Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що подарувати на Миколая дітям? Бюджетні варіанти від українських брендів

Опубліковано

Всі ми з дитинства чекаємо ранку 19 грудня, щоб прокинутись і знайти під подушкою купу подарунків від Миколая. А тепер, коли ми вже дорослі, хочеться зробити свято дітям. Але де ж придбати подарунок на Миколая? В цьому вам допоможуть українські бренди, у яких можна знайти і корисні солодощі, і дитячі іграшки, і круті настілки.

Якщо солодощі, то тільки корисні!

Найперше, що хоче побачити дитина під подушкою вранці 19-го грудня – пакунок з солодощами. Але щоб зубки вашого малюка не постраждали від цукру та хімічних добавок, краще обирати корисні альтернативи. Благо, українські виробники створюють смачні льодяники, цукерки, шоколад та морозиво. І все це корисно. У бренду Gogodza можна придбати льодяники зі справжніх висушених лісових ягід чи шматочками фруктів, які залиті карамеллю. Виробники не використовують синтетичних барвників та хімічних обробок. А на свята Gogodza пропонує льодяники у мішечках від самого Миколая! Вашому малюку точно сподобаються такі солодощі, а коштують вони 180 гривень (за середню упаковку з 16 льодяників), 260 гривень (за сімейну упаковку з 24 льодяників).

А екобренд “вezCAXAPA”виготовляє цукерки із сухофруктів, горіхів, насіння, клітковини, прянощів. Всі солодощі без цукру, меду, глютену, штучних барвників і консервантів. Незвичайне поєднання смаків вразить як дітей, так і дорослих. Запакуйте в яскраву обгортку – і чудовий подарунок готовий. А ціна таких цукерок 30-170 гривень.

Читайте також: Солодощі без шкоди для фігури: топ українських виробників

Крім цукерок, чудовим варіантом подарунку на Миколая для дітей стане коробочка пастили. У Pastila.tanina продукція виготовлена на 100% з фруктів та ягід. 200 грамів такої смакоти коштує 220 гривень.

Найкращий подарунок на Миколая для дитини –  іграшка

Українські бренди іграшок настільки розвиваються, що втруть носа будь-якому іноземному виробнику. Наприклад, у Dimokl toys можна придбати дитячі іграшки, предмети інтер’єру та багато іншого. Всі забавки орієнтовані на багатосторонній розвиток дитини, виготовлені з деревини Карпатських лісів за німецькими технологіями. Якщо раптом ви не знайшли бажану річ, можете зробити індивідуальне замовлення. Ціни, в середньому, від 300 гривень.

Ще один крутий подарунок на Миколая для дітей – вігвами, зроблені за мотивами наметів, які ми всі майстрували в дитинстві з того, що було під рукою. Sunny Bunny виготовляють такі халабуди вручну, для пошиття використовують міцну щільну бавовну та якісні елементи декору. Ціна такого вігваму – 2000 гривень. А ще бренд виготовляє різноманітні дитячі іграшки. У виробника BigEcoToys є будиночки для ляльок та лялькові меблі, про які так мріяли всі діти 90-х. А тепер їх легко купити в українського бренду, до того ж за доступною ціною. BigEcoToys влаштував акцію спеціально до Новорічних свят і знизив ціни на іграшки до мінімуму.  До речі, вибір меблів чималий, їх можна придбати як набором, так і окремі предмети. 

Величезні розмальовки та мега конструктори

Найкращий подарунок на Миколая для дітей – це розвивайки. А саме розвивайки від українських виробників. Магічна головоломка від “JakTak” допомагає розвивати фантазію, спостережливість та посидючість. Завдяки такій екологічній іграшці діти зможуть вивчити кілька цікавих трюків та вигадати власні фокуси. А коштує вона 350 гривень.

Читайте також: Купуй українське: шість виробників дитячих іграшок

Бренд OKroshka виготовляє цікаві величезні розмальовки! Вони призначені для залучення малюків до творчості, розвитку у них дрібної моторики, а також проведення навчальних ігор (наприклад, розмальовки, які допомагають дитині вивчити алфавіт). Таке заняття здатне відірвати діток від електронних іграшок – приставок, смартфонів, планшетів, комп’ютерів. Та ще стіни і шпалери будуть не ушкоджені. Ціна таких розмальовок – 75 гривень.

Часто малюки просять придбати конструктори? ChicBox  виготовляє українське Лего на максималках. Тут можна придбати величезний конструктор з екокартону, з якого можна побудувати все що завгодно. Діти мають простір для прояву креативу, адже картон можна прикрашати малюнками та аплікаціями, а також будувати по-справжньому великі споруди. Ціна такого конструктора – 849 гривень.

Українські настілки – подарунок для всієї родини

Настільні ігри завжди дарують гарний настрій та об’єднують гравців різних поколінь. А ще це чудовий подарунок, у який ви зможете грати всією сім’єю. BombatGame займається виробництвом українських настілок для будь-якого віку. Тут можна і ляльку одягати, і поринути у фантастичний світ Сталі і Магії, і в морський бій пограти. Настілки є на будь-який смак. Їх ціна, в середньому, 300 гривень. А завдяки грі “Дата” можна підготуватись до ЗНО та вивчити визначні події нашої історії. У комплекті 100 двосторонніх карт з яскравими і прикольними ілюстраціями (чого тільки вартий Уолтер Уайт з пачками гривневих купюр чи вікінг князь Олег). На одній стороні картки вказано назву події, а на іншій її дату. Карти розділені на чотири різнокольорові колоди. Грати можуть 2-4 гравці. Ціна – 320 гривень.

Якщо ваш малюк полюбляє проводити різноманітні досліди, то чудовим подарунком для нього стане набір для домашніх наукових інструментів. Завдяки такій грі можна провести цікаві експерименти, виростити хімічних змій, створити справжній вулкан та приготувати чорнила. Набір з експериментами з хімії та фізики підходять для дітей від 8 років. У наборі є великий і яскравий журнал-інструкція, щоб юний вчений зміг провести всі досліди самостійно або разом з батьками. Ціна – 100-550 гривень.

Посади дерево разом з дитиною

Привчайте дітей турбуватись про екологію змалку! Тому можна подарувати набір, з якого ви всією сім’єю можете виростити власну рослину! Бренд Екокуб виготовляє такі. У наборах є все необхідне – спеціальний живильний ґрунт, насіння, інструкція і горщик з натурального дерева.

Читайте також: Екологічна канцелярія для школяра: де купити в Україні

У виробника можна також придбати куби для вирощування гранату, ромашки, базиліку, бузку, кінзи, соняшнику та ін. Але головне – разом з дитиною ви зможете виростити ялинку, яку потім будете прикрашати на новорічні свята. Ціна – 200 гривень.

А у Brinjal є не тільки куби для вирощування рослин, а квітуча канцелярія. Кожен такий, здавалось би, просто канцелярський виріб, замість ластику на кінці має капсулу з насінням рослини. Замість того, щоб викинути олівець після використання, потрібно просто занурити капсулу у вологий ґрунт. І все. Через деякий час проросте рослина. Це може бути базилік, салат, рукола, петрушка, помідор, шпинат, м’ята, меліса та ін. А на свята бренд підготував подарункові бокси з арома канцелярією, іграшками зі стабілізованим мохом, живою підставкою та іншими екологічними товарами. Ціна квітучої канцелярії – від 35 гривень за олівець. 

Суспільство

Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Опубліковано

На 26 квітня, у 38-му річницю Чорнобильської катастрофи, Національний банк України представив пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”. Ця монета є четвертою у серії, яка присвячена відродженню дикої природи в Чорнобильському заповіднику.

Про це повідомили на офіційній сторінці Нацбанку України в фейсбуці.

Про памʼятну монету

На зворотному боці монети зображено чорну лелеку на фоні природного пейзажу, зверху якої розташовано пташенят у гнізді. На передньому боці у центрі виділяється символічне колесо життя, що символізує відродження природи, обведене листям міжнародного знаку “Радіаційна загроза”.

фото: НБУ

Читати також: У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Навколо нього розташовані тварини, які розмножуються в зоні відчуження на 30 кілометрів від Чорнобильської АЕС: чорна лелека, кінь Пржевальського, рись, зубр, лось та бурий ведмідь.

Номінал пам’ятної монети становить 5 гривень. Вона виготовлена з нейзильберу. Тираж складає 40 тисяч екземплярів.

Придбати монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний” можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ

Також ми повідомляли, що в Житомирі ботанічний сад перейменували на честь Героїв-десантників.

Фото: НБУ

Читати далі

Суспільство

У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Опубліковано

Пригодницька комедія української режисерки Ольги Ряшиної — “Я, Побєда і Берлін” розпочинає кінотеатральний прокат в Польщі.

Про це повідомляє ДержКіно.

фото: постер фільму

Про фільм

За сюжетом фільму, звичайний хлопець, музикант-початківець Кузьма, за три дні до запланованого концерту вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій “Побєді”.

Там він хоче обміняти у відомого колекціонера цю раритетну автівку на омріяний шестисотий “Мерседес”. Кузьма обіцяє своїй коханій дівчині Барбарі повернутися додому на крутій тачці, а хлопцям з гурту – обов’язково встигнути на виступ. Але вже з перших хвилин подорожі стає зрозуміло – усе пішло шкереберть. Це історія про становлення музиканта, пошуки себе, дружбу та шлях до мрії, сповнений карколомними пригодами.

Читати також: В Києві відновили купол Будинку вчителя

Особливою родзинкою картини є культова музика Скрябіна – улюблені всіма 16 пісень Кузьми переспівали спеціально для фільму найвідоміші українські виконавці. Релізи деяких треків відбулися на музичних майданчиках раніше, прем’єру інших заплановано найближчим часом. Згодом усі композиції планують об’єднати й випустити в складі спеціального музичного альбому.

З розкладом можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, що “Миколайчук Open” оголосив національний короткометражний конкурс: у програмі 27 фільмів.

Також ми повідомляли, що “Лісова пісня” Лесі Українки вийшла італійською.

Фото: скрін з фільму

Читати далі

Суспільство

В Києві відновили купол Будинку вчителя

Опубліковано

Вже зараз процес відновлення купола історичного Будинку вчителя, символу незалежності України, знаходиться на завершальній стадії.

Про це повідомив директор музею Олег Стешук pragmatika-медіа.

Читати також: Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Історія споруди

У жовтні 2022 року будівля, яка несе велике значення для історії незалежності України, постраждала від ракетного обстрілу. В січні 2024 року розпочалася реставрація завдяки фінансовій підтримці Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) та Посольства США в Києві.

Реставрація

“Ми провели низку консультацій із потенційним підрядником, з експертами, з Департаментом освіти і науки КМДА, який відповідає за цю пам’ятку, щодо того, які, власне, заходи потрібні і як було б краще їх вжити. Вся конструкція купола залишилась аутентичною, по суті, саме такою, якою була спроєктована Павлом Альошиним”, – відзначає Олег Стешук.

Як повідомляє Стешук, кожен з елементів скління – унікальний, створений за визначеними розмірами на заводі. Ззовні металеві конструкції додатково зафальцювали.

Нагадаємо, що МКІП започаткує премії для авторів, які пишуть про безбар’єрність.

Фото: Юрій Ферендович

Читати далі