Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Шість континентів без літака: як український мандрівник встановив три рекорди і скільки витратив грошей

Опубліковано

Мандрівник Артемій Сурін став першим українцем, що пройшов та об’їхав шість континентів без авіаперельотів протягом 280 днів, відвідавши 41 країну і перетнувши всі меридіани планети. Про це повідомляє Укрінформ.

З урахуванням того, що українець здійснив глобальну подорож “Bіg Circle” за суворими традиціями Лондонського королівського географічного товариства і водночас знімав на відео з використанням дрона кожен із континентів, експертами Книги рекордів України зареєструвано три рекорди.

Які ще рекорди встановив Артемій Сурін?

Про реєстрацію повідомила генеральний директор Книги рекордів України Ганна Крисюк, яка зустріла мандрівника в порту Чорноморськ.

У категорії “Подорожі” Артемій Сурін – перший українець, який обійшов усю Земну кулю та всі континенти планети за рекордний термін 280 днів. Рекорд внесено до Книги рекордів України.

Також у категорії “Подорожі” – “перша кругосвітня подорож здійснена українцем по всіх шести континентах планети Земля, який подолав 100 тисяч кілометрів, обійшовши Землю без використання авіаперельотів та не втративши контактів з поверхнею Землі, при цьому популяризуючи і репрезентуючи Україну у світі. Рекорд України встановлено.

Читайте також: Навколо світу за 280 днів: українець вперше здійснив навколосвітню подорож без авіаперельотів

Експерти Книги рекордів України також зафіксували третій рекорд.

“У категорії “Подорожі” перша безперервна кругосвітня подорож, здійснена українцем, під час якої були зняті на відео усі континенти на дрон-квадрокоптер. Рекорд України встановлено”, – оголосила гендиректор Книги рекордів України і привітала Суріна з досягненнями цих рекордів.

За словами Крисюк, представники української діаспори із семи країн уже запросили Суріна презентувати цю подорож. “Ми вами пишаємось”, – додала гендиректор Книги рекордів України.

Буде ще один

Крисюк уточнила, що в середу, 24 липня, може бути зареєстровано, після експертної перевірки, ще один рекорд – відвідання українцем острова Піткерн, що є найвіддаленішим островом у Тихому океані.

Український бізнесмен і мандрівник Сурін відповів на запитання журналістів щодо вражень від навколосвітки, в тому числі сказав, що здійснив подорож виключно за власний кошт, витративши близько 140 тисяч доларів.

Суспільство

Відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою

Опубліковано

Відомий український письменник, поет Андрій Любка написав книжку казок для малят у «співавторстві» з трирічною донькою. Книжка називатиметься “Казкето-Друкето”, ії вже здано у видавництво, для неї малюють ілюстрації.

Про це Любка повідомив під час творчого вечора в Києві, пише “Укрінформ”.

За словами письменника, книжка народилася з розповідей, які він розповідав доньці перед сном. За її реакцією він бачив, які герої і події подобаються дівчинці найбільше, тож і створив казки “не для засинання”.

Читайте також: У Британії українка створила арт-інсталяцію з речами із постраждалих від війни будинків

“Я разом із Уляною – так і буде зазначено: “Уляна і Андрій Любка”, – написали книжку таку для трирічних дітей”, – поділився літератор.

Нагадаємо, український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили загальнонаціональну мапу провайдерів, що працюють у блекаут

Опубліковано

Міністерство цифрової трансформації разом з ЛУН Місто в листопаді минулого року створили мапу, де можна легко й швидко перевірити, чи готовий ваш провайдер до можливих знеструмлень. Або знайти найближчого підготовленого й подати заявку на підключення. Відтепер мапа буде доступна по всій території України.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Мапа показує, чи може провайдер у конкретному будинку дати доступ до інтернету від 4 до 72 годин під час відключень. Її ми запустили разом із ЛУН Місто наприкінці минулого року. Спочатку карта була доступна для провайдерів Києва, Київської, Львівської та Одеської областей, а зараз — для всієї України.

Важлива перевага цієї карти — користувач може перевірити оцінки інших користувачів про те, чи працює інтернет під час знеструмлень протягом того проміжку часу, який зазначив провайдер. Рекомендую не тільки читати ці відгуки, а й залишати свої, щоб на мапі були тільки достовірні дані.  

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Через постійні російські атаки на енергоінфраструктуру в декількох регіонах відключають електрику, а доступ до інтернету має бути завжди, щоб елементарно залишатися на звʼязку.

Українці, обовʼязково подбайте про стабільний та стійкий інтернет вдома. Перевірте на мапі ЛУН чи спитайте в  провайдера, чи може він забезпечити вас інтернетом при знеструмленнях. Одна з найефективніших та найбільш стійких оптоволоконних технологій — xPON. Вона найдовше може вас забезпечити стійким інтернет-доступом“, — повідомив Федоров

Нагадаємо, Monobank оновив додаток Expirenza для любителів ресторанів, кафе та барів.

Фото: Михайло Федоров

Читати далі

Суспільство

В Україні можна вакцинуватися на залізничних вокзалах: перелік міст

Опубліковано

В Україні триває тиждень імунізації. До 28 квітня  дорослим і дітям можна буде безкоштовно вакцинуватися на залізничних вокзалах у дитячих точках «Спільно».

Про це повідомляє Unicef.

Де можна вакцинуватися

Пункти вакцинації уже працюють на залізничних вокзалах у:

Читайте також: Як організувати діяльність робочої групи в евакуації: досвід Соледарської громади

  • Києві,
  • Харкові,
  • Одесі,
  • середмістях Львова та Дніпра.

“Там можна отримати планові щеплення чи бустер від коронавірусу. Вакцинуватися можна щодня з 11:00 до 17:00 до 28 квітня”, – повідомили організатори.

Нагадаємо, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону.

Фото: БДМУ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: