

Технології
Приватбанк планує масштабне технічне оновлення: що зміниться
ПриватБанк доповнює термінали технологією роботи з безконтактними картками не тільки для поповнення рахунку, а й для здійснення платежів. Про це в інтерв’ю порталу «Мінфін» розповів член правління Приватбанку з питань роздрібного бізнесу Олексій Шабан.
“Ми розуміємо, що банк з такою великою кількістю відділень повинен розвивати не тільки Приват24, але і підвищувати якість контакту клієнта з банком «на землі». Ми добиваємося, щоб у клієнта було якомога менше проблем з обслуговуванням у відділенні або терміналі”, – каже Олексій Шабан.
Читайте також: ПриватБанк запустив грошові перекази з Польщі в Україну через банкомати
У Приват24 влітку планують додати віртуальну платіжну картку. Це буде не інтернет-картка, а Універсальна або Картка для виплат.
“Суть в тому, що якщо термін дії картки клієнта закінчився, він зможе продовжувати користуватися нею в інтернеті, а пластикову отримати, коли йому зручно”, – пояснює експерт.
За його словами, не доведеться ходити за карткою в банк, її можна буде отримати в диспенсері терміналу самообслуговування. Клієнт введе номер телефону і отримає свою картку.
Також в банку працюють над зменшенням черг у відділеннях.
“Йдеться, зокрема, про різні технології розпізнавання облич, що допоможе нам швидше комунікувати з клієнтом. Наприклад, повідомляти начальнику відділення про візит важливого клієнта. Або підказати клієнт-менеджеру, чим допомогти клієнту, який став у чергу. Поки що реалізувати це в усій мережі ми не готові, але щось з цих фішок до кінця року в пілотних відділеннях з’явиться”, – додає Шабан.
Також з’явиться сервіс біометричної ідентифікації за обличчям клієнта в торгових мережах.
Технології

Українські військові на Покровському напрямку провели успішну операцію із використанням наземного роботизованого комплексу «Гієна». Робота створили фахівці UGV Laboratory — учасника оборонної платформи Brave1.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Операцію провели бійці батальйону «Вовки Да Вінчі». Комплекс вразив місце скупчення особового складу російських військ, яке використовувалося противником як одна з ключових локацій для зосередження піхоти. Удар по цій цілі мав важливе значення для стримування подальших атак.
«Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових.
Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових», — написав Михайло Федоров.
Читайте також: «Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну
Мінус особовий склад росіян на Покровському напрямку. Працює НРК «Гієна» від учасника Brave1 🔥 Бійці батальйону «Вовки Да Вінчі» провели успішну операцію з використанням НРК «Гієна», його створив учасник Brave1 UGV Laboratory. Робот завдав удару по місцю скупченню особового складу ворога. Цей об’єкт був однією з локацій, де регулярно збиралася ворожа піхота, тому враження цієї цілі було критично важливим для стримування противника Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових. Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових. У Brave1 ми надаємо всебічну підтримку розробникам військових технологій. Якщо у вас є ідея — долучайтеся до оборонного кластера. Держава забезпечить повний супровід — від грантів до випробувань і постачання на фронт.
Опубліковано Михайло Федоров Вівторок, 22 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

У Херсонському обласному архіві створюють цифрові копії паперових документів. Над проєктом архів працює разом із міжнародною організацією FamilySearch.
Про це повідомили в Херсонській ОВА.
Фахівці використовують сучасні технології, щоб зберегти старі документи у цифровому форматі. Це допоможе краще їх зберігати та зробить доступ до них зручнішим.
Зацифровані документи стануть у пригоді дослідникам, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історією. Тепер потрібну інформацію можна буде знайти швидше і не обов’язково їхати в архів особисто.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)


Нагадаємо, що студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ХОВА
Технології

Міністерство цифрової трансформації розпочало бета-тестування нової цифрової послуги — заміни свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорта) у «Дії». Сервіс дозволить відновити втрачений або пошкоджений документ без візиту до сервісного центру МВС.
Про це повідомили в «Дії».
До участі допускаються повнолітні користувачі з такими верифікованими даними:
- біометричним документом;
- податковим номером;
- свідоцтвом про реєстрацію авто в «Дії».
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
У Мінцифри зазначають, що нова функція має спростити процес відновлення документів для автовласників і скоротити час взаємодії з державними сервісами.
Щоб долучитися до тестування, потрібно зареєструватися на порталі «Дія» за посиланням.
Послугу реалізує Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС, ДП «Інфотех» та АТ «Укрпошта».
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології.
Фото обкладинки: сайт «Дії»