

Суспільство
Шестеро українців потрапили до списку Forbes 30 Under 30 Europe
Шестеро українців увійшли до європейського списку Forbes 30 Under 30, у якому щороку відзначають лідерів різних сфер віком до 30 років.
Про це повідомляє Forbes.
Серед українців до списку потрапили представники категорій «Соціальний вплив», «Торгівля», «Медіа та маркетинг».
До категорії «Соціальний вплив» увійшов Вадим Синжерецький – співзасновник і генеральний директор онлайн-платформи BUKI, яка з’єднує репетиторів різних предметів і учнів по усьому світу. Наразі це найбільший ресурс в Україні та один із найбільших сервісів для викладачів у Польщі, Нігерії, Казахстані, Іспанії та Мексиці.

У категорії «Медіа та маркетинг» відзначили чотирьох українців. Серед них Дмитро Самойлюк, Ярослав Самойлюк та Аліна Бондаренко – засновники мобільного додатку Zeely, який допомагає дрібним підприємцям легко продавати свої товари в онлайні.

До цієї категорії також увійшов Діма Василенко – засновник PR-агенції Good Advice, що спеціалізується на фінансах, фінтех і банківській справі і співпрацює з клієнтами у Великій Британії та США. У 2021 році його агентство стало фіналістом Drum PR Awards, а вже у 2022-му журнал PRWeek назвав його «вундеркіндом» у комунікаціях.

У сфері «Торгівля» до рейтингу потрапив Нік (Микола) Тузенка – співзасновник компанії Accel Club, що спеціалізується на придбанні, оптимізації та масштабуванні брендів Amazon.
Довідка
Forbes 30 Under 30 – набір списків з 30 осіб до 30 років, які щорічно публікуються журналом Forbes та його регіональними версіями. У США виходять 20 списків за різними галузями, в Європі та Азії ще по 10 списків, і один в Африці. Також Forbes проводить однойменну конференцію.
Нагадаємо, минулого року двоє українців потрапили до списку Forbes «30 до 30» – 30 Under 30 North America 2023.
Крім того, українська парамедикиня і волонтерка Юлія Паєвська «Тайра» стала лауреаткою міжнародної премії International Women of Courage (IWOC), яку вручає Державний департамент США.
Фото: forbes.com
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ