

Суспільство
Розробили онлайн-мандрівки маловідомими замками Західного Поділля
Представили чотири відеоекскурсії маловідомими замками Хмельниччини та Тернопільщини у межах проєкту «Вартові часу: онлайн-мандрівки замками Західного Поділля».
Про це повідомили у пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації.
Про проєкт
Зазначається, що втілення проєкту стало можливим завдяки гранту та договору, підписаному між Німецьким культурним центром «Ґете-Інститут» при Посольстві Федеративної Республіки Німеччини в Україні та Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді за фінансової підтримки Дому Європи (House of Europe).
Читайте також: Генічеськ та Арабатська Стрілка на Херсонщині можна переглянути у 3D
Безпосередній організатор проєкту – Дмитро Ващук, кандидат історичних наук, керівник гуртків Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
У межах проєкту створили цикл екскурсій замками Західного Поділля. Обрані замки не такі популярні історико-краєзнавчі об’єкти, як Кам’янець-Подільський чи Хотин, і не мають гарного транспортного сполучення. У більшості з них відсутні професійні екскурсії.
Де можна подивитися?
Медіапродукт актуальний не лише у період пандемії як частина онлайн-навчання, але й стане у пригоді для галузі історичного краєзнавства, пам’яткознавства, мікроісторії.
Читайте також: Тернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області
Завдяки проєкту з’явилися такі відеоекскурсії:
- «Маленький ключ великого шляху: Жванець, Кудринці, Чорнокозинці»,
- «Твердиня над Збручем: Скала Подільська»,
- «Castrum Rubrum: Червоногород»,
- «Західний форпост Гедиміновичів: Теребовля та Чортків».
Усі відеоекскурсії доступні для перегляду на YouTube-каналі Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді за посиланням.
Нагадаємо, у Радомишлі на Житомирщині розробили оздоровчу веломандрівку.
Як ми повідомляли раніше, Музей Івана Гончара відкрив онлайн-крамничку.
Головне фото: moemisto.ua.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.