Суспільство
Ринок заміської нерухомості виходить з кризи
За оцінками забудовників, близько 50 ЖК в Києві і області призупиняли роботи на період карантину, розповідає експерт консалтингової компанії NAI Ukraine Марина Гуревич. Але вже в травні більшість забудовників почали відновлювати свою роботу. Ринок поступово відроджується.
Які квартири купують
З 2017 року динаміка будівництва заміського житла покращується, а кількість введених в експлуатацію квартир в Київській області в першому півріччі 2020 була така сама як і за аналогічний період минулого року. Поступово, обсяг пропозиції в передмісті Києва бере гору над показниками столиці.
Прогноз на 2020 рік – збереження темпів попереднього року – до + 15% зростання, сказано в дослідженнях NAI Ukraine.
Є кілька причин, чому заміське житло користується популярністю у покупців.
Квартири купують клієнти з невеликими бюджетами, що є альтернативою житлу в столиці. Котеджами цікавиться бізнес-аудиторія, яка хоче змінити столицю на більш комфортне заміське життя. «Після карантину продажі відновилися до рівня минулого року. Забудовники, що працюють в сегменті котеджів, таунхаусів, дуплексів, відзначають підвищений попит на об’єкти, в порівнянні з минулим роком», – сказано в дослідженнях NAI Ukraine.
Беручи до уваги період локдауна, очікується, що сумарно, за 2020 рік, продажі складуть на рівні 95% від рівня 2019 року.
Що відбувається на ринку нерухомості?
Запити покупців на первинному ринку не змінилися. Споживачі не готові йти на поступки в питаннях комфорту, якості проекту і інфраструктури, щоб скоротити бюджет. Покупці готові витратити більше часу для пошуку найкращого варіанту. Додаткові опції: максимальна інфраструктура, тераси, квартири з ділянкою, більш адаптовані планувальні рішення.
У сегменті котеджної забудова попит формує нова категорія бізнес-аудиторії, яка добре розбирається в трендах архітектури і будівництва, пред’являє високі вимоги до місця розташування, оточення і інфраструктурі, якості і зручності планувань.
Експерти називають таунхауси перспективним сегментом, оскільки можна купити будинок за ціною квартири. Покупців цікавлять об’єкти із зручним під’їздом, розвиненою інфраструктурою, зручним плануванням на двох або трьох рівнях площею від 90 до 135 кв м, і власну ділянку площею близько 2 соток.
Фото Minfin
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі