Суспільство
Протимінні «Павуки»: підприємець з Харкова виробляє захисні чоботи (ВІДЕО)
Ігор Єфименко створив спеціальні протимінні чоботи після того, як його родич підірвався на міні. Наразі він єдиний в Україні, хто робить чоботи, яким не страшні вибухи «пелюстків» і «відьом».
Історію підприємця розповідає ШоТам.
Ігор Єфименко 13 років розвивав підприємство з ремонту автівок та виготовлення запчастин. Його СТО розташовані на Харківщині, одне з них – на Салтівці.
«З перших днів ми відчули, що таке війна. У нас там є бомбосховище під низом, і всі наші працівники з сім’ями переїхали туди з перших днів», – розповідає чоловік.
Незважаючи на обстріли, працівники не покинули роботу, бо хотіли допомагати.
«Ми почали робити захисну амуніцію, ремонтувати автівки військових та поліції, бо ніхто не працював у той час. А тим паче на Салтівці, коли там було дуже гаряче», – Ігор Єфименко, директор підприємства «Український ресорний центр».
А потім Ігор побачив, що поліції потрібні бронежилети, і взявся за це. Його команду не зупинив навіть ракетний удар, який їм довелося пережити. За кілька місяців прокачалися до виготовлення професійних бронежилетів 4-го та 5-го класу.
Про взуття, яке б захищало від мін, Ігор почав думати після трагічного випадку з його родичем. Чоловік евакуював карети швидкої в деокупованій Балаклії й підірвався на міні.
«Відірвало йому там пальці. Воно так трішки шокувало мене особисто. І я тоді подумав: “Ну, раз ми робимо броню, бронеплити, може, ми щось таке зробимо і від мін?”», – каже чоловік.
Рятувальники з ДСНС показали Ігореві канадські протимінні чоботи. Таких уже не виробляють, тому за місяць Ігор з інженерами розробив власну модель «Павук».
«Зараз підірвали міну ПФМ-1 на випробуваннях нашого захисного взуття. Ноги цілі, нога ціла, відірвався захисний елемент, який можна швидко замінити», – розповідає підприємець.
Дивіться відео: Військовий вижив в окупованому Гостомелі і вирвався на фронт
«Павуки» потрібні, зокрема, саперам та комунальникам, які працюють на деокупованих територіях.
«Завдяки конструкції взуття епіцентр вибуху віддалений від ноги сапера, що запобігає травматичній ампутації кінцівки. Випробувані мінами ПФМ-1, ПМН-2 та міною ПМН», – каже Ігор.
Коштують чоботи 15 000 гривень, це в рази дешевше від закордонних аналогів.
«Є ізраїльські розробки. Але треба зазначити, що ізраїльське взуття, яке таке “подушки”, воно до 3 000 євро чи 4 000 євро доходить. Не стоїть мета заробляти на цій позиції, стоїть мета якомога більше зробити цього взуття, щоб забезпечити максимальний захист, який я можу зробити для хлопців», – зазначає чоловік.
Ігор уже продав майже три сотні чобіт, були й держзамовлення, і окремі від захисників та волонтерів. Але також регулярно отримує прохання безкоштовно надати чоботи ЗСУ, тому шукає донаторів. Крім того, він готовий розширити виробництво, тому відкритий до співпраці.
«Моя мрія – це Перемога, це зараз єдина мрія, яка і вдень, і вночі сидить в голові. А що стосується бізнесу, то енергії в нас достатньо!» – Ігор Єфименко, директор підприємства «Український ресорний центр».
Нагадаємо, військовий Олександр Шилін розчищає Харків від руйнувань через ракетні удари.
Також ШоТам розповідав, як 102-річна бабуся плете кікімори для українських військових.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: