Економіка і бізнес
Середня зарплата українців перевищила 9000 гривень
За рік середня зарплата в Україні в номінальному і реальному вираженні зросла на 23% і 12,9% відповідно.
Про це повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів з посиланням на дані Державної служби статистики України.
Приміром у вересні середня зарплата працівника склала 9042 гривні, що на 23% більше ніж у вересні минулого року. Порівняно з попереднім місяцем, номінальна зарплата зросла на 0,7%, а реальна – зменшилася на 1,2%. При цьому реальна заробітна плата за рік збільшилася на 12,9%.
У якому регіоні платять більше?
Статистика каже, що найбільше зростання номінальної середньої зарплати спостерігалося у Полтавській області, де прирост становить 29,1%.
У Вінницькій області номінальна зарплата зросла на 27%, у Запорізькій – на 26,6%, у Дніпропетровській – на 25,7%, у Київській – на 25,5%. Річний приріст номінальної зарплати в Івано-Франківській області склав 24.9%, у Волинській – 24,1%, у Львівській – 24%, Чернівецькій – 23,2%, Чернігівській – 23,1%, Закарпатській – 22,9%, Тернопільській – 22,5%, Житомирській і Черкаській – 22,1%, Хмельницькій – 21,9%, Сумській – 21,5%, Одеській 21,2%, Рівненській – 21,1%, Харківській – 20,8%, Кіровоградській – 20,4%, Херсонській – 20%, Миколаївській – 19,6%, а в Києві – 19,2%.
Читайте також: В ОТГ на Черкащині доярки заробляють 20 тисяч гривень
У Донецькій і Луганській областях (без урахування окупованих районів) середня номінальна зарплата зросла на 22,1% і 24,3% відповідно.
Найвищий рівень зарплати у вересні було зафіксовано в Києві, де її середній показник склав 13614 грн., у найнижчий у Тернопільській області – 7061 грн. у місяць.
Які сфери лідирують за оплатою праці?
Найвищі темпи зростання зарплати спостерігалися в сфері державного управління і оборони, обов’язкового соцстрахування (31,6%), у сфері діяльності адміністративного та допоміжного обслуговування (30,6%), а також на підприємствах транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (27,2%).
У сільському, лісовому і рибному господарствах зарплати в середньому зросли на 24,3%, у промисловості – на 24,2%, у сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – на 24%, фінансової і страхової діяльності – на 23,7%, в будівництві – на 23,4%.
Читайте також: Зарплата у сільському господарстві зросла на 24,6%. Скільки платять?
У сфері операцій з нерухомістю приріст зарплат склав 20,2%, у наданні інших видів послуг – 19,1%, охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги – 17,7%, тимчасового розміщення, організацію харчування і сфери професійної, наукової і технічної діяльності – 17,4%, в інформації і телекомунікації – 16,7%, освіті – 15,9%, мистецтві, спорті, розваг і відпочинку – 15,6%.
За прогнозами Кабінету міністрів, показник середньої зарплати, як один з орієнтирів економічного розвитку України, має сягнути позначки в 10 тис. грн.
У проекті Державного бюджету на 2019 рік уряд закладає показник мінімальної зарплати на рівні 4170 грн.
Різниця між номінальною і реальною зарплатою
Розрізняють номінальну та реальну заробітну плату. Номінальна заробітна плата – сума грошей, яку отримує робітник за виконану роботу. На її величину впливають різні фактори: рівень кваліфікації, різні умови й ефективність праці та кількість і якість праці. Підвищення середньомісячної зарплати, на перший погляд, свідчить про певне поліпшення добробуту населення. Але точнішим показником тут є реальна заробітна плата.
Реальна заробітна плата — це сума матеріальних благ та послуг, які можна придбати за номінальну зарплату. Реальна зарплата залежить від низки факторів, а саме: рівня номінальної зарплати, цін на товари і послуги, які споживає населення, величини податків, які сплачуються різними верствами населення в бюджет.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі