Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Serednia zarplata Ukraina 2018 Serednia zarplata Ukraina 2018

Економіка

Середня зарплата українців перевищила 9000 гривень

Опубліковано

За рік середня зарплата в Україні в номінальному і реальному вираженні зросла на 23% і 12,9% відповідно.

Про це повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів з посиланням на дані Державної служби статистики України.

Приміром у вересні середня зарплата працівника склала 9042 гривні, що на 23% більше ніж у вересні минулого року. Порівняно з попереднім місяцем, номінальна зарплата зросла на 0,7%, а реальна – зменшилася на 1,2%. При цьому реальна заробітна плата за рік збільшилася на 12,9%.

У якому регіоні платять більше?

Статистика каже, що найбільше зростання номінальної середньої зарплати спостерігалося у Полтавській області, де прирост становить 29,1%.

У Вінницькій області номінальна зарплата зросла на 27%, у Запорізькій – на 26,6%, у Дніпропетровській – на 25,7%, у Київській – на 25,5%. Річний приріст номінальної зарплати в Івано-Франківській області склав 24.9%, у Волинській – 24,1%, у Львівській – 24%, Чернівецькій – 23,2%, Чернігівській – 23,1%, Закарпатській – 22,9%, Тернопільській – 22,5%, Житомирській і Черкаській – 22,1%, Хмельницькій – 21,9%, Сумській – 21,5%, Одеській 21,2%, Рівненській – 21,1%, Харківській – 20,8%, Кіровоградській – 20,4%, Херсонській – 20%, Миколаївській – 19,6%, а в Києві – 19,2%.

Читайте також: В ОТГ на Черкащині доярки заробляють 20 тисяч гривень

У Донецькій і Луганській областях (без урахування окупованих районів) середня номінальна зарплата зросла на 22,1% і 24,3% відповідно.

Найвищий рівень зарплати у вересні було зафіксовано в Києві, де її середній показник склав 13614 грн., у найнижчий у Тернопільській області – 7061 грн. у місяць.

Які сфери лідирують за оплатою праці?

Найвищі темпи зростання зарплати спостерігалися в сфері державного управління і оборони, обов’язкового соцстрахування (31,6%), у сфері діяльності адміністративного та допоміжного обслуговування (30,6%), а також на підприємствах транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (27,2%).

У сільському, лісовому і рибному господарствах зарплати в середньому зросли на 24,3%, у промисловості – на 24,2%, у сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – на 24%, фінансової і страхової діяльності – на 23,7%, в будівництві – на 23,4%.

Читайте також: Зарплата у сільському господарстві зросла на 24,6%. Скільки платять?

У сфері операцій з нерухомістю приріст зарплат склав 20,2%, у наданні інших видів послуг – 19,1%, охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги – 17,7%, тимчасового розміщення, організацію харчування і сфери професійної, наукової і технічної діяльності – 17,4%, в інформації і телекомунікації – 16,7%, освіті – 15,9%, мистецтві, спорті, розваг і відпочинку – 15,6%.

За прогнозами Кабінету міністрів, показник середньої зарплати, як один з орієнтирів економічного розвитку України, має сягнути позначки в 10 тис. грн.

У проекті Державного бюджету на 2019 рік уряд закладає показник мінімальної зарплати на рівні 4170 грн.

Різниця між номінальною і реальною зарплатою

Розрізняють номінальну та реальну заробітну плату. Номінальна заробітна плата – сума грошей, яку отримує робітник за виконану роботу. На її величину впливають різні фактори: рівень кваліфікації, різні умови й ефективність праці та кількість і якість праці. Підвищення середньомісячної зарплати, на перший погляд, свідчить про певне поліпшення добробуту населення. Але точнішим показником тут є реальна заробітна плата.

Реальна заробітна плата — це сума матеріальних благ та послуг, які можна придбати за номінальну зарплату. Реальна зарплата залежить від низки факторів, а саме: рівня номінальної зарплати, цін на товари і послуги, які споживає населення, величини податків, які сплачуються різними верствами населення в бюджет.

Натисни та коментуй

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: