Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що подивитися? Дев’ять найкращих українських короткометражок

Опубліковано

Якщо ви хочете переглянути фільм лежачи на шезлонгу у відпустці, сидячи вдома після довгої нічної прогулянки чи під час обідньої перерви на роботі, то у цьому вам допоможуть українські короткометражки. ШоТам разом з першим українським онлайн-кінотеатром Takflix презентують вам добірку «TAK Shorts-2». Це літній спецпроєкт Takflix, спрямований на підтримку молодих імен та коротких форм в українському кінематографі. Добірка доступна до перегляду на всіх територіях світу мовою оригіналу з англійськими субтитрами.

P.S. А в кінці статті на вас чекає приємний бонус.

1. Короткометражна драма «Нормальна»

Фільм українських режисерок Діани Горбань та Ірина Громоцької входить до альманаху «Українська Нова Хвиля 2020». Короткометражна драма вийшла у 2019 році, зараз на Takflix доступна на території всього світу з англійськими субтитрами.

«Нормальна» – це стрічка-діалог, у якому після невдалої вечірки дівчина виливає душу незнайомці у парку. У розмові дівчат відкривається їхнє бачення світу, межі реального і примарного.

Як зазначають режисерки, “головній героїні чи то здається, чи то ні, що вона зустріла подругу на мить, зовсім випадково. Але ми самі собі думаємо, чи це була реальність, чи лише марення”. Фільм знімали у Львові за участі львівських акторок та знімальної групи в межах Wiz-Art Film School.

2.  Квір-історія «Чачьо»

Як піти проти волі батьків у ромській спільності? Як чоловіку сказати про свою нетрадиційну орієнтацію? Ці та інші важливі питання порушує коротка стрічка на 20 хвилин «Чачьо» українського режисера Віталія Гавура.

В основі сюжету молодий хлопець Януш, який виріс у консервативній ромській громаді у маленькому місті. Він має підкоритися бажанню батьків та одружитися з ромською дівчиною Златою. Але насправді Януш гей і закоханий в молодого українця на ім’я Паша. Разом вони планують втекти з весілля та покинути місто. Але чи зможе Януш так вчинити зі своєю родиною?

Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix

Стрічка «Чачьо» перемогла на 11-му Одеському міжнародному кінофестивалі як найкращий короткометражний фільм. Це одна з робіт, створених у рамках проєкту Coming Out of Isolation 2.0. Цей проєкт спрямований на подолання дискримінації, ксенофобії та упередженого ставлення до представників(ць) ЛГБТ+ спільноти в Україні.

3. Канадсько-українська стрічка «Прощавай, Головін»

Канадсько-українська короткометражна драма режисера Мат’ю Ґрімара, головні ролі в якій виконали українські актори Олександр Рудинський (“Перші ластівки”) і Даша Плахтій (“Стрімголов”), у 2020-му році перемогла на Одеському міжнародному кінофестивалі у номінації Найкращий короткометражний фільм. Окрім цього, проєкт отримав нагороду у секції Generation 14 plus Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Це історія підлітка зі спального району Києва Яна Головіна, для якого смерть батька – шанс почати нове життя за межами рідної країни. Коли він вже готується попрощатися з сестрою, то починає шукати відповіді на питання – чому він завжди сліпо рухається вперед і що він залишає позаду. Драма, яка розгортається у внутрішньому монолозі героя, розповідає не тільки про спробу виїхати кудись, але й про спробу знайти причини залишитися.

Фільм «Прощавай, Головін» доступний мовою оригіналу з українськими та англійськими субтитрами на .«Takflix».

4. Квір-стрічка «Післясмак»

Короткометражний квір-фільм «Післясмак» 2017-го року режисера кіно та театру Юрія Катинського встиг знайти своїх шанувальників не тільки в Україні, а й за кордоном. Фільм здобув головні нагороди львівського Wiz-Art, а також київських KISFF та «Відкрита ніч». Картину показували на Tallinn Black Night Film Festival в Естонії, The Tel Aviv International LGBT Film Festival в Ізраїлі та Schweizer Jugendfilmtage у Швейцарії.

За сюжетом, хлопець повертається у маленьке місто, де зустрічається зі старими друзями. Врешті вони потрапляють в машину до п’яного незнайомця і їдуть до нього на каву. Не факт, що їм сподобаються наміри чоловіка, але спробувати варто, оскільки випадає можливість познайомитися із тими, з ким уже знайомі, і з собою.

Режисер розповідає про тему картини так: «Для мене ця стрічка про те, якими ми буваємо схожими у відчутті власної самотності. Усім потрібна любов. Ключовим у фільмі є бажання попросити пробачення. Не формально, а так, коли це дається важко й доводиться переступити через власну гордість і принципи. Це також акт любові».

5.  Короткометражний фільм «Дім»

Ця 12-хвилинна драма сценаристки та режисерки Ірини Цілик, лауреатки американського кінофестивалю Sundance за найкращу режисерську роботу у категорії світового документального кіно за стрічку «Земля блакитна, ніби апельсин» (2020), розповідає про події, що відбуваються у другій половині 1940-их років на Галичині.

За сюжетом, похмурий карпатський ліс і серед нього двоє – Славко і Нуся, що зупиняються на ночівлю в маленькій хатині, яка більше подібна на зимівку для худоби, ніж повноцінне житло. Втім, варто героям зайти до неї, як стається диво: всередині це велика міська квартира кінця 30-х років зі старовинними меблями, численними полицями книг, картинами на стінах. Та й самі герої тут виглядають як міська інтелігенція. Тут, всередині свого дому вони майже щасливі. Стрічка показує нам, що коли немає шляху назад, а повсюди небезпека, все, що ми можемо, – зберегти свій дім в собі.

6. Комедія «Давай не сьогодні»

«Давай не сьогодні» – дебютна короткометражна робота Христини Сиволап. Фільм, головні ролі в якому зіграли Володимир Задніпровський та Алла Соколова, переміг у конкурсі короткометражних робіт на Трієстському кінофестивалі в Італії у 2014 році. Автором сценарію до фільму був чоловік режисерки Олексій Сиволап.

Головних героїв, як і подружжя авторів, звуть Христиною та Олексієм. Дід Льоша та баба Христя доживають свій вік у невеличкій квартирі та мріють про одночасну смерть. Для цього вони лягають у труни в святковому вбранні очікуючи на смерть. Та в діда кожного разу знаходяться більш важливі справи– футбольний матч, кумедна історія чи бажання поїсти дружининого пирога. Дід Льоша складає якийсь план, що спонукає його відкласти день спільної смерті.

7. Абсурдистська стрічка «Дідочок»

Якщо ви прихильники гротеску, то точно маєте переглянути короткометражний фільм «Дідочок» режисера Володимира Тихого. Це абсурдна оповідь про сучасні соціальні проблеми в Україні, розказана кіномовою сторічної давнини, пов’язує сучасність та традиційний радянський соцреалізм.

Наслідування образів старої світоглядної системи замість створення власної — це коріння спотворенної пострадянської реальності. Саме вона породила вузол сучасних соціальних, культурних, політичних та економічних проблем, серед яких військові конфлікти.

Читайте також: «Я піду в далекі гори». П’ять українських фільмів про Карпати

Головні герої фільму – Дід і Баба крок за кроком проходять історію радянських кіно-кліше. Після такого шляху сповнений фантастичного гротеску фінал вже не виглядає таким абсурдним.

8. Драма «Бульмастиф»

Короткометражна воєнна драма – ігровий дебют режисерки Анастасії Буковської. Тут розповідається історія ветерана АТО, який прагне повернутись до нормального життя після війни.  Одного разу він випадково зустрічає Роя, загублену собаку бійцівської породи. Спочатку вони не ладнають, але згодом саме Рой допомагає Міті впоратися з важким минулим.

Чудова історія дружби людини і пса, які рятують життя один одного, – це алегорія відносин людини зі своїми спогадами. Фільм піднімає ткож дуже актуальні для України теми – повернення військових до нормального життя після війни, і поєднання людини з нелегкою долею з бойовим псом.

«Бульмастиф» на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» визнали найкращим короткометражним фільмом Міжнародного конкурсу, лаeреатом призу Екуменічного журі та Спеціального диплома журі Національного конкурсу. Фільм став лаeреатом «Золотий Дзиги» в номінації «Кращий короткометражний фільм», а також учасником ряду міжнародних кінофестивалів.

9. Документальний фільм «Врятуйте мене, лікарю»

Минулий рік як ніколи показав людям, наскільки складною та важливою є робота медиків. Те, що для лікарів є простим чергуванням, звичайну людину може шокувати і зачепити до сліз. Режисер фільму «Врятуйте мене, лікарю» Дмитро Гришко. Він 24 години провів поруч з бригадою швидкої допомоги м. Києва – лікарем, фельдшером та водієм, які в новорічну ніч реагують на виклики та приймають пацієнтів.  Вони звикли до тяжких випадків, до смертей та самотніх бабусь, тому холодно виконують свою роботу і мають залізні нерви.

«Врятуйте мене, лікарю» показує, як насправді живеться бригаді швидкої, як вони допомагають пацієнтам, які не хочуть жити та з якими людьми медики стикаються протягом робочої зміни.

Фільм отримав головний приз в національному конкурсі  на Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів Wizart, а також спеціальний диплом жюрі в Національному конкурсі Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Спеціально для них Takflix пропонує промокод ShoTam, який дає 10% знижки на перегляд українських фільмів з добірки. Якщо ви наш Добродій, то знайдете промокод на безкоштовний перегляд у нашій закритій спільноті на Facebook. Якщо ж тільки хочете дізнатися, як стати Добродієм ШоТам – можете почитати про це тут.

Коментарі

Суспільство

У парках Києва залишатимуть стовбури неживих дерев: переваги ініціативи

Опубліковано

Відтепер у Києві не прибиратимуть фрагменти мертвої деревини. Завдяки цій ініціативі у зелених зонах столиці планують створити природні умови для життя різних видів флори та фауни.

Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний.

Для чого впроваджують проєкт

Як вказують в КМДА, не прибиратимуть у зелених зонах обрізаний сухостій і відмерлі стовбури дерев, що лежать на землі.

«Така практика вже багато років застосовується в багатьох європейських країнах, оскільки мертва деревина є незамінним елементом екосистеми. Вона підтримує життєвий цикл численних видів комах, грибів, мікроорганізмів, а також є «їдальнею» для синиць, дятлів та інших птахів», — зазначив Олександр Возний.

Разом із тим залишки мертвої деревини покращують якість ґрунту: вони насичують землю азотом, фосфором і вуглецем.

Читайте також: У Києві можна принести речі для переселенців із зони бойових дій: як допомогти

Фото: КМДА

У межах проєкту розробили спеціальні інформаційні таблички та QR-коди, які розмістили у київських парках. Більше про цю ініціативу можна дізнатися на сайті КП «Київський міський Будинок природи».

Нагадаємо, що на Київщині відкрили тимчасовий міст замість того, який росіяни зруйнували у 2022 році

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Косово відкрили українську новинну редакцію із фокусом на боротьбу з фейками

Опубліковано

У Приштині відкрили українську редакцію видання The Geopost. Відтепер журналісти висвітлюватимуть суспільно-політичні процеси в Західних Балканах українською мовою.

Українські журналістки редакції

Над новим проєктом працюватимуть українські журналістки Людмила Макей і Тетяна Красельникова. Вони знаходяться у столичному місті Приштина за програмою професійного захисту «Резиденція в Косові».

Читайте також: Руйнують міф про «хату скраю»: як пара з Києва інтегрувалася в життя гуцульської громади

Про видання The Geopost

«Наша головна місія — об’єднати балканський регіон у боротьбі з дезінформацією та зовнішнім впливом. Ми прагнемо протидіяти дезінформації та пропаганді на Західних Балканах завдяки роботі команди професійних журналістів-розслідувачів з Косова, Сербії, Боснії і Герцеговини, Північної Македонії та Чорногорії», — зазначив головний виконавчий продюсер видання Гюнен Венхарі.

Цю медійну організацію заснували у 2021 році за фінансування Посольства США. Дотепер у виданні публікували матеріали англійською, албанською та сербською мовами.

Нагадаємо, що українські медіа можуть отримати до 45 тисяч доларів на протидію дезінформації: деталі конкурсу

Фото обкладинки: The Geopost

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Київщині відкрили тимчасовий міст замість того, який росіяни зруйнували у 2022 році

Опубліковано

Біля одного з сіл на межі Вишгородського та Бучанського районів відкрили тимчасовий міст через річку Тетерів.

Про це повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко.

Попередній міст зруйнували росіяни ракетним обстрілом у березні 2022 року. У КОВА зазначають, що його капітально відновлять.

«Однак, щоб мешканці громади не втрачали час на об’їзні маршрути, облаштували тимчасовий протяжністю майже 56 метрів. Міст виконано в один проїзд та з тротуарами по обидві сторони», — написав Руслан Кравченко.

Читайте також: Швеція відновлює село на Херсонщині, яке в 1782 році заснували шведи

Фото: телеграм-канал Руслана Кравченка

Рух новим мостом відкрили 8 листопада. Його збудували за два місяці працівники одного з підрозділів Державної спеціальної служби транспортом.

Нагадаємо, що у Києві можна принести речі для переселенців із зони бойових дій: як допомогти.

Фото: телеграм-канал Руслана Кравченка

Коментарі

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати Що подивитися? Дев’ять найкращих українських короткометражок на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Що подивитися? Дев’ять найкращих українських короткометражок на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення
Відхилити
Дозволити сповіщення