

Суспільство
ШоТам підтримує програму для внутрішньо переміщених осіб «Єднання заради дії»
Керівниця продакшену ШоТам Кристина Черненко долучилася до презентації програми для підтримки внутрішньо переміщених осіб «Єднання заради дії», яку втілює організація IREX Ukraine.
Під час виступу Кристина нагадала, що засновники медіа ШоТам також є внутрішньо переміщеними особами, адже переїхали з Луганська в 2014 році – з початком російсько-української війни.
«Спочатку ставлення до переселенців було доволі дивним – від загальнонаціональних каналів до локальних медіа. Було важко, ми думали, що тепер професійна діяльність закінчилась і ми мусимо виживати», – розповіла керівниця продакшену ШоТам.
Позитивні новини ШоТам від переселенців
У певний момент ми зрозуміли: потрібно щось робити в Україні. І ми почали створювати медіа позитивних новин. Засновники ШоТам – Сергій Колесніков та Артем Іпатов – були першими, хто почав робити позитивний контент про нашу країну.
Коли ти вирішуєш поїхати з рідного міста, залишити друзів, рідних і все, що ти мав, – постійно потребуєш позитивного обґрунтування. Відповіді, чому ти маєш залишатися тут і чому зробив саме такий вибір.
Читайте також: Як підписники ШоТам зробили позитивну футболку хітом продажів (ВІДЕО)

На тлі нинішніх загроз переселенці змушені знову переживати свій негативний досвід, і це дуже важко. А в 2014 році ми всі перебували у стані болю і незрозумілості.
Ми почали робити добрі новини, аби дати собі мотивацію, відповісти собі, чому наш вибір – це класно і добре. Наші відео та новини у ШоТам складалися з історій про внутрішньо переміщених осіб, які переїхали вглиб країни чи до Краматорська і Сєвєродонецька. Людей, які відкрили власний бізнес чи долучилися до громадських ініціатив.
Історія співпраці переселенки і громади
Оскільки в нас немає діалогу між переселенцями та державою, то спільні проєкти на місцевому рівні є найкращим варіантом для вибудовування зв′язків між внутрішньо переміщеними людьми і громадами, де вони живуть.
Читайте також: Допоможи єдиному позитивному медіа України: пройди опитування від ШоТам
Одна історія такої співпраці – про пані, яка переїхала з окупованих територій до громади в центрі України, де були погані дороги, стара сільрада, відсутнє освітлення. І вона почала пропонувати проєкти, закликала місцевих до активностей. І перше враження у громади до неї було: «Братва рвется к власти». А коли ця переселенка почала балотуватися на посаду сільської голови, таке враження лише укріпилося.

Однак пройшло зовсім небагато часу, і націленість цієї жінки на роботу зруйнувала всі ці стереотипи. Упродовж року люди побачили зміни в громаді та обрали її головою селища. Це показовий приклад співпраці громади та переселенки.
Програма «Єднання заради дії», що націлена на взаємодію між переселенцями і місцевими громадами через спільні проєкти, з нашого досвіду в ШоТам – це найоптимальніший варіант.
Докладніше про програму«Єднання заради дії» за посиланням.
Читайте також: ШоТам святкує 4 роки. Що ви знаєте про єдине позитивне медіа України? (ТЕСТ)
Суспільство

Українські лікарі вже почали процес видаленння напису «Слава росії», який захиснику Андрію випалили в полоні. На тілі військового російські хірурги залишили рубець з надписом «Слава росії».
Про це у фейсбуці повідомив керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич.
За словами лікарів, за кілька місяців від надпису залишиться лише легкий слід. Андрію вже ввели першу ін’єкцію полінуклеотидів, що запускає регенерацію шкіри.
Як розповів керівник реабілітаційної програми, цей рубець, імовірно зробив лікар під загальною анестезією: «Я вам можу сказати точно те, що там зрозуміло з лікарської точки зору. Це зробив хірург. Це не є напис, зроблений паяльником, це не є напис вирізаний. Це точно зроблено електрокоагулятором, це медичний прилад».
Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)
Військовий Андрій отримав травму пов’язану із сечовим міхуром, коли один із уламків потрапив у пахову ділянку. За час 15-місячного полону захисника прооперували російські лікарі.
Передісторія
Звільнений з полону Андрій проходив лікування в центрі «Неопалимі». Керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич сфотографував тіло захисника, якому в неволі росіяни зробили рубцевий надпис «Слава росії».
Нагадуємо, що фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Максима Туркевича
Суспільство

«Нова пошта» спільно з брендом аксесуарів ручної роботи TSVITE TEREN створили 100 срібних браслетів з пташкою і коробкою з гравіюванням «Завтра буде». Виріб призначений для тих хто, вірить у майбутнє.
Про це повідомили на сторінках «Нової пошти».
За задумом творців прикраси, пташка — символ свободи, дому та душі. Слоган «Завтра буде» — обіцянка собі, що все буде добре.
Читайте також: «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО)
Червоний браслет можна виграти в розіграші, що проходить з 16 червня до 20 липня на сайті.
Прикрасу з чорним ланцюжком можна придбати зі знижкою 70%, обмінявши 700 боксів у застосунку «Нової пошти».
У колаборації «Нова пошта» та TSVITE TEREN хотіли нагадати: доки ти отримуєш посилки, життя пташкою несеться вперед.


Нагадуємо, що захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук сторінка «Нової пошти»
Суспільство

На весілля сестри захисник, який повернувся з полону, підготував подарунок. Військовий набив тату з її віршем, який підтримував його в неволі.
Відео з події в тіктоці поширив ведучий весілля Андрій Венгерчук.
«Твої слова я хочу зберегти на все життя на своєму тілі. Дякую тобі, що ти в той день підтримала мене. Сьогодні я підтримую тебе», — сказав на весіллі сестри військовий.
Вірш нареченої до свого брата прочитала мама. Тату зі словами підтримки захисник набив на грудях.
«Дякую, що є такі люди, і що на весіллях можна познайомитися з такими прекрасними людьми», — зазначив автор відео, яке в тіктоці вподобали понад 130 тисяч користувачів.
Нагадуємо, що фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну.
Також ми писали, що головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО).
Фото обкладинки: скриншот з відео Андрія Венгерчука