Суспільство
ШоТам підтримує програму для внутрішньо переміщених осіб «Єднання заради дії»
Керівниця продакшену ШоТам Кристина Черненко долучилася до презентації програми для підтримки внутрішньо переміщених осіб «Єднання заради дії», яку втілює організація IREX Ukraine.
Під час виступу Кристина нагадала, що засновники медіа ШоТам також є внутрішньо переміщеними особами, адже переїхали з Луганська в 2014 році – з початком російсько-української війни.
«Спочатку ставлення до переселенців було доволі дивним – від загальнонаціональних каналів до локальних медіа. Було важко, ми думали, що тепер професійна діяльність закінчилась і ми мусимо виживати», – розповіла керівниця продакшену ШоТам.
Позитивні новини ШоТам від переселенців
У певний момент ми зрозуміли: потрібно щось робити в Україні. І ми почали створювати медіа позитивних новин. Засновники ШоТам – Сергій Колесніков та Артем Іпатов – були першими, хто почав робити позитивний контент про нашу країну.
Коли ти вирішуєш поїхати з рідного міста, залишити друзів, рідних і все, що ти мав, – постійно потребуєш позитивного обґрунтування. Відповіді, чому ти маєш залишатися тут і чому зробив саме такий вибір.
Читайте також: Як підписники ШоТам зробили позитивну футболку хітом продажів (ВІДЕО)
На тлі нинішніх загроз переселенці змушені знову переживати свій негативний досвід, і це дуже важко. А в 2014 році ми всі перебували у стані болю і незрозумілості.
Ми почали робити добрі новини, аби дати собі мотивацію, відповісти собі, чому наш вибір – це класно і добре. Наші відео та новини у ШоТам складалися з історій про внутрішньо переміщених осіб, які переїхали вглиб країни чи до Краматорська і Сєвєродонецька. Людей, які відкрили власний бізнес чи долучилися до громадських ініціатив.
Історія співпраці переселенки і громади
Оскільки в нас немає діалогу між переселенцями та державою, то спільні проєкти на місцевому рівні є найкращим варіантом для вибудовування зв′язків між внутрішньо переміщеними людьми і громадами, де вони живуть.
Читайте також: Допоможи єдиному позитивному медіа України: пройди опитування від ШоТам
Одна історія такої співпраці – про пані, яка переїхала з окупованих територій до громади в центрі України, де були погані дороги, стара сільрада, відсутнє освітлення. І вона почала пропонувати проєкти, закликала місцевих до активностей. І перше враження у громади до неї було: «Братва рвется к власти». А коли ця переселенка почала балотуватися на посаду сільської голови, таке враження лише укріпилося.
Однак пройшло зовсім небагато часу, і націленість цієї жінки на роботу зруйнувала всі ці стереотипи. Упродовж року люди побачили зміни в громаді та обрали її головою селища. Це показовий приклад співпраці громади та переселенки.
Програма «Єднання заради дії», що націлена на взаємодію між переселенцями і місцевими громадами через спільні проєкти, з нашого досвіду в ШоТам – це найоптимальніший варіант.
Докладніше про програму«Єднання заради дії» за посиланням.
Читайте також: ШоТам святкує 4 роки. Що ви знаєте про єдине позитивне медіа України? (ТЕСТ)
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі