

Суспільство
Cannes Lions 2019 в Україні: що покажуть та чому варто піти
В шести містах України вже завтра, сьомого грудня, покажуть найкращі роботи з міжнародного фестивалю Cannes Lions. Покази проходитимуть в мережі Multiplex впродовж двох днів в Києві, та лише один день у Львові, Луцьку, Дніпрі, Харкові та Одесі.
Третього грудня пройшов допрем’єрний показ, який відвідали в основному представники креативних професій. Чому вони туди пішли, що бачили та як надихнулися? Розповідаємо історії глядачів, а також показуємо ТОП-5 найкрутіших відео за версією офіційного представника фестивалю Cannes Lions в Україні Костянтина Кузнєцова. За підтримки представництва Cannes Lions в Україні говоримо про те, чому варто побачити шедевральну рекламу.
Юлія Листопадська
SEO-editor в НВ
Я вийшла після показу з великим бажанням допомагати людям. Побачила жінку, якій, як мені здалося, потрібна допомога. Я підійшла, запитала, і виявилося, що у неї якраз не вистачає кілька гривень на проїзд. Прямо ось так мене показ зарядив на хороші соціальні вчинки.
Показ мені сподобався навіть більше, ніж я очікувала. Класно і надихаюче. Я не дуже люблю рекламу, яку показують по телевізору. Вона розрахована на те, щоб людина пішла та купила. А на показі були цілі твори мистецтва.
Завдяки перегляду надихнулася на фотозйомку з неоновим світлом. Бо коли бачиш, як все це красиво, хочеться створити щось своє.

Аня Воробйова
Менеджер з нативної реклами в #ШоТам
В рекламі акцентують увагу на гострих соціальних проблемах, таких як булінг. Наприклад, в одному з роликів дівчина на укулеле заспівала пісню зі слів, що хейтери їй писали. Також було багато реклами за участі дітей. Це синергія беззахисності та гострих тем.
Пішла на допрем’єрний показ, бо працюю з рекламою та креативною індустрією. Вийшла натхненною і вмотивованою, придумала як розвивати свої проєкти далі, і робити їх орієнтованими на соціальну тематику.
Наприклад, зробити декілька роликів або спецпроєкт про людей з обмеженими можливостями, який би підняв цю гостру соціальну тему в Україні.

Костянтин Кузнєцов
Офіційний представник Cannes Lions в Україні
“Навіщо ходити на фільми, якщо є така реклама?”, – сказала дитина, яка прийшла з мамою на допрем’єрний показ.
Перегляд шедеврів дасть розуміння того, куди прямує світ в креативних комунікаціях. Як він розвивається в цьому напрямку. Дасть порцію натхнення та гарного настрою. Як комунікують бренди або організації з мешканцями і споживачами різних країн світу. Це те, що одразу буде видно.
Можливо, ви подумаєте: “А чому в нас не так”?
Роботи будуть різні: трилери, жахи, кінематографічні шедеври, музикальні, про фінансові послуги, рітейл, спортивні компанії, багато відео з зірками. Всі ролики виховують людяність. Вони позитивні, про емоції. Про те, що треба кохати, чекати, дарувати.
Читайте також: Як працює перша українська аудіокнигарня
ТОП-5 крутих на надихаючих роликів від Костянстина Кузнєцова:
1. Hennessy X O – The Seven Worlds
81-річний Рідлі Скотт зняв для Hennessy Х.О. фільм, який складається з семи сюрреалістичних світів. Вони ілюструють сім нот в ароматі напою, а сам відеоряд балансує між реальністю та міфом. Над комп’ютерною графікою працювала компанія Moving Picture Company, яка разом з Рідлі Скоттом створювала ефекти для таких фільмів, як «Чужий», «Марсіанин» і «Той, хто біжить по лезу».
2. Apple – Share Your Gifts (World)
Apple представила короткометражний анімаційний фільм, що нагадує роботи анімаційної студії Pixar. Святкова реклама розповідає про кучеряву героїню Софію, яка створює круті проєкти, роздруковує їх і ховає до скриньки, бо сумнівається в собі. Одного разу всі листки зі скриньки розносить вітер по всьому місту і люди нарешті бачать роботи Софії. Вона вибігає на вулицю і бачить, що всі у захваті. На фоні грає пісня Біллі Ейліша і закликає: «Не ховайся».
3. Tom Clancy’s Jack Ryan – Great Shows Stay With You | Prime Video
Amazon представив 4 серії 60-секундних роликів, в яких розповідаються історії людей, що заглиблюються в характери своїх персонажів і переймають їх риси. Наприклад, як молодий тато починає дивитися серіал про агента ЦРУ «Джек Райан» і намагається стати схожим на головного героя шоу. Для цього він починає займатися спортом, працювати з інструментами та набуває маскулінних рис.
4. The Truth Is Worth It: Fearlessness | The New York Times
«Правда того варта» від NYT розказує та показує драматичні історії журналістських розслідувань. В роликах відтворили суворі і небезпечні для життя аспекти журналістської діяльності. Наприклад, коли журналісти розкопували історії про дітей-мігрантів, розлучених зі своїми сім’ями на кордонах США або про те, як Ісламська держава могла залишатись так довго при владі в Іраку. Ролики The New York Times взяли багато міжнародних нагород.
5. John Lewis | Bohemian Rhapsody
Реклама у стилі Queen розповідає про групу школярів, які збираються разом, аби створити найкращий шкільний спектакль. Це відтворення культового хіта «Богемська рапсодія» з гігантською срібною ракетою. Костюми створені вручну, а для створення голосу використали дуже простий голосовий додаток. Це означає ідею, що діти можуть використовувати доступні технології для досягнення вражаючих результатів.
Де дивитися шедеври:
Квитки можна придбати на офіційному сайті Multiplex. Покази відбудуться за наступним графіком:
7 грудня-Львів (Spartak), Київ (Lavina, Проспект), Луцьк (Промінь)
8 грудня-Харків (Дафі), Одеса (Gagarinn Plaza), Київ (Skymall)
9 грудня-Дніпро (Дафі)
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share:
Суспільство

28 березня в Києві відбулася презентація дослідження «Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати», під час якої експерти проаналізували, що спонукає українок залишатися в країні, попри війну, а що може змусити їх вирішити переїхати за кордон.
ШоТам відвідали презентацію та готові поділитися з вами результатами.
Про опитування
З 23 по 30 січня 2025 року Центр економічної стратегії спільно з American University Kyiv провів опитування серед жінок віком від 18 до 60 років, які живуть в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). Також експерти опитали українок, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. У дослідженні взяли участь 2018 респонденток.
Як війна вплинула на переселення жінок
- 39% українок були змушені залишити свої домівки; з них 53% вже повернулися.
- 69% переміщених жінок залишалися в межах України, 24% виїхали за кордон, а 7% поєднували обидва варіанти.
- Більшість переміщень були тривалими: 39% опитуваних перебували поза домом понад рік.
Мотивація залишатися в Україні
Згідно з дослідженням, для 79% опитаних є важливим залишатися в Україні, 15% не визначилися з відповіддю, а 6% не вважають це принциповим.
Що повпливало на таке рішення:
- вік і соціальний статус: старші жінки частіше обирають залишатися;
- фінансовий стан: люди з вищими доходами менш схильні до еміграції;
- власність житла: наявність власного житла підвищує бажання залишитися;
- мова спілкування: україномовні громадянки частіше обирали залишитися.
На відміну від попередніх досліджень, нині жінки з вищими доходами менш схильні до виїзду.
«Так само окремо в нас була категорія підприємиць, тобто власниць своєї справи. Вони, в принципі, не хочуть виїжджати з України, хочуть залишатися тут», — відзначила заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Наталя Заїка.
Всупереч очікуванням і поширеним стереотипам:
- жінки з дітьми мають таке ж бажання залишатися в Україні, як і ті, хто не має дітей;
- відсоток жительок сіл і містянок, які хочуть жити в Україні, приблизно рівний;
- для жінок, чиї населені пункти зараз розташовані в окупації або а зоні активних бойових дій, не менш важливо залишатися в Україні.
Читати також: Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу
Основні причини залишатися
«У відкритих відповідях часто повторюються фрази: “Тому що тут моя сім’я”, “Тому що тут мої діти”. Це підкреслює глибоку прив’язаність до рідних і бажання підтримувати їх у складні часи», –– зауважила Наталя Заїка.
Які ризики бачать в Україні та за кордоном
Жінки за кордоном значно гостріше сприймають потенційні ризики повернення до України, оцінюючи їх у півтора-два рази вище, ніж ті, хто залишився в країні. Водночас другі бачать більше загроз у разі переїзду за кордон, пов’язаних із соціальною адаптацією, фінансовою стабільністю та медичним забезпеченням.
Перспективи життя за три роки
Жінки, які залишаються в Україні, загалом дивляться в майбутнє з більшою надією, ніж ті, що перебувають за кордоном. Більшість українок вважають, що за три роки вони зможуть повернутися до своєї довоєнної спеціальності — так думають 59% респонденток. Серед жінок за кордоном таких менше — лише 47%, хоча вони частіше розглядають варіант зміни професії або перекваліфікації.
Щодо рівня життя, 46% опитуваних в Україні очікують на покращення своїх умов за три роки, тоді як серед людей за кордоном цей показник значно вищий — 80%. Проте ймовірність погіршення рівня життя бачать лише 7% жінок в Україні, а серед жінок за кордоном таких 20%.
Перспективи завершення війни для них також виглядають по-різному. Майже третина опитуваних в Україні (29%) вірить, що за три роки війна повністю завершиться. Однак серед жінок за кордоном такий оптимізм мають лише 5%. Водночас майже половина останніх (45%) вважає, що війна залишиться в стані замороженого конфлікту, тоді як в Україні таку думку поділяють лише 12%.
Читати також: Обʼєднані Маріуполем: ці переселенці запустили чи релокувати свої бізнеси й ініціативи
Про дослідників
Центр економічної стратегії (ЦЕС) — незалежний аналітичний центр, заснований у травні 2015 року. Його мета — підтримка реформ в Україні для досягнення стійкого економічного зростання. Центр проводить незалежний аналіз державної політики та сприяє посиленню громадської підтримки реформ.
American University Kyiv (AUK) — це приватний університет, розташований у Києві. Заснований у партнерстві з Arizona State University (ASU) та Cintana Education, AUK надає інноваційну вищу освіту за американськими стандартами на рівнях бакалаврату, магістратури й докторантури.
Фото обкладинки: UAExperts.
Суспільство

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».
Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».
Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.
Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії
Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:
- Eneris Recupyl в Польщі;
- Accurec в Німеччині;
- EraSteel у Франції тощо.
Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.


Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.
Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»