Суспільство
Ще два українські фільми з’явилися у вільному доступі
На сервісі онлайн-телебачення Oll.tv із 15 січня можна переглянути український документальний фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” Ірини Цілик та стрічку Вацлава Марула “Пофарбоване пташеня”.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Держкіно, за підтримки якого створені обидві стрічки.
Читайте також: Український серіал показують в Іспанії
Про що фільм “Земля блакитна, ніби апельсин”
“Земля блакитна, ніби апельсин” – повнометражний дебют режисера та письменниці Ірини Цілик. Фільм розповідає про сім’ю, яка живе на Донбасі у прифронтовій зоні. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, родина дуже дружна та життєрадісна. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть самотужки знімають фільми про своє життя під час війни.
Світова прем’єра “Землі блакитної, ніби апельсин” відбулася на найвідомішому та найбільшому в США фестивалі незалежного кіно “Санденс”, де стрічка отримала премію за найкращу режисуру документального фільму. Українська прем’єра відбулася на кінофестивалі Docudays UA, де фільм визнали найкращим у Національному та Міжнародному конкурсах. Також картину визнано найкращим документальним фільмом року за версією Національної премії кінокритиків “Кіноколо”.
Читайте також: На Netflix з’явився перший повнометражний фільм з українським дубляжем
Вона отримала близько 20 престижних нагород, увійшла до офіційних програм відомих міжнародних кінофестивалів CPH:DOX у Данії, Hot Docs у Канаді, MoMA Doc Fortnight у США, IDFA у Нідерландах – найбільшого кінофестивалю документального кіно у світі, та ще понад 70 інших фестивалів.
Що відомо про “Пофарбоване пташеня”
“Пофарбоване пташеня” режисера Вацлава Марула – це екранізація однойменного скандального бестселера польсько-американського письменника Єжи Косинського, перекладеного більш ніж 30 мовами. За сюжетом єврейська пара, намагаючись захистити свого сина від геноциду, відправляє його до родички в сільську місцевість десь у Східній Європі. Хлопчик змушений вирушити в подорож диким і ворожим світом, який керується тільки місцевими правилами, забобонами та віруваннями.
Фільм знято в копродукції Чехії, Словаччини та України. Зйомки відбувалися в трьох країнах, а поряд зі світовими зірками Стелланом Скашгордом (“Чорнобиль”), Гарві Кейтелем (“Кримінальне чтиво”), Удо Кіром (“Доґвіль”) і Джуліаном Сендсом (“Обід голяка”) зіграли українські артисти Алла Соколова, Ніна Шуневич і Остап Дзядек.
Світова прем’єра картини відбулась у межах основного конкурсу 76-го Венеціанського міжнародного кінофестивалю. Фільм потрапив у шортлист кінопремії “Оскар” 2020 у категорії “Міжнародний повнометражний фільм” як кандидат від Чехії. Був представлений також на кінофестивалях класу “А” у Токіо, Таллінні, Каїрі, Гоа та кінофестивалі в Торонто.
Фото: radiosvoboda.org
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі