

Суспільство
«Щедрик» від МЗС отримав бронзу на міжнародному фестивалі The One Show
«Щедрик» від МЗС здобув бронзу на міжнародному фестивалі The One Show.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці відомства.
Зазначається, що проєкт Carol for Charity здобув свою першу нагороду на міжнародному фестивалі креативності The One Show.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відзначив, що ця нагорода є важливою перемогою України в публічній дипломатії.
«Команда проєкту на 100% заслужила цю відзнаку за нестандартний підхід і переосмислення всесвітньо відомого твору Миколи Леонтовича. Дуже символічно, що через понад сто років після світової прем’єри “Щедрик” не лише зачаровує слухачів у всьому світі, але і збирає кошти для допомоги маленьким українцям в умовах повномасштабної російської агресії», — сказав Кулеба.
Читайте також: «Добрий вечір тобі, пане господарю». Як добре ти знаєш українські колядки? (ТЕСТ)
Carol for Charity — це історія про переосмислення всесвітньо відомого українського «Щедрика» для допомогти українським дітям.
Про проєкт
Напередодні Різдва 2022 року команда агенції Saatchi & Saatchi Ukraine переписала слова «Щедрика» з урахуванням сучасних обставин війни. Так з’явилася коляда Carol for Charity, яка англійською мовою розповідала про усе, що зараз відбувається з українцями, спонукала увімкнути Shazam і задонатити на підтримку українських дітей.
Колядку виконав Taras Topolia з гурту «Антитіла», ансамбль ім. Григорія Верьовки та дитячий фольклорний ансамбль «Зернятко».
Актуалізований «Щедрик» пролунав на 22 радіостанціях в 11 країнах.
Про Щедрик
Щедрик – українська мелодія, яка стала символом різдвяних свят у всьому світі. Найбільше її знають у англомовному варіанті – Carol of the bells. З простої народної фольклорної мелодії український композитор Микола Леонтович створив світовий шедевр. Вперше Щедрик Леонтовича прозвучав 105 років тому, у грудні 1916-го, а вже за кілька років став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах Чехословаччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Іспанії. Наступного року виповнюється 100 років з моменту, коли Щедрик з шаленим успіхом виконали на сцені Карнеґі Гол у Нью-Йорку. Після цього світове турне мелодії продовжилось у Мексиці, Бразилії, Аргентині, Уругваї, Кубі та Канаді.
Нагадаємо, український «Щедрик» через 100 років знову прозвучав у Карнеґі-Гол у Нью-Йорку.
Також українські армійці презентували рок-версію «Щедрика».
Окрмі того, «Щедрика» показали на найбільшій у світі цифровій платформі для арт проекцій у Чикаго.
Фото: facebook.com/UkraineMFA.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ