Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

#ЩедрийВівторок. Як українські діти долучаються до благодійності та допомагають іншим

Опубліковано

Здавалося б, робити добрі справи, допомагати та змінювати світ на краще можуть здебільшого дорослі, адже для цього потрібні досвід, знання та можливості. Та благодійність — не завжди про це. Для добрих справ також важливі людяність, здатність ділитися й підтримувати інших. І діти мають усі необхідні навички, аби творити добрі справи та впливати на розвиток культури благодійності на рівні з дорослими. Разом із командою «Щедрого вівторка» розповідаємо, як працює дитяча благодійність в Україні.

30 листопада відзначають Всесвітній день добрих справ — #ЩедрийВівторок, який об’єднує людей, організації та бізнес навколо благодійності. Окремою рушійною силою в рамках Щедрого Вівторка є діти та молодь, тому ініціатива #ЩедрийВівторокДіти займає неабияку роль в глобальному русі добрих справ.

Як це працює за кордоном?

Часом діти й підлітки можуть змінювати світ на краще у більших масштабах, аніж здається дорослим. Адже вони мають більше ентузіазму та віри у власні сили. Усі ми пам’ятаємо шведську екоактивістку Ґрету Тунберг, відому протестами за збереження клімату. Та це не єдиний приклад дитячої небайдужості до природи.

Наприклад, 8-річна Марі Копені написала листа тодішньому президенту США Бараку Обамі про кризу води у Флінті. Після цього він особисто прилетів, аби зрозуміти проблему та допомогти. Наступного року дівчинка знялася у відео для Маршу клімату, заявивши: «Я виходжу заради питної води». У 2019 році вона започаткувала #WednesdaysForWater, щосереди підвищуючи обізнаність про місця, де потрібна чиста вода. Також Марі співпрацює з компанією з фільтрації води, щоб доставити фільтри до громад, які не мають доступу до потрібного ресурсу.

Читайте також: Подарунки, що прямують на Донбас. Як «Олені Святого Миколая» втілюють мрії дітей з прифронтових сіл та містечок

Цей приклад змушує повірити: наша небайдужість може змінити світ на краще. Зважаючи на активність серед дітей, у 2020 році було започатковано ініціативу #GivingTuesdaySpark, що розвиває культуру благодійності серед дітей. Вона також представлена в Україні як #ЩедрийВівторокДіти, в рамках якої рух «Щедрий вівторок» заохочує молоде покоління до добрих справ.

Допомагають онкохворим та рятують тварин. Досвід України

Ми знаємо безліч випадків, коли діти намагаються брати приклад з батьків та прагнуть робити добро для інших. Так 9-річна Поліна вирішила допомагати мамі з благодійною книгарнею «ДієСлово». Тепер дівчинка разом із волонтерами продає книги, а виручені кошти йдуть на добрі справи — зараз «ДієСлово» передає їх Центру для онкохворих дітей «Дача».

Поліна допомагає мамі з благодійною книгарнею «ДієСлово».

А інколи бажання робити добрі справи з’являється після того, як ми самі отримали допомогу. Так сталося з 14-річною Юлею, яка сьогодні є благодійницею фонду «Запорука». Ще в дуже ранньому віці дівчинка почала боротьбу з раком та перемогла хворобу. А сьогодні Юля допомагає дітям, які також борються з онкологією. Дівчинка організовує благодійні шкільні ярмарки, долає благодійні марафони та передає подарунки до дитячих будинків.

Також діти можуть стати донорами. Наприклад, 9-річна Наталя Межирицька долучилася до ініціативи Hair For Share. Проєкт направлений на виготовлення перук для онкохворих дітей. Почувши від мами про ініціативу, Наталя одразу ж захотіла долучитися. «Важко наважитися було мені, а не Наталі», — поділилася Мар’яна Кащак, мати юної благодійниці.

Читайте також: Шукає добро на війні. Як радянський дисидент Анатолій Лютюк почав волонтерити на Донбасі, та до чого тут казки

Допомагати можна й через спорт. Кілька років тому Степан, якому зараз 12 років, брав участь у благодійному марафоні на користь Центру «Джерело». Хлопцю вдалося долучити всіх своїх знайомих та зібрати 5000 гривень для дітей з інвалідністю на платформі dobro.ua. Зараз родина Степана займається допомогою сім’ям у складних життєвих обставинах і збирає для них необхідні речі.

Степан приєднався до благодійного забігу, а в школі допомагає збирати подарунки для пацієнтів дитячого онкологічного відділення.

Навчальний заклад хлопця розташований біля Національного інституту раку. Це гімназія №179 у Києві. Цьогоріч у закладі у Щедрий Вівторок учні збирають подарунки для юних пацієнтів, які проходять процедури у дитячому відділенні інституту раку. Це різноманітні сувеніри, іграшки, книжки, блокноти – усе те, що може підтримати дітей в проходити неприємні процедури.  Акцію «Скриня хоробрості» багато років поспіль організовує благодійний фонд «Запорука», який з 2008 року допомагає важкохворим дітям-пацієнтам онколікарень національного та регіонального рівня.

Марія допомагає тваринам, яким пощастило з вулиці потрапити до притулку.

А ось 11-річна Марія разом із родиною вже два роки допомагає притулку для тварин «Сіріус». Вони привозять для чотирилапих необхідні речі та гуляють із песиками у спеціальному вольєрі. Такі прогулянки допомагають собакам соціалізуватися, подолати свої страхи, відновити довіру до людей, а також вільно та щасливо бігати з іншими тваринами. Крім того, цього літа сім’я взяла цуценя з притулку, а до Щедрого Вівторка Марія запросила до «Сіріусу» своїх однокласників.

Такі історії переконують нас у тому, що ініціатива #ЩедрийВівторокДіти — важлива та корисна. Вона дає дітям ще більше можливостей для розвитку культури благодійності та укорінення звички робити добрі справи.

«Ми завжди вірили та розповідали, що #ЩедрийВівторок для всіх: і дорослих, і малих. Нас щиро зворушує кількість та креативність дитячих акцій, які не стільки про гроші, а швидше про залученість та любов допомагати. У 2018 році до Щедрого Вівторка долучилось майже 200, шкіл, а вже минулого року їх було понад 450. Це доводить — дитяча благодійність потрібна та є вагомою складовою у побудові культури благодійності», — розповідає координаторка #ЩедрийВівторок Любов Раїнчук.

Читайте також: «Ніхто не очікував, що монахині відкриють бізнес». Як черниці з Івано-Франківщини запустили успішну власну справу

Кожна дитина в Україні може робити безліч цікавих і корисних справ. Для цього не потрібно великих статків — лише щире бажання і трохи часу. І, звісно, робити добрі справи та допомагати іншим можна і потрібно не лише раз на рік. Тому команда #ЩедрийВівторок підготувала перелік ідей, доступних для кожного:

  • віддати свої одяг, іграшки, книжки до благодійної організації;
  • взяти участь у шкільному ярмарку, виставивши на продаж власні роботи чи кондитерські вироби, а зібрані кошти перерахувати благодійним фондам;
  • організувати концерт для збору коштів;
  • організувати шкільний благодійний забіг або спортивні змагання зі школярами, вчителями та навіть батьками;
  • ініціювати допомогу безпритульним тваринам, адже взимку вони як ніколи потребують нашої уваги;
  • писати листи чи дарувати сувеніри людям похилого віку — кілька добрих слів стануть радістю для адресата;
  • розповідати про свої добрі справи іншим та писати про це у соцмережах. Гасло Щедрого Вівторка — «Добро має звучати голосно!» — не безпідставне, адже дитяча благодійна діяльність обов’язково надихне інших зробити щось хороше.

Долучайтеся до благодійності, показуйте це дитині, розповідайте про свої дії та пояснюйте, чому ви це робите. Саме в ранньому віці розвиваються емпатія, співчуття та милосердя. Якщо добрі вчинки робити змалечку, благодійність стане звичкою та усталеною нормою.  І пам’ятайте, що будь-яке добро починається з небайдужості та бажання допомогти.

Команда #ЩедрийВівторок ❤️

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення