Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Спорт

Шаблю дворазової олімпійської чемпіонки продали за 10 мільйонів гривень

Опубліковано

Шаблю дворазової олімпійської чемпіонки Ольги Харлан продали на аукціоні за 10 мільйонів гривень. Виручені кошти підуть на придбання автоматизованих турелей для піхоти.

Про це повідомив голова Благодійного фонду Сергій Притула.

Сергій Притула подякував усім учасникам аукціону та запевнив, що усі виручені кошти підуть на закупівлю автоматизованих турелей «ШаБля» для нашої піхоти.

«Шаблю двократної олімпійської чемпіонки, найтитулованішої української спортсменки в історії Олімпіади Ольги Харлан щойно було продано за 10 000 000 грн. Дякую усім учасникам аукціону і, звісно ж, переможцеві. Низький уклін та щира дяка Олі за такий неймовірний лот», – повідомив Сергій Притула.

Переможцем став харківський спортивний клуб «Металіст 1925».

Читайте також: Україна здобула першу золоту медаль на Олімпійських іграх-2024

Про Ольгу Харлан

Фото: instagram.com/olgakharlan.

Додамо, що Національний олімпійський комітет України (НОК) визнав Ольгу Харлан найкращою спортсменкою липня 2024 року. Це почесне звання вона здобула завдяки яскравому виступу на Іграх XXXIII Олімпіади, де українська шаблістка першою принесла збірній України бронзову медаль.

Харлан перемогла кореянку Чой Себін, тим самим завоювавши свою п’яту олімпійську нагороду та повторивши рекорд України за кількістю медалей. Її досягнення є вражаючим доказом майстерності та незламності, що надихають всю країну.

Також варто відзначити особистого тренера Ольги — Андреа Теренціо, який був визнаний найкращим тренером місяця за версією НОК. Його професіоналізм і відданість допомогли спортсменці досягти видатних результатів на міжнародній арені.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Ольга Харлан виставить на аукціон шаблю, з якою здобула золото на Олімпіаді.

Фото: Сергій Притула

Коментарі

Спорт

Учителька облаштувала спортивний майданчик для дітей з шести сіл Доманівської громади (ВІДЕО)

Опубліковано

Учителька Ірина Морар з Доманівської громади на Миколаївщині об’єднала учнів, батьків, учителів та місцеву владу, щоб створити спортивний майданчик для дітей з шести сіл. Завдяки її зусиллям та підтримці громади вдалося виграти 800 000 гривень на облаштування місця для занять спортом і відпочинку.

Подробиці історії Ірини, яка змінила дозвілля для понад 200 дітей громади, дивіться у відео на платформі ШоТам.

Спортивний майданчик як центр для розвитку дітей

Ірина Морар, вчителька сільської школи, взялася за облаштування спортивного майданчика, бо, як вона зазначила, у сільській місцевості дітям бракує можливостей для активного дозвілля.

«У сільській місцевості діти мають дуже мало місць, де вони можуть провести свій вільний час, тому що тут немає можливості для дітей ходити в кіно, відвідувати театр і так далі», — підкреслила Ірина.

Незважаючи на обмежені ресурси, громада об’єднала зусилля, щоб створити цей майданчик. Учні, батьки, учителі та місцева влада активно долучилися до проєкту, що дозволило їм не лише створити новий простір для занять спортом, а й показати приклад згуртованості та співпраці.

фото: ШоТам

Читати також: Нацбанк випустив памʼятну монету до 100-річчя Сергія Параджанова

Підтримка з-за кордону

Ірина висловила подяку американському народу та уряду за освітні програми, які підтримують розвиток таких ініціатив.

«Я завжди висловлювала щиру подяку американському народу та американському уряду за існування такої програми, тому що навіть якщо це не фінансово, то навчання саме по собі виводить нас на зовсім інший рівень розвитку», — зазначила вона. Завдяки таким програмам та ініціативам, як цей спортивний майданчик, діти мають можливість не лише займатися спортом, а й розвиватися всебічно.

фото: ШоТам

Плани на майбутнє

На майданчику діти проводять заняття кілька разів на день, а також у вихідні.

«Мені подобається це обладнання, цей тренажер, і я роблю вправи на всіх, по кілька хвилин кожен, максимум до години», — ділиться один з учнів.

Ірина Морар не планує зупинятися на досягнутому і має амбітні плани на майбутнє. Вона підкреслює важливість активного просування своїх проєктів для залучення донорів.

«Плани на майбутнє — не зупинятися, тому що, як я почула під час навчання, така фраза дуже, дуже запам’яталася мені: донори не ходять на сайти, шукаючи, кому що потрібно. Якщо ми самі не заявимо про себе, що ми існуємо, що у нас є такі потреби, що ми готові співпрацювати, ніхто цього за нас не зробить», — зазначила вона.

Повна історія

Історія Ірини Морар — це приклад того, як одна людина може змінити життя цілої громади. Більше деталей про те, як вдалося реалізувати цей проєкт, дивіться у відео на платформі ШоТам.

Нагадаємо, що активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти.

Фото: ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Спорт

Ярослава Магучіх виграла дощовий етап Діамантової ліги: деталі

Опубліковано

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх продовжує вражати світ своїми досягненнями. На етапі Діамантової Ліги у швейцарському Цюріху вона здобула перемогу у стрибках у висоту, подолавши всі труднощі, включно з несприятливими погодними умовами. Змагання проходили під проливним дощем, який додавав напруги та складності спортсменам.

Про це повідомляє Діамантова Ліга.

Після двох невдалих спроб на висоті 1.93 м 22-річна Магучіх прийняла сміливе рішення перенести свою єдину спробу на висоту 1.96 м. Її впевненість у своїх силах виявилася виправданою — стрибок був успішним, і ця висота стала вирішальною в боротьбі за золото.

Срібною призеркою змагань стала австралійка Нікола Оліслагерс, яка взяла висоту 1.93 м з першої спроби, а Ірина Геращенко, ще одна українська легкоатлетка, подолала ту ж висоту з третьої спроби і посіла третє місце.

Читати також: Україна здобула 4 золота у сьомий день Паралімпіади-2024 — фото

Загальний залік Діамантової Ліги після 14 етапів:

  1. Ярослава Магучіх — 32 очки (Україна)
  2. Нікола Оліслагерс — 25 очок (Австралія)
  3. Ірина Геращенко — 25 очок (Україна)
  4. Елеанор Патерсон — 25 очок (Австралія)
  5. Ангеліна Топич — 22 очки (Сербія)
  6. Лія Апостоловські — 17 очок (Словенія)

Напружена боротьба та підготовка до фіналу

Цей етап став черговим підтвердженням високого рівня підготовки українських спортсменок. Цього сезону Ярослава Магучіх виступала на етапах Діамантової Ліги у Стокгольмі та Парижі, де також показала найкращий результат і виграла обидва змагання. Її впевненість, витривалість та технічна майстерність в черговий раз забезпечили їй лідерство в загальному заліку.

Нагадаємо, що Ярослава Магучіх передала мільйон гривень на допомогу безпритульним тваринам.

Фото: instagram.com/rosya_dp.

Коментарі

Читати далі

Спорт

Україна здобула 4 золота у сьомий день Паралімпіади-2024 — фото

Опубліковано

На сьомий день Паралімпійських ігор-2024 у Парижі збірна України здобула 7 медалей: 4 золоті та 3 срібні.

Фото: Міністерство молоді та спорту/ Facebook

Про це повідомило Міністерство молоді та спорту.

У плаванні Ярослав Денисенко та Максим Веракса посіли перше і друге місця на дистанції 100 метрів вільним стилем. Це вже восьмий раз, коли українці займають два перші місця на цих Іграх.

Андрій Трусов виграв золото на 50 метрах вільним стилем, встановивши новий світовий рекорд — 26,38 секунди. Раніше він отримав три срібні медалі.

Анна Стеценко здобула срібло на 100 метрах вільним стилем. Це її третя медаль на цих Іграх. Україна також перемогла в змішаній естафеті 4×100 метрів вільним стилем. У складі команди були Марина Піддубна, Олексій Вірченко, Ярослав Денисенко та Анна Стеценко.

Фото: Міністерство молоді та спорту/ Facebook

Читайте також: Лише 115 сантиметрів зростом, але одна з найсильніших в Європі

Анастасія Москаленко виграла золото у штовханні ядра, встановивши світовий рекорд — 8,00 метра. Марія Шпатківська, дебютантка Паралімпіади, здобула срібло у штовханні ядра з результатом 12,35 метра в іншій категорії.

Фото: Міністерство молоді та спорту

Наразі Україна має 52 медалі та посідає 7 місце в загальному заліку: 13 золотих, 18 срібних та 21 бронзову нагороду.

Нагадаємо, українські спортсмени успішно завершили шостий день Паралімпійських ігор-2024 у Парижі, здобувши 10 медалей: 4 золоті, 3 срібні та 3 бронзові.

Фото: Міністерство молоді та спорту/ Facebook

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: