Суспільство
«Щедрик» від МЗС отримав бронзу на міжнародному фестивалі The One Show
«Щедрик» від МЗС здобув бронзу на міжнародному фестивалі The One Show.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці відомства.
Зазначається, що проєкт Carol for Charity здобув свою першу нагороду на міжнародному фестивалі креативності The One Show.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відзначив, що ця нагорода є важливою перемогою України в публічній дипломатії.
«Команда проєкту на 100% заслужила цю відзнаку за нестандартний підхід і переосмислення всесвітньо відомого твору Миколи Леонтовича. Дуже символічно, що через понад сто років після світової прем’єри “Щедрик” не лише зачаровує слухачів у всьому світі, але і збирає кошти для допомоги маленьким українцям в умовах повномасштабної російської агресії», — сказав Кулеба.
Читайте також: «Добрий вечір тобі, пане господарю». Як добре ти знаєш українські колядки? (ТЕСТ)
Carol for Charity — це історія про переосмислення всесвітньо відомого українського «Щедрика» для допомогти українським дітям.
Про проєкт
Напередодні Різдва 2022 року команда агенції Saatchi & Saatchi Ukraine переписала слова «Щедрика» з урахуванням сучасних обставин війни. Так з’явилася коляда Carol for Charity, яка англійською мовою розповідала про усе, що зараз відбувається з українцями, спонукала увімкнути Shazam і задонатити на підтримку українських дітей.
Колядку виконав Taras Topolia з гурту «Антитіла», ансамбль ім. Григорія Верьовки та дитячий фольклорний ансамбль «Зернятко».
Актуалізований «Щедрик» пролунав на 22 радіостанціях в 11 країнах.
Про Щедрик
Щедрик – українська мелодія, яка стала символом різдвяних свят у всьому світі. Найбільше її знають у англомовному варіанті – Carol of the bells. З простої народної фольклорної мелодії український композитор Микола Леонтович створив світовий шедевр. Вперше Щедрик Леонтовича прозвучав 105 років тому, у грудні 1916-го, а вже за кілька років став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах Чехословаччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Іспанії. Наступного року виповнюється 100 років з моменту, коли Щедрик з шаленим успіхом виконали на сцені Карнеґі Гол у Нью-Йорку. Після цього світове турне мелодії продовжилось у Мексиці, Бразилії, Аргентині, Уругваї, Кубі та Канаді.
Нагадаємо, український «Щедрик» через 100 років знову прозвучав у Карнеґі-Гол у Нью-Йорку.
Також українські армійці презентували рок-версію «Щедрика».
Окрмі того, «Щедрика» показали на найбільшій у світі цифровій платформі для арт проекцій у Чикаго.
Фото: facebook.com/UkraineMFA.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі