп населення окремої громади, а можливість реалізації проектів дасть їм поштовх для вирішення локальних соціальних потреб.
«Одним із ключових результатів проекту є зменшення соціальної напруги між учасниками бойових дій та громадою, їхня інтеграція в цивільне життя, залучення ветеранів до суспільного життя громади», – пояснює залучений тренер проекту, ветеран конфлікту на сході України Андрій Фармуга.
Хто може взяти участь?
Для того, щоб взяти участь у проекті, громади мають відповідати таким критеріям:
- кількість зареєстрованих ветеранів конфлікту на сході України становить не менше як 100 осіб;
- є ініціативна група щонайменше з 15 осіб (група обов’язково має також включати представників соціально уразливих груп, таких як ВПО, національні меншини, люди з інвалідністю та ін., а також представників різних професійних груп, місцевої влади, людей різного віку та інших активних мешканців громади); обов’язкова кількість ветеранів конфлікту на сході України у складі ініціативної групи має становити не менше ніж 50% від загальної кількості;
- наявний попередній план та ідеї із соціальних, культурних, освітніх заходів соціального згуртування, включаючи заходи, спрямовані на захист прав ветеранів конфлікту на сході України, підтримку реінтеграції та зменшення стигматизації ветеранів;
- є діючий об’єкт соціальної інфраструктури в комунальній власності, який надає соціальні послуги населенню та широко використовується усіма представниками громади (ветеранами, місцевими жителями, ВПО, національними меншинами та етнічними групами, людьми з інвалідністю та ін.);
- існує потреба в професійній підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації ветеранів конфлікту на сході України, що проживають у громаді, задля подальшого розширення їхнього доступу до економічних можливостей.
Для участі необхідно заповнити заявку та надіслати на адресу: [email protected]

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На підльоті до Одеси Сили протиповітряної оборони збили дві крилаті ракети, повідомили в Оперативному Командуванні «Південь».
Зазначається, що під прикриттям грози ворог атакував Одещину двома протикорабельними ракетами типу «Онікс», випустивши їх з берегового ракетного комплексу «Бастіон», з території тимчасово окупованого Криму.
Сили протиповітряної оборони напоготові у будь-який час та за всілякої погоди: обидві ракети знищено на підльоті до Одеси.
Читайте також: Речі, які допомагають. Як одеський проєкт одягає переселенців і закуповує обладнання в лікарні
Довідка
Протикорабельна ракета «Онікс» — радянська/російська надзвукова універсальна ракета середнього радіусу дії, призначена для боротьби з надводними військово-морськими угрупованнями та одиночними кораблями в умовах сильної вогневої та радіоелектронної протидії. Може застосовуватись і проти наземних цілей. Дальність П-800 «Онікс» до 600 км.
Нагадаємо, 3 дні тому українська ППО збила дві крилаті ракети росіян над Одещиною.
Також 18 червня, над Одещиною збили дві крилаті ракети.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У столиці стартував фотоконкурс «Київ незламний» із розіграшами призів, повідомив один із організаторів конкурсу – Управління туризму та промоцій Київської міської держадміністрації.
Умови участі:
- запостити в соціальній мережі Фейсбук фото свого рідного міста та своє фото в улюбленому місці столиці з хештегом #Київ_незламний;
- зробити репост цього допису з доступом для всіх;
- підписатися на сторінку Управління.
Читайте також: Мільйон на ровері. Як львів’янин проїхав 1500 км прифронтовими містами, аби зібрати кошти на ЗСУ
Переможці, які отримають призи, визначатимуться рандомно. Серед призів:
- 1 місце: павербанк «KYIV»
- 2 місце: сувенірний набір «KYIV» (тарілка та чашка)
- 3 місце: фірмова футболка «KYIV»
Тривалість конкурсу: до 8 липня 2022 року (включно).
Пісоя завершення конкурсу найкращі фотографії візьмуть участь у виставці «Київ незламний» в Центрі комунікації.
Нагадаємо, захиснику «Азовсталі» на псевдо Орест присудили нагороду Grand Press Photo за світлини з Маріуполя.
Як ми повідомляли раніше, оголосили 10 кращих світлин фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».
Фото: pixabay.com.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Морпіхи ЗСУ знищили бронетранспортер російських загарбників, що намагався заховатися у «зеленці».
Відео опублікували на ютуб-каналі 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського.
«Миколаївські морпіхи «нагодували» російський БТР українським “смаколиком”, а допоміг їм у цьому протитанковий ракетний комплекс “Стугна-П”», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що на Миколаївщині розвідка виявила ворожий БТР. За ним вирушив підрозділ, який вже має позитивний досвід щодо знищення ворожої техніки за допомогою ПТРК «Стугна-П».
Про 36 ОБрМП
36-та окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського — з’єднання морської піхоти України. Сформована у 2015 році на базі військових частин, виведених з окупованого Криму: 36-ї окремої бригади берегової оборони, 1-го та 501-го окремих батальйонів морської піхоти. 2019-го року бригаді присвоєно ім′я контрадмірала Михайла Білинського, який був організатором та командиром Дивізії морської піхоти Директорії УНР за часів української революції початку XX ст.
Дивіться відео: Волонтер виготовляє сувеніри зі збитого винищувача і допомагає ЗСУ
13 квітня в результаті вторгнення Росії підрозділи 36-ї окремої бригади морської піхоти зуміли з’єднатися з силами полку Азов на території металургійного комбінату Азовсталь та продовжити оборону заводу.
Нагадаємо, на Миколаївщині ЗСУ знищили ворожий безпілотник.
Як ми повідомляли раніше, мінометники НГУ ефектно підірвали склад боєприпасів росармії.
Фото: facebook.com/36obmp.