

Економіка і бізнес
Швейцарська компанія відкрила в Україні центр обслуговування машин для розмінування
В Україні відкрили центр обслуговування безпілотних швейцарських машин для розмінування компанії Global Clearance Solutions.
Про це йдеться в повідомленні компанії.
Про роботу центру
Сервісний центр працюватиме у Києві. У ньому консультуватимуть українських фахівців та допомагатимуть їм з обслуговуванням та ремонтом машин для розмінування GCS-200 та GCS-100, які використовуються Державною службою з надзвичайних ситуацій та агрохолдингом «Нібулон».
«Наша майстерня здатна розмістити кілька машин GCS-200, які ідеально підходять для усунення вибухонебезпечних предметів на сільськогосподарських угіддях та забезпечення ремонту таких об’єктів інфраструктури як електроопори та відновлення життєво важливого енергопостачання для цивільного населення. Тут також є місце для меншої машини GCS-100», – заявив очільник відділу сервісного та технічного обслуговування Фабіан Клаузер.
Читайте також: Мультики про Пташку з Азовсталі, острів Зміїний і не тільки. Як дитячий канал «Хмаринка» популяризує мультики українською
Раніше ремонт машин для розмінування провадився фахівцями компанії за допомогою мобільної майстерні. За день одна керована дистанційно GCS-200 може очистити від вибухонебезпечних предметів площу розміром із футбольне поле.
«Нібулон» отримав першу таку платформу на початку жовтня 2023 року. Всього для підприємства замовлено чотири такі машини коштом Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Німецького державного банку розвитку (KFW DEG). Державна служба з надзвичайних ситуацій отримала дві машини від Канади.
Керівництво GCS заявило про наміри протягом року поставити в Україну близько 20 машин для розмінування.
Нагадаємо, штучний інтелект допомагатиме у гуманітарному розмінуванні територій України.
Також ми розповідали, що в Україні створили благодійний фонд, що допомагає аграріям розміновувати поля.
Фото: gcs.ch.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay