Суспільство
Школярі в Херсоні відкриють станції з переробки пластику
Херсонські школярі уже роками займаються сортуванням сміття. Нещодавно юні екологи Херсонської загальноосвітньої школи №32 отримали грант у розмірі 12,5 тисячі євро на реалізацію чергового проекту, повідомляє ecotown.com.ua з посиланням на інтернет-видання «Гривна».
На що витратять гроші?
Керівниця команди «ZeroWaste School: Херсон» Ольга Демченко розповідає, що завдяки гранту вони планують реалізувати на території Херсонської області низку заходів.
«У першу чергу нас турбує те, що під час туристичного сезону прибережні населені пункти такі, як: Лазурне, Скадовськ та Залізний Порт перетворюються на сміттєзвалище, серед якого переважає пластик. Саме тому у вищевказаних населених пунктах проводитимуться цікаві заходи, де місцеві мешканці отримають нову корисну інформацію, навчатимуться сортувати сміття та зрозуміють, що екологію потрібно берегти. Одна з конференцій була націлена саме на підприємців, власників кафе, готелей та розважальних закладів. Якщо не припинити цей безлад зараз, то через декілька років їх бізнес буде закритий, а море – мертвим», – зазначила Демченко.
Читайте також: В Ужгороді відкрився магазин без пластику та поліетилену
Сортувальні станції у прибережних містах
У кожному з цих населених пунктів встановлять сортувальні станції, куди люди звертатимуться та сортуватимуть власні відходи за певними категоріями. Пластикові вироби направлятимуться на переробні підприємства до Голої Пристані або Херсона. Нині на Херсонщині є кілька підприємств, які переробляють пластикові вироби на крохту або гранули. Крихта відправляється до Туреччини, де виробляють багаторазовий пластиковий посуд. Що стосується гранули, то з неї створюють міцну пластикову нитку, яка використовується для гнучкої та водонепроникної черепиці. За словами Ольги Демченко, проводяться перемовини стосовно закупівлі обладнання для переробки вищевказаних виробів. Це дозволить перероблювати сміття на кожній станції та не сплачувати кошти за перевезення.
Власна пластикова майстерня
І останнім пунктом у проєкті є відкриття пластикової майстерні у Херсоні. Сьогодні такі майстерні можна зустріти у великих містах, зокрема у Одесі та Києві. Вони займаються виробленням дизайнерських або просто необхідних речей з пластикових кришечок.
Відомо, що у майстерні працюватиме юнацький колектив «ZeroWaste School: Херсон». Обладнання для майстерні вже замовлене. Наразі ведуться перемовини з представниками міської ради щодо виділення приміщення.
Суспільство
Що пропонує новий McDonald’s
Коментарі
Суспільство
Учасники ініціативи
Благодійний збір
Довідка
Коментарі
Суспільство
Аліна Шаповал
наставниця дітей, позбавлених батьківського піклування
Почула про наставництво і зрозуміла, що це моє
Я часто їздила в дитбудинок на свято Миколая — традиційно з іграшками та солодкими пакунками. Але засумнівалася, чи цукерки — це єдиний спосіб їх підтримати?
Чому наставництво краще за цукерки
Коли волонтери приходять до дітей, вони дуже швидко звикають, охоче обіймаються, розповідають історії. А потім люди їдуть, і дитина знову відчуває себе покинутою.
Хочу, щоб дитина стала собі опорою
Зрозуміла, що деколи треба прийняти позицію такого собі спостерігача — не втручатися в чужий досвід чи нав’язувати думку, а підтримувати людину.
Пам’ятаю, тоді прийшла до своєї старшої наставної, і вони якраз сиділи в укритті — почалася тривога. Дитбудинок збиралися евакуювати за кордон, тож я принесла смаколиків у дорогу. Тоді й побачила цю дівчинку — і вона мені так сподобалася! Така відкрита, харизматична. Мені хотілося зробити для неї щось хороше, тож за пів року я стала її наставницею.
Дитині потрібна людина, вона хоче мати друга.
Як стати наставником чи наставницею для дитини з інтернату
- Звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді там, де ви живете, або ж до організацій, які працюють з наставництвом — наприклад, до Асоціації Наставництва для дітей та молоді.
- З вами проведуть співбесіду, після цього можна збирати документи: медичні довідки, довідку про відсутність судимості тощо.
- Треба буде пройти спеціальне навчання, щоб дізнатися особливості вікової психології та як комунікувати з дітьми.
- Обрати собі наставного чи наставну, переглянувши анкети дітей. Познайомитися з обраною дитиною та переконатися, що й дитина не проти вас як наставника.
- Тільки після цього з вами укладають договір на надання послуг наставництва. І так ви можете починати своє волонтерство!
Коментарі