

Суспільство
ШоТам підтримує програму для внутрішньо переміщених осіб «Єднання заради дії»
Керівниця продакшену ШоТам Кристина Черненко долучилася до презентації програми для підтримки внутрішньо переміщених осіб «Єднання заради дії», яку втілює організація IREX Ukraine.
Під час виступу Кристина нагадала, що засновники медіа ШоТам також є внутрішньо переміщеними особами, адже переїхали з Луганська в 2014 році – з початком російсько-української війни.
«Спочатку ставлення до переселенців було доволі дивним – від загальнонаціональних каналів до локальних медіа. Було важко, ми думали, що тепер професійна діяльність закінчилась і ми мусимо виживати», – розповіла керівниця продакшену ШоТам.
Позитивні новини ШоТам від переселенців
У певний момент ми зрозуміли: потрібно щось робити в Україні. І ми почали створювати медіа позитивних новин. Засновники ШоТам – Сергій Колесніков та Артем Іпатов – були першими, хто почав робити позитивний контент про нашу країну.
Коли ти вирішуєш поїхати з рідного міста, залишити друзів, рідних і все, що ти мав, – постійно потребуєш позитивного обґрунтування. Відповіді, чому ти маєш залишатися тут і чому зробив саме такий вибір.
Читайте також: Як підписники ШоТам зробили позитивну футболку хітом продажів (ВІДЕО)

На тлі нинішніх загроз переселенці змушені знову переживати свій негативний досвід, і це дуже важко. А в 2014 році ми всі перебували у стані болю і незрозумілості.
Ми почали робити добрі новини, аби дати собі мотивацію, відповісти собі, чому наш вибір – це класно і добре. Наші відео та новини у ШоТам складалися з історій про внутрішньо переміщених осіб, які переїхали вглиб країни чи до Краматорська і Сєвєродонецька. Людей, які відкрили власний бізнес чи долучилися до громадських ініціатив.
Історія співпраці переселенки і громади
Оскільки в нас немає діалогу між переселенцями та державою, то спільні проєкти на місцевому рівні є найкращим варіантом для вибудовування зв′язків між внутрішньо переміщеними людьми і громадами, де вони живуть.
Читайте також: Допоможи єдиному позитивному медіа України: пройди опитування від ШоТам
Одна історія такої співпраці – про пані, яка переїхала з окупованих територій до громади в центрі України, де були погані дороги, стара сільрада, відсутнє освітлення. І вона почала пропонувати проєкти, закликала місцевих до активностей. І перше враження у громади до неї було: «Братва рвется к власти». А коли ця переселенка почала балотуватися на посаду сільської голови, таке враження лише укріпилося.

Однак пройшло зовсім небагато часу, і націленість цієї жінки на роботу зруйнувала всі ці стереотипи. Упродовж року люди побачили зміни в громаді та обрали її головою селища. Це показовий приклад співпраці громади та переселенки.
Програма «Єднання заради дії», що націлена на взаємодію між переселенцями і місцевими громадами через спільні проєкти, з нашого досвіду в ШоТам – це найоптимальніший варіант.
Докладніше про програму«Єднання заради дії» за посиланням.
Читайте також: ШоТам святкує 4 роки. Що ви знаєте про єдине позитивне медіа України? (ТЕСТ)
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ