Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Прип’ять хочуть додати у список спадщини ЮНЕСКО

Опубліковано

Прип’ять у Чорнобильській зоні можуть внести до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Принаймні, над цим зараз працює Міністерство культури, молоді та спорту, передає Укрінформ.

“У міністерстві вже думали про те, що нам робити з цією територією. Дуже багато запитів, що це і культурна спадщина, і природна спадщина, і ми маємо якимось чином законсервувати, зберегти те, що є, щоб така трагедія, яка сталася, не повторювалася, і водночас, щоб це місце стало меморативним. Насправді, це і наша національна пам’ять, і зараз ті процеси, які відбуваються, вони абсолютно логічні, треба щось з цим робити і так залишати не можна. Ми знаємо, що на цій території є неконтрольовані туристичні потоки, і що руйнуються вже ті пам’ятки. Ми зараз працюємо над тим, яким чином ми сформуємо досьє і взагалі які критерії ми застосовуємо для того, щоб ця пам’ятка могла бути внесена до списку ЮНЕСКО”, – заявила заступниця міністра культури, молоді та спорту з питань європейської інтеграції Світлана Фоменко в ефірі телеканалу «Україна-24».

Читайте також: 44 архітектурні пам’ятки Ужгорода номінують до списків ЮНЕСКО

За її словами, на сьогодні ЮНЕСКО змінило принципи розгляду об’єктів до внесення до свого списку, і ці правила стали більш суворими.

“Чи це пам’ятка культури, чи це пам’ятка природи, чи це пам’ятка, пов’язана з антропогенним фактором, катастрофою, тобто яким чином нам робити акцент в досьє. Яким чином буде потім утримуватися ця територія. Іноді вирують такі помилкові думки, що якщо це пам’ятка ЮНЕСКО, то це відразу збільшує туристичні потоки і туристичну привабливість. Так, це дійсно одна з характеристик, але пам’ятка ЮНЕСКО завжди має при собі багато обмежень. Наприклад, не можна змінювати експонати, не можна штучно добудовувати якісь речі, які вже зруйновані, не можна замінювати ту техніку, яка там залишена. Але тут не треба забувати, що це не просто місце пам’яті, а це до сьогоднішнього дня надзвичайно небезпечна територія, і це треба враховувати”, – сказала Фоменко.

Вона зазначила, що якщо будь-яка пам’ятка стає вже об’єктом ЮНЕСКО, то це накладає певні зобов’язання на державу щодо утримання такої пам’ятки, щодо визначення буферних зон навколо неї, щодо утворення плану управління і постійного державного фінансування.

Українська світова спадщина ЮНЕСКО

ЮНЕСКО – міжнародна організація, спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй, яка при співпраці своїх членів-держав у галузі освіти, науки, культури сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охороні пам’яток культури тощо.

В Україні є 7 об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО:

 • Київ. Собор святої Софії та прилеглі чернечі будівлі, Києво-Печерська лавра
 • Львів. Ансамбль історичного центру
 • Букові праліси Карпат
 • Чернівці. Резиденція митрополитів Буковини та Далмації
 • дуга Струве
 • Дерев’яні церкви карпатської України
 • Севастополь. Стародавнє місто Херсонес Таврійський.

Суспільство

Де в Україні можна зробити безоплатну планову операцію

Опубліковано

 Українцям нагадали про можливість скористатися безкоштовними плановими операціями. Планова операція, на відміну від екстреної, дозволяє пацієнтам підготуватись та обрати лікарню.

Про це повідомляє НСЗУ.

Безоплатну операцію можна зробити в тих медичних закладах, які мають договір із НСЗУ на пакет “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”.

Уточнити, який заклад має договір на цей пакет, можна зателефонувавши за номером 16-77.

Знайти такий заклад самостійно допоможе дашборд “Укладені договори про медичне обслуговування населення…”

Читайте також: У Мінцифрі розповіли про безкоштовні можливості від Дія.Бізнес: подробиці

Відкрийте другий розділ “Карта”. У фільтрах виберіть ваше місто та групу послуг “Хірургічні операції дорослим та дітям”. На мапі з’являться всі медзаклади з адресою та телефонами.

Операція буде безоплатною у таких випадках

 • за направленням сімейного або лікуючого лікаря;
 • при доставленні “швидкою”;
 • при самозверненні у невідкладному стані;
 • при переведенні з іншого закладу.

Нагадаємо, в Україні зняли фільм на основі телефонних дзвінків російських солдатів.

Фото: НСЗУ

Читати далі

Суспільство

В Івано-Франківську відкрили новий коворкінг: як він виглядає

Опубліковано

У «Промприладі» в Івано-Франківську відкрили новий коворкінг. Там облаштували місця для роботи, зокрема з командою, а також кухню й дитячий куточок. Окрім того, є відкрита тераса. 

Про це повідомляє Promprylad.Renovation.

Читайте також: 6 традиційних пасок з різних регіонів України: рецепти від Ужгорода до Одеси

Архітектурну концепцію створило українське бюро Forma. Команда розробляла й концепцію простору Foodoteka.

«Промприлад» працює на вулиці Української Перемоги, 23. Щоби користуватися коворкінгами, треба записатися на дві тестові години або придбати абонементи на сайті.

Нагадаємо, стала відома дата та місце проведення фестивалю “Вуличної їжі”.

Фото: Promprylad.Renovation

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили відеокурс про взаємодію з демобілізованими військовими

Опубліковано

У компанії Метінвест стартував відеокурс зі спілкування з ветеранами війни, які повернулися до цивільного життя та проходять адаптацію на підприємствах. Проєкт реалізовано спільно з військовою психологинею та кризовою інтервенткою Оленою Нікольською.

Про це повідомляє видання “Кrivbass.city”

Понад 500 ветеранів, які повернулися до роботи в Метінвесті після демобілізації, користуються підтримкою компанії. Їхня кількість з часом збільшуватиметься, і для них створюється інклюзивна екосистема інтеграції. Окрім умов праці та турботи про здоров’я, увага приділяється і психологічному супроводу. Важливу роль у цьому відіграють робочі колективи, де працюють ветерани.

Читайте також: В Україні зняли фільм на основі телефонних дзвінків російських солдатів: що про нього відомо

Відеокурс, розроблений Метінвестом, пропонує перегляд серії корисних відео з Оленою Нікольською. У цих роликах вона розбирає міфи та тривоги, пов’язані зі вступом ветеранів до колективів, надає практичні поради співробітникам і керівникам щодо підготовки до інклюзивності та реакції на інвалідність ветерана, а також рекомендації щодо спілкування з людиною, яка має бойовий досвід.

Цей відеокурс може бути корисний не лише для колективів, куди повертаються ветерани, але і для всіх, хто цікавиться питаннями взаємодії з колишніми військовими.

“Завдання адаптації ветеранів до цивільного життя не лежить на їхніх плечах. Вони вже виконали свою роботу. Тепер важливо навчитися правильно спілкуватися з ними, забезпечити належні умови праці та підготувати адекватні робочі місця відповідно до їхніх потреб. Ми повинні зробити все можливе для того, щоб забезпечити ветеранам комфортну адаптацію”, – підкреслила Олена Нікольська.

Відео можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, в Україні оголосили відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: