Суспільство
Що подарувати на Миколая дітям? Бюджетні варіанти від українських брендів
Всі ми з дитинства чекаємо ранку 19 грудня, щоб прокинутись і знайти під подушкою купу подарунків від Миколая. А тепер, коли ми вже дорослі, хочеться зробити свято дітям. Але де ж придбати подарунок на Миколая? В цьому вам допоможуть українські бренди, у яких можна знайти і корисні солодощі, і дитячі іграшки, і круті настілки.
Якщо солодощі, то тільки корисні!
Найперше, що хоче побачити дитина під подушкою вранці 19-го грудня – пакунок з солодощами. Але щоб зубки вашого малюка не постраждали від цукру та хімічних добавок, краще обирати корисні альтернативи. Благо, українські виробники створюють смачні льодяники, цукерки, шоколад та морозиво. І все це корисно. У бренду Gogodza можна придбати льодяники зі справжніх висушених лісових ягід чи шматочками фруктів, які залиті карамеллю. Виробники не використовують синтетичних барвників та хімічних обробок. А на свята Gogodza пропонує льодяники у мішечках від самого Миколая! Вашому малюку точно сподобаються такі солодощі, а коштують вони 180 гривень (за середню упаковку з 16 льодяників), 260 гривень (за сімейну упаковку з 24 льодяників).
А екобренд “вezCAXAPA”виготовляє цукерки із сухофруктів, горіхів, насіння, клітковини, прянощів. Всі солодощі без цукру, меду, глютену, штучних барвників і консервантів. Незвичайне поєднання смаків вразить як дітей, так і дорослих. Запакуйте в яскраву обгортку – і чудовий подарунок готовий. А ціна таких цукерок 30-170 гривень.
Читайте також: Солодощі без шкоди для фігури: топ українських виробників
Крім цукерок, чудовим варіантом подарунку на Миколая для дітей стане коробочка пастили. У Pastila.tanina продукція виготовлена на 100% з фруктів та ягід. 200 грамів такої смакоти коштує 220 гривень.
Найкращий подарунок на Миколая для дитини – іграшка
Українські бренди іграшок настільки розвиваються, що втруть носа будь-якому іноземному виробнику. Наприклад, у Dimokl toys можна придбати дитячі іграшки, предмети інтер’єру та багато іншого. Всі забавки орієнтовані на багатосторонній розвиток дитини, виготовлені з деревини Карпатських лісів за німецькими технологіями. Якщо раптом ви не знайшли бажану річ, можете зробити індивідуальне замовлення. Ціни, в середньому, від 300 гривень.
Ще один крутий подарунок на Миколая для дітей – вігвами, зроблені за мотивами наметів, які ми всі майстрували в дитинстві з того, що було під рукою. Sunny Bunny виготовляють такі халабуди вручну, для пошиття використовують міцну щільну бавовну та якісні елементи декору. Ціна такого вігваму – 2000 гривень. А ще бренд виготовляє різноманітні дитячі іграшки. У виробника BigEcoToys є будиночки для ляльок та лялькові меблі, про які так мріяли всі діти 90-х. А тепер їх легко купити в українського бренду, до того ж за доступною ціною. BigEcoToys влаштував акцію спеціально до Новорічних свят і знизив ціни на іграшки до мінімуму. До речі, вибір меблів чималий, їх можна придбати як набором, так і окремі предмети.
Величезні розмальовки та мега конструктори
Найкращий подарунок на Миколая для дітей – це розвивайки. А саме розвивайки від українських виробників. Магічна головоломка від “JakTak” допомагає розвивати фантазію, спостережливість та посидючість. Завдяки такій екологічній іграшці діти зможуть вивчити кілька цікавих трюків та вигадати власні фокуси. А коштує вона 350 гривень.
Читайте також: Купуй українське: шість виробників дитячих іграшок
Бренд OKroshka виготовляє цікаві величезні розмальовки! Вони призначені для залучення малюків до творчості, розвитку у них дрібної моторики, а також проведення навчальних ігор (наприклад, розмальовки, які допомагають дитині вивчити алфавіт). Таке заняття здатне відірвати діток від електронних іграшок – приставок, смартфонів, планшетів, комп’ютерів. Та ще стіни і шпалери будуть не ушкоджені. Ціна таких розмальовок – 75 гривень.
Часто малюки просять придбати конструктори? ChicBox виготовляє українське Лего на максималках. Тут можна придбати величезний конструктор з екокартону, з якого можна побудувати все що завгодно. Діти мають простір для прояву креативу, адже картон можна прикрашати малюнками та аплікаціями, а також будувати по-справжньому великі споруди. Ціна такого конструктора – 849 гривень.
Українські настілки – подарунок для всієї родини
Настільні ігри завжди дарують гарний настрій та об’єднують гравців різних поколінь. А ще це чудовий подарунок, у який ви зможете грати всією сім’єю. BombatGame займається виробництвом українських настілок для будь-якого віку. Тут можна і ляльку одягати, і поринути у фантастичний світ Сталі і Магії, і в морський бій пограти. Настілки є на будь-який смак. Їх ціна, в середньому, 300 гривень. А завдяки грі “Дата” можна підготуватись до ЗНО та вивчити визначні події нашої історії. У комплекті 100 двосторонніх карт з яскравими і прикольними ілюстраціями (чого тільки вартий Уолтер Уайт з пачками гривневих купюр чи вікінг князь Олег). На одній стороні картки вказано назву події, а на іншій її дату. Карти розділені на чотири різнокольорові колоди. Грати можуть 2-4 гравці. Ціна – 320 гривень.
Якщо ваш малюк полюбляє проводити різноманітні досліди, то чудовим подарунком для нього стане набір для домашніх наукових інструментів. Завдяки такій грі можна провести цікаві експерименти, виростити хімічних змій, створити справжній вулкан та приготувати чорнила. Набір з експериментами з хімії та фізики підходять для дітей від 8 років. У наборі є великий і яскравий журнал-інструкція, щоб юний вчений зміг провести всі досліди самостійно або разом з батьками. Ціна – 100-550 гривень.
Посади дерево разом з дитиною
Привчайте дітей турбуватись про екологію змалку! Тому можна подарувати набір, з якого ви всією сім’єю можете виростити власну рослину! Бренд Екокуб виготовляє такі. У наборах є все необхідне – спеціальний живильний ґрунт, насіння, інструкція і горщик з натурального дерева.
Читайте також: Екологічна канцелярія для школяра: де купити в Україні
У виробника можна також придбати куби для вирощування гранату, ромашки, базиліку, бузку, кінзи, соняшнику та ін. Але головне – разом з дитиною ви зможете виростити ялинку, яку потім будете прикрашати на новорічні свята. Ціна – 200 гривень.
А у Brinjal є не тільки куби для вирощування рослин, а квітуча канцелярія. Кожен такий, здавалось би, просто канцелярський виріб, замість ластику на кінці має капсулу з насінням рослини. Замість того, щоб викинути олівець після використання, потрібно просто занурити капсулу у вологий ґрунт. І все. Через деякий час проросте рослина. Це може бути базилік, салат, рукола, петрушка, помідор, шпинат, м’ята, меліса та ін. А на свята бренд підготував подарункові бокси з арома канцелярією, іграшками зі стабілізованим мохом, живою підставкою та іншими екологічними товарами. Ціна квітучої канцелярії – від 35 гривень за олівець.
Суспільство
Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.
Про це повідомляє ДСНС.
Призначення техніки
Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.
Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі
Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».
Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.
Фото: ДСНС.
Суспільство
Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.
Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.
Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).
Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.
Суспільство
Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.
Про це Асєєв повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.
«Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник», — написав письменник.
Церемонія в Музеї данського спротиву
Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву. У своєму виступі Ольга Скрипник присвятила премію українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.
Читати також: З перших вуст про війну: 7 книжок від українських військових і воєнних журналістів
Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима «Далі» Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті:
Коли мене запитають, що таке війна
я без роздуму відповім: імена.
«Війна в Україні — це імена. Героїчних військових, полонених, вбитих дітей, тих, хто чинить опір у найскладніших умовах. Ця нагорода — знак поваги до незламності українського народу», — підкреслила Скрипник.
Що відомо про премію Freedom Award
Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.
Нагадаємо, що Вікторію Амеліну посмертно відзначили за внесок у боротьбу за свободу слова.
Фото: фейсбук Станіслава Асєєва.