Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

#ЩедрийВівторок. Як українські діти долучаються до благодійності та допомагають іншим

Опубліковано

Здавалося б, робити добрі справи, допомагати та змінювати світ на краще можуть здебільшого дорослі, адже для цього потрібні досвід, знання та можливості. Та благодійність — не завжди про це. Для добрих справ також важливі людяність, здатність ділитися й підтримувати інших. І діти мають усі необхідні навички, аби творити добрі справи та впливати на розвиток культури благодійності на рівні з дорослими. Разом із командою «Щедрого вівторка» розповідаємо, як працює дитяча благодійність в Україні.

30 листопада відзначають Всесвітній день добрих справ — #ЩедрийВівторок, який об’єднує людей, організації та бізнес навколо благодійності. Окремою рушійною силою в рамках Щедрого Вівторка є діти та молодь, тому ініціатива #ЩедрийВівторокДіти займає неабияку роль в глобальному русі добрих справ.

Як це працює за кордоном?

Часом діти й підлітки можуть змінювати світ на краще у більших масштабах, аніж здається дорослим. Адже вони мають більше ентузіазму та віри у власні сили. Усі ми пам’ятаємо шведську екоактивістку Ґрету Тунберг, відому протестами за збереження клімату. Та це не єдиний приклад дитячої небайдужості до природи.

Наприклад, 8-річна Марі Копені написала листа тодішньому президенту США Бараку Обамі про кризу води у Флінті. Після цього він особисто прилетів, аби зрозуміти проблему та допомогти. Наступного року дівчинка знялася у відео для Маршу клімату, заявивши: «Я виходжу заради питної води». У 2019 році вона започаткувала #WednesdaysForWater, щосереди підвищуючи обізнаність про місця, де потрібна чиста вода. Також Марі співпрацює з компанією з фільтрації води, щоб доставити фільтри до громад, які не мають доступу до потрібного ресурсу.

Читайте також: Подарунки, що прямують на Донбас. Як «Олені Святого Миколая» втілюють мрії дітей з прифронтових сіл та містечок

Цей приклад змушує повірити: наша небайдужість може змінити світ на краще. Зважаючи на активність серед дітей, у 2020 році було започатковано ініціативу #GivingTuesdaySpark, що розвиває культуру благодійності серед дітей. Вона також представлена в Україні як #ЩедрийВівторокДіти, в рамках якої рух «Щедрий вівторок» заохочує молоде покоління до добрих справ.

Допомагають онкохворим та рятують тварин. Досвід України

Ми знаємо безліч випадків, коли діти намагаються брати приклад з батьків та прагнуть робити добро для інших. Так 9-річна Поліна вирішила допомагати мамі з благодійною книгарнею «ДієСлово». Тепер дівчинка разом із волонтерами продає книги, а виручені кошти йдуть на добрі справи — зараз «ДієСлово» передає їх Центру для онкохворих дітей «Дача».

Поліна допомагає мамі з благодійною книгарнею «ДієСлово».

А інколи бажання робити добрі справи з’являється після того, як ми самі отримали допомогу. Так сталося з 14-річною Юлею, яка сьогодні є благодійницею фонду «Запорука». Ще в дуже ранньому віці дівчинка почала боротьбу з раком та перемогла хворобу. А сьогодні Юля допомагає дітям, які також борються з онкологією. Дівчинка організовує благодійні шкільні ярмарки, долає благодійні марафони та передає подарунки до дитячих будинків.

Також діти можуть стати донорами. Наприклад, 9-річна Наталя Межирицька долучилася до ініціативи Hair For Share. Проєкт направлений на виготовлення перук для онкохворих дітей. Почувши від мами про ініціативу, Наталя одразу ж захотіла долучитися. «Важко наважитися було мені, а не Наталі», — поділилася Мар’яна Кащак, мати юної благодійниці.

Читайте також: Шукає добро на війні. Як радянський дисидент Анатолій Лютюк почав волонтерити на Донбасі, та до чого тут казки

Допомагати можна й через спорт. Кілька років тому Степан, якому зараз 12 років, брав участь у благодійному марафоні на користь Центру «Джерело». Хлопцю вдалося долучити всіх своїх знайомих та зібрати 5000 гривень для дітей з інвалідністю на платформі dobro.ua. Зараз родина Степана займається допомогою сім’ям у складних життєвих обставинах і збирає для них необхідні речі.

Степан приєднався до благодійного забігу, а в школі допомагає збирати подарунки для пацієнтів дитячого онкологічного відділення.

Навчальний заклад хлопця розташований біля Національного інституту раку. Це гімназія №179 у Києві. Цьогоріч у закладі у Щедрий Вівторок учні збирають подарунки для юних пацієнтів, які проходять процедури у дитячому відділенні інституту раку. Це різноманітні сувеніри, іграшки, книжки, блокноти – усе те, що може підтримати дітей в проходити неприємні процедури.  Акцію «Скриня хоробрості» багато років поспіль організовує благодійний фонд «Запорука», який з 2008 року допомагає важкохворим дітям-пацієнтам онколікарень національного та регіонального рівня.

Марія допомагає тваринам, яким пощастило з вулиці потрапити до притулку.

А ось 11-річна Марія разом із родиною вже два роки допомагає притулку для тварин «Сіріус». Вони привозять для чотирилапих необхідні речі та гуляють із песиками у спеціальному вольєрі. Такі прогулянки допомагають собакам соціалізуватися, подолати свої страхи, відновити довіру до людей, а також вільно та щасливо бігати з іншими тваринами. Крім того, цього літа сім’я взяла цуценя з притулку, а до Щедрого Вівторка Марія запросила до «Сіріусу» своїх однокласників.

Такі історії переконують нас у тому, що ініціатива #ЩедрийВівторокДіти — важлива та корисна. Вона дає дітям ще більше можливостей для розвитку культури благодійності та укорінення звички робити добрі справи.

«Ми завжди вірили та розповідали, що #ЩедрийВівторок для всіх: і дорослих, і малих. Нас щиро зворушує кількість та креативність дитячих акцій, які не стільки про гроші, а швидше про залученість та любов допомагати. У 2018 році до Щедрого Вівторка долучилось майже 200, шкіл, а вже минулого року їх було понад 450. Це доводить — дитяча благодійність потрібна та є вагомою складовою у побудові культури благодійності», — розповідає координаторка #ЩедрийВівторок Любов Раїнчук.

Читайте також: «Ніхто не очікував, що монахині відкриють бізнес». Як черниці з Івано-Франківщини запустили успішну власну справу

Кожна дитина в Україні може робити безліч цікавих і корисних справ. Для цього не потрібно великих статків — лише щире бажання і трохи часу. І, звісно, робити добрі справи та допомагати іншим можна і потрібно не лише раз на рік. Тому команда #ЩедрийВівторок підготувала перелік ідей, доступних для кожного:

  • віддати свої одяг, іграшки, книжки до благодійної організації;
  • взяти участь у шкільному ярмарку, виставивши на продаж власні роботи чи кондитерські вироби, а зібрані кошти перерахувати благодійним фондам;
  • організувати концерт для збору коштів;
  • організувати шкільний благодійний забіг або спортивні змагання зі школярами, вчителями та навіть батьками;
  • ініціювати допомогу безпритульним тваринам, адже взимку вони як ніколи потребують нашої уваги;
  • писати листи чи дарувати сувеніри людям похилого віку — кілька добрих слів стануть радістю для адресата;
  • розповідати про свої добрі справи іншим та писати про це у соцмережах. Гасло Щедрого Вівторка — «Добро має звучати голосно!» — не безпідставне, адже дитяча благодійна діяльність обов’язково надихне інших зробити щось хороше.

Долучайтеся до благодійності, показуйте це дитині, розповідайте про свої дії та пояснюйте, чому ви це робите. Саме в ранньому віці розвиваються емпатія, співчуття та милосердя. Якщо добрі вчинки робити змалечку, благодійність стане звичкою та усталеною нормою.  І пам’ятайте, що будь-яке добро починається з небайдужості та бажання допомогти.

Команда #ЩедрийВівторок ❤️

Суспільство

У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Опубліковано

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.

Про це повідомили у Lviv Travel.

Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.

«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь. 

Мапу можна переглянути за посиланням.

Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Фото: «Квіткова карта Львова»

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Lviv Travel

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» модернізувала електричку для маршруту Київ – Чернігів (ФОТО)

Опубліковано

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Як оновили електричку

Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:

  • пандусами;
  • інклюзивними вбиральнями;
  • місцями для людей з інвалідністю;
  • кріпленнями для велосипедів;
  • камерами відеоспостереженням;
  • навігацією шрифтом Брайля;
  • зарядними портами Type-C і USB.

Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг

Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.

Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

«Це неймовірно цінно!»: з окупації та росії повернули ще 11 українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.

Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.

Кого вдалося повернути

Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.

Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.

«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.

Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України

Читати далі