Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

#ЩедрийВівторок. Як українські діти долучаються до благодійності та допомагають іншим

Опубліковано

Здавалося б, робити добрі справи, допомагати та змінювати світ на краще можуть здебільшого дорослі, адже для цього потрібні досвід, знання та можливості. Та благодійність — не завжди про це. Для добрих справ також важливі людяність, здатність ділитися й підтримувати інших. І діти мають усі необхідні навички, аби творити добрі справи та впливати на розвиток культури благодійності на рівні з дорослими. Разом із командою «Щедрого вівторка» розповідаємо, як працює дитяча благодійність в Україні.

30 листопада відзначають Всесвітній день добрих справ — #ЩедрийВівторок, який об’єднує людей, організації та бізнес навколо благодійності. Окремою рушійною силою в рамках Щедрого Вівторка є діти та молодь, тому ініціатива #ЩедрийВівторокДіти займає неабияку роль в глобальному русі добрих справ.

Як це працює за кордоном?

Часом діти й підлітки можуть змінювати світ на краще у більших масштабах, аніж здається дорослим. Адже вони мають більше ентузіазму та віри у власні сили. Усі ми пам’ятаємо шведську екоактивістку Ґрету Тунберг, відому протестами за збереження клімату. Та це не єдиний приклад дитячої небайдужості до природи.

Наприклад, 8-річна Марі Копені написала листа тодішньому президенту США Бараку Обамі про кризу води у Флінті. Після цього він особисто прилетів, аби зрозуміти проблему та допомогти. Наступного року дівчинка знялася у відео для Маршу клімату, заявивши: «Я виходжу заради питної води». У 2019 році вона започаткувала #WednesdaysForWater, щосереди підвищуючи обізнаність про місця, де потрібна чиста вода. Також Марі співпрацює з компанією з фільтрації води, щоб доставити фільтри до громад, які не мають доступу до потрібного ресурсу.

Читайте також: Подарунки, що прямують на Донбас. Як «Олені Святого Миколая» втілюють мрії дітей з прифронтових сіл та містечок

Цей приклад змушує повірити: наша небайдужість може змінити світ на краще. Зважаючи на активність серед дітей, у 2020 році було започатковано ініціативу #GivingTuesdaySpark, що розвиває культуру благодійності серед дітей. Вона також представлена в Україні як #ЩедрийВівторокДіти, в рамках якої рух «Щедрий вівторок» заохочує молоде покоління до добрих справ.

Допомагають онкохворим та рятують тварин. Досвід України

Ми знаємо безліч випадків, коли діти намагаються брати приклад з батьків та прагнуть робити добро для інших. Так 9-річна Поліна вирішила допомагати мамі з благодійною книгарнею «ДієСлово». Тепер дівчинка разом із волонтерами продає книги, а виручені кошти йдуть на добрі справи — зараз «ДієСлово» передає їх Центру для онкохворих дітей «Дача».

Поліна допомагає мамі з благодійною книгарнею «ДієСлово».

А інколи бажання робити добрі справи з’являється після того, як ми самі отримали допомогу. Так сталося з 14-річною Юлею, яка сьогодні є благодійницею фонду «Запорука». Ще в дуже ранньому віці дівчинка почала боротьбу з раком та перемогла хворобу. А сьогодні Юля допомагає дітям, які також борються з онкологією. Дівчинка організовує благодійні шкільні ярмарки, долає благодійні марафони та передає подарунки до дитячих будинків.

Також діти можуть стати донорами. Наприклад, 9-річна Наталя Межирицька долучилася до ініціативи Hair For Share. Проєкт направлений на виготовлення перук для онкохворих дітей. Почувши від мами про ініціативу, Наталя одразу ж захотіла долучитися. «Важко наважитися було мені, а не Наталі», — поділилася Мар’яна Кащак, мати юної благодійниці.

Читайте також: Шукає добро на війні. Як радянський дисидент Анатолій Лютюк почав волонтерити на Донбасі, та до чого тут казки

Допомагати можна й через спорт. Кілька років тому Степан, якому зараз 12 років, брав участь у благодійному марафоні на користь Центру «Джерело». Хлопцю вдалося долучити всіх своїх знайомих та зібрати 5000 гривень для дітей з інвалідністю на платформі dobro.ua. Зараз родина Степана займається допомогою сім’ям у складних життєвих обставинах і збирає для них необхідні речі.

Степан приєднався до благодійного забігу, а в школі допомагає збирати подарунки для пацієнтів дитячого онкологічного відділення.

Навчальний заклад хлопця розташований біля Національного інституту раку. Це гімназія №179 у Києві. Цьогоріч у закладі у Щедрий Вівторок учні збирають подарунки для юних пацієнтів, які проходять процедури у дитячому відділенні інституту раку. Це різноманітні сувеніри, іграшки, книжки, блокноти – усе те, що може підтримати дітей в проходити неприємні процедури.  Акцію «Скриня хоробрості» багато років поспіль організовує благодійний фонд «Запорука», який з 2008 року допомагає важкохворим дітям-пацієнтам онколікарень національного та регіонального рівня.

Марія допомагає тваринам, яким пощастило з вулиці потрапити до притулку.

А ось 11-річна Марія разом із родиною вже два роки допомагає притулку для тварин «Сіріус». Вони привозять для чотирилапих необхідні речі та гуляють із песиками у спеціальному вольєрі. Такі прогулянки допомагають собакам соціалізуватися, подолати свої страхи, відновити довіру до людей, а також вільно та щасливо бігати з іншими тваринами. Крім того, цього літа сім’я взяла цуценя з притулку, а до Щедрого Вівторка Марія запросила до «Сіріусу» своїх однокласників.

Такі історії переконують нас у тому, що ініціатива #ЩедрийВівторокДіти — важлива та корисна. Вона дає дітям ще більше можливостей для розвитку культури благодійності та укорінення звички робити добрі справи.

«Ми завжди вірили та розповідали, що #ЩедрийВівторок для всіх: і дорослих, і малих. Нас щиро зворушує кількість та креативність дитячих акцій, які не стільки про гроші, а швидше про залученість та любов допомагати. У 2018 році до Щедрого Вівторка долучилось майже 200, шкіл, а вже минулого року їх було понад 450. Це доводить — дитяча благодійність потрібна та є вагомою складовою у побудові культури благодійності», — розповідає координаторка #ЩедрийВівторок Любов Раїнчук.

Читайте також: «Ніхто не очікував, що монахині відкриють бізнес». Як черниці з Івано-Франківщини запустили успішну власну справу

Кожна дитина в Україні може робити безліч цікавих і корисних справ. Для цього не потрібно великих статків — лише щире бажання і трохи часу. І, звісно, робити добрі справи та допомагати іншим можна і потрібно не лише раз на рік. Тому команда #ЩедрийВівторок підготувала перелік ідей, доступних для кожного:

  • віддати свої одяг, іграшки, книжки до благодійної організації;
  • взяти участь у шкільному ярмарку, виставивши на продаж власні роботи чи кондитерські вироби, а зібрані кошти перерахувати благодійним фондам;
  • організувати концерт для збору коштів;
  • організувати шкільний благодійний забіг або спортивні змагання зі школярами, вчителями та навіть батьками;
  • ініціювати допомогу безпритульним тваринам, адже взимку вони як ніколи потребують нашої уваги;
  • писати листи чи дарувати сувеніри людям похилого віку — кілька добрих слів стануть радістю для адресата;
  • розповідати про свої добрі справи іншим та писати про це у соцмережах. Гасло Щедрого Вівторка — «Добро має звучати голосно!» — не безпідставне, адже дитяча благодійна діяльність обов’язково надихне інших зробити щось хороше.

Долучайтеся до благодійності, показуйте це дитині, розповідайте про свої дії та пояснюйте, чому ви це робите. Саме в ранньому віці розвиваються емпатія, співчуття та милосердя. Якщо добрі вчинки робити змалечку, благодійність стане звичкою та усталеною нормою.  І пам’ятайте, що будь-яке добро починається з небайдужості та бажання допомогти.

Команда #ЩедрийВівторок ❤️

Коментарі

Суспільство

Як підготуватися до відключень світла: ДСНС та гурт ТНМК запустили нове навчання (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Про створення курсу

Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.

«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.

Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить

Фото: вебсайт ДСНС

Мета навчальних відео

Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.

Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці

У восьми випусках ведучі розповіли:

  • як заживити квартиру та приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • які є заходи безпеки під час користування різними приладами.

«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.

Відео: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.

Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.

Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.

Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські та британські науковці розробили програму психологічної допомоги для чоловіків: як взяти участь

Опубліковано

Нова програма психологічної допомоги покликана зменшити зловживання алкоголем та покращити емоційний стан чоловіків, які відчувають стрес через війну. Її розробили науковці Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини в межах проєкту CHANGE.

Про це ШоТам повідомляють представники проєкту CHANGE.

Наразі розробники запрошують охочих стати учасниками дослідження програми. Частина учасників отримає психологічну допомогу за новою методикою. Психологічні сесії будуть безкоштовними, а хто саме їх отримає буде визначено випадковим чином.

Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE

  •  Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
  •  відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
  •  вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.

Участь у дослідженні є конфіденційною.

Читайте також: «Не подумайте, що я слабкий»: як працює Лінія підтримки для чоловіків

Як і для чого проводиться дослідження

У дослідженні візьмуть участь 500 чоловіків. Мета — з’ясувати наскільки програма CHANGE є ефективною та як її впровадити. Для цього науковці випадковим чином розподілять учасників до двох груп: учасники першої отримають допомогу на індивідуальних психологічних сесіях за новою методикою, учасники другої візьмуть участь в опитуваннях без отримання психологічної допомоги. Потім дослідники проаналізують зміни у вживанні алкоголю та психологічному стані чоловіків обох груп і порівняють їх, щоб визначити справжній вплив програми CHANGE.

Дослідники наголошують, що користь можуть отримати і ті учасники, які не братимуть участі у психологічних сесіях. Їм буде надана практична наукова інформація щодо опанування стресу та проблем, пов’язаних зі зловживанням алкоголем. Важливою є і суспільна значущість цього дослідження. Очікується, що у разі ефективності програми, нею зможуть скористатись та відчути покращення самопочуття чоловіки як в Україні, так і в цілому світі.

«Ми хочемо впровадити в Україні програму, яка ефективно допомагатиме людям впоратися з емоційними труднощами та проблемами, які виникли внаслідок зловживання алкоголем на початковому етапі, поки у них немає залежності, у такий спосіб попереджуючи її розвиток у майбутньому», — розповідає Сергій Богданов, провідний дослідник проєкту CHANGE, керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії.

Контакти для реєстрації на участь у дослідженні

Нагадаємо, ми розповідали, як надати першу психологічну допомогу: поради психолога.

Фото: Freepik

Коментарі

Читати далі