Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

11-річна дівчинка продала мамі бізнес-ідею і заробила свої перші гроші

Опубліковано

Тінейджерка Аріна (11 років) – дочка серійної підприємиці Ольги Роєнко, співзасновниці бренду доглядової косметики для підлітків teens only, продала бізнес-ідею своїй мамі і заробила 1 000 грн.

Розповідаємо як їй це вдалось. 

З чого все почалось

В лютому цього року під час зйомок відео-проєкту “teens talk”, присвяченому захисту персональних кордонів підлітків, виявилось, що найчастіше “домашні” порушують кордони тінейджерів, коли заходять в їх кімнату без стуку. Так народилась ідея створити серію стоп-хенгерів на двері кімнати підлітків, які б інформували інших членів родини про необхідність дотримуватись правил поваги персональних кордонів та попереджали б, якщо підліток хоче побути наодинці із собою. 

Спочатку стоп-хенгери на двері були створені в лімітованій колекції і отримати їх можна було лише вигравши в конкурсі від бренду на офіційних сторінках в Instagram та Tik-Tok чи замовивши набір доглядової косметики teens only.

Читати також: Без прив’язки до місця: який готовий бізнес можна купити в Україні

Ідея, за яку заплатили гроші

Побачивши, що хенгери “заходять” підліткам, привертають увагу дорослих, а також, що цю ідею скопіював інший український бьюті-магазин, Аріна запропонувала створити окремий продукт – набір стоп-хенгерів, доступний для всіх, хто відчуває потребу окреслити і захистити свої кордони вдома. Зараз такий вже можна купити в національній рітейл-мережі USUPSO та O!SOME або замовити в соціальних мережах бренду. Вартість набору з 5 креативних хенгерів – 159 грн.  

«Як дочка креативної підприємиці, я точно знаю, що класні ідеї коштують грошей. Підліткам важливо мати свої кишенькові гроші, тому я хочу заробляти. Особливо приємно створювати продукти, які захищають права підлітків на власний простір, такі що потрібні в першу чергу мені самій. Особисто мені дуже важливо мати можливість усамітнитися в своїй кімнаті так, щоб мене не турбували. Стоп-хенгери мені в цьому дуже допомагають, так батьки одразу знають чи варто до мене заходити, чи хочу побути наодинці» – поділилась Аріна.

За свою бізнес-ідею тінейджерка отримала гонорар в 1 000 гривень. За словами Аріни, оплата ініціативи тільки додала їй мотивації продовжувати розвивати свої ідеї та втілювати їх у життя. 

Довідка 

teens only – український бренд доглядової косметики для тінейджерів і тих, хто скоро ними стане. Засновниці бренду – українські серійні підприємиці Ольга Роєнко та Маріанна Самсонова. Місія бренду – захищати право тінейджерів на власний простір і власний догляд. 

Нагадаємо, що в Чернігові данський інвестор збудує сім житлових будинків та дитсадок за понад 20 млн євро.

Також ми повідомляли, що у Львові відбулася реставрація історичних вікон.

Суспільство

У Бучі та Славутичі створять безбар’єрні маршрути: деталі проєкту

Опубліковано

Маршрути у містах облаштують доступними для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Цей проєкт втілюють у межах програми «Рух без бар’єрів».

Про це повідомив директор департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослав Янович.

Що відомо про цей проєкт

Міста долучилися до ініціативи, щоб усі люди мали:

  • можливість самостійно пересуватися;
  • доступ до інфраструктури;
  • сприятливі умови для соціальної інтеграції;
  • рівні можливості у користування міськими просторами.

Ярослав Янович зазначив, що територіальні громади самостійно визначатимуть маршрути. До обговорення проєктів адміністрації залучатимуть громадськість.

Читайте також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

«На маршруті всі локації мають бути максимально доступними та безбар’єрними — це перехрестя, переходи, громадський транспорт, школи, садочки, заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, центри зайнятості, а також інші громадські будівлі. Також на маршруті будуть встановлені навігаційні знаки, тактильні елементи та інші рішення, спрямовані на забезпечення не лише зручності, але й безпеки для людей», — розповів Ярослав Янович.

Наразі Славутич та Буча вже розробили свої проєкти. До 11 лютого 2025 року інші територіальні громади Київської області повинні подати до Департаменту містобудування та архітектури КОВА власні проєкти безбар’єрних маршрутів.

«Рух без бар’єрів»

Проєкт є частиною ініціативи Міністерства розвитку громад та територій. Його презентували 19 січня у військовому госпіталі. Головна мета проєкту — створення доступного середовища для всіх людей.

Нагадаємо, що у Славутичі більше не оголошуватимуть тривогу, яка звучить у Київській області.

Також ми писали, що на Київщині побудують новий житловий комплекс для соціальних груп (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Суспільство

В Австрії започаткували Асоціацію українських організацій

Опубліковано

Асоціацію створили 22 січня 2025 року у посольстві України в Австрії. Загалом до складу об’єднання ввійшли 12 громадських організацій.

Про це повідомили в посольстві.

До асоціації долучилися українські громадські організації та спілки з Відня, Лінца, Граца, Зальцбурга та Інсбрука.

«Створення асоціації — це новий рівень співпраці та представлення інтересів українців в Австрії. Це зміцнює наш голос, підтримує ідею соборності та відкриває нові можливості для розвитку»‚ — написали в посольстві.

Читайте також: Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)

Нагадаємо, що третя група добровольців Українського легіону у Польщі скоро підпише контракти із ЗСУ.

Фото: фейсбук-сторінка посольства України в Австрії

Читати далі

Суспільство

У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

Опубліковано

У довіднику кияни зможуть знайти інформацію про послуги з підтримки ментального здоров’я. Цей проєкт втілили у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Про це повідомили в Департаменті соціальної й ветеранської політики КМДА.

Творці посібника зібрали інформацію про послуги в таких розділах:

  • охорона здоров’я;
  • соціальний захист;
  • освіта;
  • ветеранська політика;
  • культура, мистецтво, релігія;
  • молодь та спорт;
  • неурядові організації;
  • цифрові інструменти;
  • інші послуги з ментального здоров’я.

Читайте також: У лютому на київському вокзалі відкриють «Книгарню Є»: як вона виглядатиме (ФОТО)

Фото: довідник із ментальними послугами

«Довідник постійно оновлюється та включає інформацію про комунальні, громадські та приватні організації, які надають соціально-психологічну підтримку»‚ — написали в департаменті.

Переглянути довідник можна за посиланням.

Нагадаємо, що на Південному вокзалі відкрили виставку про протидію гендерному насильству.

Фото обкладинки: Unsplash

Читати далі

Шопочитати