

Військо
«Спільнота Стерненка» зібрала понад 85 млн грн на дрони для збиття «Шахедів»
Менш ніж за дві доби у межах ініціативи Monobank та «Спільноти Стерненка» вдалося зібрати понад 85,8 мільйона гривень на закупівлю дронів для захисту неба. Початкову мету «Небесної інвестиції» (70 мільйонів гривень) покрили за 28 годин.
Про це повідомили у благодійному фонді.
Як зазначили в організації, зібрана сума дозволить придбати 395 дронів для перехоплення «Шахедів» — на 175 більше, ніж планувалося спочатку. Також БФ закупить 1500 зенітних FPV-дронів для боротьби з «Орланами», «Ланцетами» та іншими ворожими безпілотниками.
Ця ініціатива є частиною постійної роботи фонду, яка зосереджена на забезпеченні українських військових високоякісними FPV-дронами та іншими засобами для протидії ворогу, зокрема для збиття російських БпЛА.
Нагадаємо, що новий український дрон Chief-1 з «повітряною рушницею» застосовуватимуть у ЗСУ.
Раніше ми писали, що Велика Британія передасть Силам оборони України 100 тисяч дронів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Спільноти Стерненка»
Військо

За п’ять місяців 2025 року українські дрони, які закупив БФ «Спільнота Стерненка» знищили 11 зенітно-ракетних комплексів «Бук» — ключових елементів протиповітряної оборони російських військ. Ще один комплекс уразили у 2024 році.
Про це повідомили у благодійному фонді.
Комплекс «Бук» — це зенітно-ракетна установка середньої дальності, призначена для ураження літаків, гелікоптерів, ракет і безпілотників. Їх знищення відкриває небо для українських дронів та авіації й знижує ефективність російської оборони.
У 2023 році не було зафіксовано жодного влучного удару по системах «Бук». Проте вже цьогоріч динаміка суттєво змінилася завдяки розвитку технологій і ефективній роботі операторів безпілотників.
Читайте також: На Курщині український дрон підірвав склад мін і бронеавто «Ахмат» (ВІДЕО)
Опубліковано БФ Спільнота Стерненка Середа, 11 червня 2025 р.
Нагадаємо, що «Спільнота Стерненка» зібрала понад 85 мільйонів гривень на дрони для збиття «Шахедів».
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Спільноти Стерненка»
Військо

Бійці 413-го батальйону «Рейд» Сил безпілотних систем завдавали нових ударів по позиціях противника на території Курської області. Підрозділ діє у складі зведеного загону БПС 78-ї окремої десантно-штурмової бригади «Джміль».
Про це повідомили в СБС.
Цього разу воїни виявили склад протитанкових мін, залишений росіянами без належного маскування, та знищили його за допомогою безпілотника. Також оператори БПЛА вразили бронеавтомобіль З-СТС відомий під назвою «Ахмат», який використовують силові структури Чечні.
Крім того, під вогонь українських дронів потрапили вантажівки, пікапи та мікроавтобуси противника. Як вказують у СБС, ці втрати ускладнюють логістику та знижують мобільність окупаційних сил.
Читайте також: Сили безпілотних систем уразили одне з найбільших російських виробництв пороху для зброї
🔥 Оператори СБС продовжують знищувати противника на Курщині Воїни 413-го батальйону «Рейд» Сил безпілотних систем, які діють на Курщині у складі зведеного загону БПС 78 ОДШП «Джміль», виявили та знищили склад протитанкових мін. Противник залишив їх у посадці без належного маскування – за що й поплатився. Крім того, бійці підрозділу за допомогою БПЛА уразили бронеавтомобіль З-СТС – відомий як «Ахмат» через те, що був створений на замовлення силових структур Чечні. Серед інших втрат противника від ударів операторів «Рейду» – вантажівки, пікапи та мікроавтобуси. Кожна така знищена ціль ускладнює логістику противника та знижує його мобільність на передовій. 🇺🇦 СБС: На крок попереду! #силибезпілотнихсистем
Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Четвер, 12 червня 2025 р.
Нагадаємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС
Військо

12 червня 2025 року в межах чергового етапу великого обміну, погодженого у Стамбулі, до України повернулися військовополонені з-поміж важкопоранених і тяжкохворих захисників.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Що відомо про новий обмін
Серед звільнених є військовослужбовці Збройних сил України, зокрема Десантно-штурмових військ, ВМС, Повітряних сил, Сил територіальної оборони, Служби безпеки, Держприкордонслужби та Нацгвардії. Усі визволені — чоловіки з рядового та сержантського складу.
Усі воїни воювали на Донеччині, Херсонщині, Харківщині, Запоріжжі та Луганщині. Частину оборонців вважали зниклими безвісти. Деякі з них захищали Маріуполь та перебували в полоні понад три роки.
Читайте також: «Нічого не чув від родини 2 роки»: військові розповіли про листи, які отримували в полоні (ВІДЕО)
Після повернення додому захисники пройдуть медичне обстеження, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також належні державні виплати за весь час перебування у полоні.
Сьогоднішній обмін є частиною ширшого процесу повернення військових у категоріях: віком до 25 років, поранені та хворі. Координаційний штаб продовжує роботу і найближчим часом відбудеться наступний етап звільнення.




Нагадаємо, що 23-річний військовий вивчив українську мову у російському полоні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу