

Економіка і бізнес
ProZorro автоматично шукатиме підозрілі тендери. Як це працюватиме?
У системі електронних закупівель ProZorro стартувала система, яка автоматично виявлятиме підозрілі тендери та відправлятиме їх на моніторинг Держаудитслужби.
Закупівлі, щодо яких виникає сумнів, система відправляє на моніторинг державним аудиторам. У такий спосіб ті виявляють недобросовісних держзамовників, повідомляє Мінекономрозвитку.
Як було раніше?
Раніше Державна аудиторна служба могла реагувати на порушення лише після торгів, коли договори уже були підписані, а гроші переказані.
“Якщо раніше портал був місцем збору відгуків на підозрілі закупівлі в системі ProZorro, то тепер в його основі буде штучний інтелект, здатний до самостійного навчання. Зокрема, система буде оцінювати кожну закупівлю за сукупністю факторів ризику і відбирати найбільш сумнівні”, – зазначено в повідомленні.
Читайте також: Підрахували, скільки грошей до бюджету принесла “мала приватизація”
35 ризик-індикаторів
Сумнівні тендери визначатимуться системою автоматично за 35 ризик-індикаторами.
Серед них, приміром, коли замовник не підвантажив тендерну документацію, або представив забагато лотів у тендері. Система все це автоматично виявить. Якщо замовник порушення не усуне, то аудитори можуть ініціювати проведення комплексної перевірки або накласти штраф на порушника.
Крім того, серед ризиків: порушення процедури проведення торгів, відсутність повноважень суб’єкта торгів, відсутність цифрових підписів, перевищення строків розгляду, відсутність укладеного договору або укладення із порушення вимог законодавства.
Читайте також: Дозволи на користування надрами видаватимуть через онлайн-аукціони
Держаудитслужба також реагуватиме, крім сигналів системи, і на звернення від громадських організацій, органів влади або ж інформацію у ЗМІ щодо ймовірних підозрілих торгів.
“Ризик-індикатори поділяються на дві групи. Перша — процедурна. Тобто, є чітке порушення законодавства у подачі, формах. А є індикатори вірогідні. Наприклад, дискваліфікували усіх учасників, які пропонували найнижчі ціни. Це може свідчити про зловживання. Ще більш підозріло, коли спрацьовує кілька індикаторів одночасно”, – зазначили в Міністерстві.
Перелік із 35 індикаторів не є виключним. У процесі роботи список ризикованих позначок зростатиме.
Що таке ProZorro?
ProZorro — це державні закупівлі онлайн, під час яких обов’язково використовується аукціон відкритих торгів. Мета — повна прозорість закупівель товарів та послуг державою, а також швидкий та простий доступ до неї.
Лише державні замовники можуть приймати участь у закупівлях ProZorro. Торги ж відкриті будь-кому, хто має на це право (закордонна чи українська юридична особа, підприємець чи фізична особа).
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Економіка і бізнес

Три опорні медичні заклади Запоріжжя і Львівщини отримали медичне обладнання на понад 3,2 мільйони гривень. Ці кошти передав «Приватбанк» від подвоєних внесків своїх клієнтів.
Про це повідомили в пресслужбі «ПриватБанку».
Підтримали медичну інфраструктуру у благодійній програмі «Невідкладний донат: Допомога шпиталям та медзакладам України».
Благодійний фонд «ПриватБанку» передав:
- дві сучасні ультразвукові діагностичні системи;
- два новітні апарати для лікування складних ран;
- хірургічне обладнання.
Читайте також: Міжнародна команда медиків відновили обличчя військового після атаки дрона (ФОТО)
«Ці засоби суттєво прискорять діагностику та одужання пацієнтів, і зокрема тих, хто потрапляє до лікарень з важкими пораненнями», — зазначили в пресслужбі «Приватбанку».
Від початку року у програмі «Невідкладний донат» 8 медзакладів отримали допомогу на загальну суму 12,8 мільйонів гривень.
Нагадуємо, що в «ПриватБанку» запустили продаж квитків на європейські залізниці.
Фото надали в пресслужбі «ПриватБанку»
Економіка і бізнес

Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» та європейська компанія Airbus підписали Тристоронній меморандум про співпрацю під час міжнародного авіасалону в Ле Бурже. Документ передбачає навчання та підготовку фахівців українських підприємств товариства з технічного обслуговування й ремонту авіаційної техніки Airbus, що експлуатується в Україні.
Про це повідомили в «Укроборонпромі».
У межах першого етапу проєкту інженери українських заводів отримають доступ до технологічної документації та пройдуть первинну підготовку в технічних центрах Airbus. Після цього представники європейської компанії відвідають Україну, щоб сформувати групи інструкторів з-поміж вітчизняних фахівців і передати їм повний курс навчання.
«Серед світових високотехнологічних компаній підвищується довіра до нашого ОПК, зокрема до “Укроборонпрому” та його підприємств. Це доводить — ми обрали правильний шлях для розвитку і міжнародної співпраці. Впевнений, що попереду у нас нові перспективні партнерства з іноземними колегами як у сфері авіації, так за іншими напрямками роботи товариства», — розповідає генеральний директор підприєсмтва Олег Гуляк.
Читайте також: Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО)
Про Airbus
Airbus – одна з провідних світових аерокосмічних компаній, заснована в 1970-х роках із головним офісом у Тулузі (Франція). Вона виробляє пасажирські та вантажні літаки (серії A320, A330, A350 тощо), військово-транспортні літаки, вертольоти й космічні системи, а також надає сервісні й інженерні послуги з обслуговування авіаційної техніки.
Нагадаємо, що Норвегія інвестує 580 мільйонів євро у розробку та виробництво морських дронів в Україні
Фото обкладинки: сайт Airbus
Економіка і бізнес

Італія анонсувала фінансовий внесок для підтримки гуманітарного розмінування України. Угоду на 1,5 мільйона євро офіційно підписали разом із Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Про це повідомили в Мінекономіки.
За даними відомства, договір має важливе значення для відновлення та відбудови країни. Це допоможе очистити землю і повернути людей додому Підписання провели в Києві за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко, вона зазначила:
«Укладена угода є важливою для реалізації Національної стратегії з протимінної діяльності і дозволить реалізувати проєкти з очищення агроземель, розвитку інфраструктури, відновлення економічної активності на деокупованих територіях і сприяти поверненню громадян до своїх домівок».
За оцінками, які надало Мінекономіки, близько 138 500 квадратних кілометрів української території можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Додаткове фінансування дозволить розширити операції зі звільнення земель, покращити системи управління інформацією та підтримати спеціалізовані навчальні програми для людей з інвалідністю, ветеранів та постраждалих від вибухонебезпечних предметів.
Читайте також: Україна може стати першою країною поза ЄС, яку включать до зони безплатного роумінгу
Не перша співпраця
ПРООН у тісному партнерстві з Міністерством економіки України та Національним органом з протимінної діяльності з початку повномасштабного вторгнення підтримує розробку та випробування передових технологій для гуманітарного розмінування. Зокрема використання дронів, дистанційних сенсорів та систем штучного інтелекту для навчання моделей виявлення вибухонебезпечних предметів.
Нагадуємо, що в Україні створюють перший жіночий екіпаж для перехоплення безпілотників.
Фото обкладинки: АрміяInform