Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Serednia zarplata Ukraina 2018 Serednia zarplata Ukraina 2018

Економіка

Середня зарплата українців перевищила 9000 гривень

Опубліковано

 

За рік середня зарплата в Україні в номінальному і реальному вираженні зросла на 23% і 12,9% відповідно.

Про це повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів з посиланням на дані Державної служби статистики України.

Приміром у вересні середня зарплата працівника склала 9042 гривні, що на 23% більше ніж у вересні минулого року. Порівняно з попереднім місяцем, номінальна зарплата зросла на 0,7%, а реальна – зменшилася на 1,2%. При цьому реальна заробітна плата за рік збільшилася на 12,9%.

 

У якому регіоні платять більше?

Статистика каже, що найбільше зростання номінальної середньої зарплати спостерігалося у Полтавській області, де прирост становить 29,1%.

У Вінницькій області номінальна зарплата зросла на 27%, у Запорізькій – на 26,6%, у Дніпропетровській – на 25,7%, у Київській – на 25,5%. Річний приріст номінальної зарплати в Івано-Франківській області склав 24.9%, у Волинській – 24,1%, у Львівській – 24%, Чернівецькій – 23,2%, Чернігівській – 23,1%, Закарпатській – 22,9%, Тернопільській – 22,5%, Житомирській і Черкаській – 22,1%, Хмельницькій – 21,9%, Сумській – 21,5%, Одеській 21,2%, Рівненській – 21,1%, Харківській – 20,8%, Кіровоградській – 20,4%, Херсонській – 20%, Миколаївській – 19,6%, а в Києві – 19,2%.

Читайте також: В ОТГ на Черкащині доярки заробляють 20 тисяч гривень

У Донецькій і Луганській областях (без урахування окупованих районів) середня номінальна зарплата зросла на 22,1% і 24,3% відповідно.

Найвищий рівень зарплати у вересні було зафіксовано в Києві, де її середній показник склав 13614 грн., у найнижчий у Тернопільській області – 7061 грн. у місяць.

Які сфери лідирують за оплатою праці?

Найвищі темпи зростання зарплати спостерігалися в сфері державного управління і оборони, обов’язкового соцстрахування (31,6%), у сфері діяльності адміністративного та допоміжного обслуговування (30,6%), а також на підприємствах транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (27,2%).

У сільському, лісовому і рибному господарствах зарплати в середньому зросли на 24,3%, у промисловості – на 24,2%, у сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – на 24%, фінансової і страхової діяльності – на 23,7%, в будівництві – на 23,4%.

Читайте також: Зарплата у сільському господарстві зросла на 24,6%. Скільки платять?

У сфері операцій з нерухомістю приріст зарплат склав 20,2%, у наданні інших видів послуг – 19,1%, охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги – 17,7%, тимчасового розміщення, організацію харчування і сфери професійної, наукової і технічної діяльності – 17,4%, в інформації і телекомунікації – 16,7%, освіті – 15,9%, мистецтві, спорті, розваг і відпочинку – 15,6%.

За прогнозами Кабінету міністрів, показник середньої зарплати, як один з орієнтирів економічного розвитку України, має сягнути позначки в 10 тис. грн.

У проекті Державного бюджету на 2019 рік уряд закладає показник мінімальної зарплати на рівні 4170 грн.

Різниця між номінальною і реальною зарплатою

Розрізняють номінальну та реальну заробітну плату. Номінальна заробітна плата – сума грошей, яку отримує робітник за виконану роботу. На її величину впливають різні фактори: рівень кваліфікації, різні умови й ефективність праці та кількість і якість праці. Підвищення середньомісячної зарплати на перший погляд свідчить про певне поліпшення добробуту населення. Але точнішим показником тут є реальна заробітна плата.

Реальна заробітна плата — це сума матеріальних благ та послуг, які можна придбати за номінальну зарплату. Реальна зарплата залежить від низки факторів, а саме: рівня номінальної зарплати, цін на товари і послуги, які споживає населення, величини податків, які сплачуються різними верствами населення в бюджет.

[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Реклама
Натисни та коментуй

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Економіка

На Одещині пробурили нафтову свердловину

Опубліковано

 

У Саратському районі Одещині пробурили нафтову свердловину глибиною 2 825 метрів.

Про це пише Радіо Свобода.

Роботи тривали близько двох місяців, нині свердловина проходить етап випробувань.

 

Робота над свердловиною розпочалась у липні 2021 року.

Нині тривають її випробування. Потрібно ще кілька місяців, щоб отримати результати і зрозуміти запаси нафти.

Читайте такожСвоя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства

Аналізи покажуть не лише запаси, але також те, наскільки «важка» нафта на різних горизонтах буріння. Крім нафтових пластів, у свердловині є невелика кількість розчиненого газу.

Зазначається, що у випадку, якщо буде вирішено видобувати на Одещині нафту, проблем із інфраструктурою по доставці нафти не буде.

Нагадаємо, Україна вперше почала транспортувати британську нафту.

Як ми повідомляли раніше, на Івано-Франківщині створять сховище нафти та газу.

Головне фото: golos.com.ua.

Читати далі

Економіка

Хіміки-бізнесмени: як українці створили одну з найбільших хімкомпаній Європи

Опубліковано

 

В Україні успішно функціонує одна з найбільших хімкомпаній Європи «Єнамін», яка виготовляє і продає хімічні сполуки на 500 млн гривень щороку.

Про це пише biz.liga.net

Керівник компанії Олексій Чекотило і інтерв’ю розповів, що підприємство розташоване на східній околоці Києва. Саме там мільйони складних хімічних сполук, які синтезують і модифікують, купують усі великі фармкомпанії світу.

 

Читайте такожІсторія успіху тернопільського підприємця, який у 40 років опанував нову справу (ВІДЕО)

«Ми виробляємо паливо для всієї світової фарми», – директор «Єнаміну» Олексій Чекотило.

За його словами, таке «паливо» – хороший бізнес, адже за минулий рік дохід «Єнаміну» склав понад пів мільярда.

Як працює бізнес?

Компанія займається синтезом різноманітних хімічних сполук. 90% продукції купує світова фарміндустрія, 10% – агрокомпанії та інші.

«У нас найбільша в світі бібліотека скринінгових сполук – за час існування ми синтезували близько 3 млн. Також у нас великі наробки щодо білдинг-блоків – будівельних елементів для скринінгових сполук. Останні можуть бути, наприклад, новими ліками», – каже Олексій.

Керівник компанії розповів, як працює його підприємство. Наприклад, один із замовників знаходить речовину, яка показала активність. Вони хочуть її модифікувати. У такої «базової» сполуки можуть бути токсичні властивості, низька проникність через мембрану, низька водорозчинність і багато чого іншого.

Тож фармкомпанії купують в українського підприємства чимало скринінгових сполук, щоб проводити різноманітні тести.

Як заснували компанію?

У 80-90-х роках процес винаходу та створення лікарських препаратів помітно вдосконалився завдяки появі високопродуктивного скринінгу, який дав можливість досліджувати на біологічну активність набори із тисяч речовин.

Читайте такожЯк майстриня створила бізнес на прикрасах без капіталу і бізнес-плану (ВІДЕО)

Засновник «Єнаміну» – хімік з Інституту органічної хімії НАН Андрій Толмачов. Тоді він був провідним спеціалістом у цій галузі. На початку 90-х він з колегами отримав кілька перших грантів і комерційних замовлень. Тоді заснували «Єнамін», але у формі приватного підприємця.

«У 1999 році ми почали працювати з дуже великою компанією, і їм потрібна була більш зрозуміла організаційна форма нашого підприємства. Тоді ми заснували ТОВ “Єнамін”», – розповідає Олексій.

За його словами, на підприємстві наука та комерція йдуть паралельно.

Читайте також: Збираємося в гори. Шість українських виробників туристичного спорядження

«Якби була лише комерція, то без науки конкуренти б давно нас з’їли. Якби лише наука, коштом чого б ми існували?». – впевнений керівник компанії.

За даними Contragent, дохід ТОВ «Наукове-виробниче підприємство “Єнамін”» за 2020 рік склав понад пів мільярда гривень, а прибуток – 240 млн грн.

Нагадаємо, USAID починає програму менторської підтримки підприємців зі Сходу України.

Як ми повідомляли раніше, Україна випередила Румунію, Росію та Індію у світовому рейтингу інноваційності.

Усі фото: biz.liga.net.

Читати далі

Економіка

Нова пошта отримає €13 млн від ЄБРР на масштабний логістичний проєкт

Опубліковано

 

Європейський банк реконструкції і розвитку виділить 13 млн євро кредиту українській компанії Нова пошта на проєкт будівництва нового автоматизованого терміналу сортування посилок у Дніпрі.

Про це пише news.finance.ua.

Йдеться про забезпечений корпоративний кредит із переважним правом вимоги на суму до 13 млн євро, який буде надано у вигляді мультивалютної кредитної лінії, доступної для виплати у гривнях і євро, повідомили в ЄБРР.

 

Читайте також«Ця робота змінила моє життя». Чому молодь їде в села і маленькі міста на два роки?

Проєкт з будівництва автоматизованого терміналу є частиною довгострокової стратегії зростання Нової пошти, який передбачає трансформацію її логістичної моделі для задоволення зростаючого ринкового попиту, оптимізації ланцюжка поставок і підвищення якості обслуговування клієнтів.

Загальна вартість проєкту становить 28,5 млн євро, з них 14 млн євро піде на проектування і будівництво терміналу.

Ще 11,9 млн євро піде на придбання сортувальної лінії та іншого обладнання, і ще 2,6 млн євро — на непередбачені витрати, уточнили в банку.

Нагадаємо, до кінця року «Нова пошта» створить найбільшу мережу поштоматів у Європі.

Як ми повідомляли раніше, «Нова пошта» почала доправляти товари з онлайн-магазинів Туреччини.

Головне фото: rau.ua.

Читати далі