Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Премія «Вчасно.Кращі» відзначила 11 лідерів цифровізації українського бізнесу   

Інформаційне партнерство

Опубліковано

На врученні щорічної премії  «Вчасно.Кращі» 11 компаній отримали нагороди за впровадження прогресивних рішень і автоматизацію бізнес-процесів.

Про це повідомили організатори премії. 

Масштаби та охоплені галузі  

Цьогоріч на «Вчасно.Кращі» відзначили у сферах: 

  • електронного документообігу;
  • диджиталізації кадрових процесів;
  • переходу на програмні РРО;
  • ефективного використання хмарних КЕП, технології EDI та електронних ТТН.

За нагороди змагалися понад 300 компаній середнього та великого бізнесу. Премія охопила 11 ключових напрямів, де учасники презентували найкращі цифрові рішення та результати за 2024 рік. Уперше шістьох переможців обирала публіка, а п’ятох — експертне журі.

«Для нас важливо відзначати не лише результати, а й прагнення компаній впливати на усе бізнес-середовище. Ми звертаємо увагу на те, чи вони пропагують цифрові зміни та мотивують своїх партнерів ставати на шлях трансформації», — коментує Антон Скоков, керівник цифрових сервісів для бізнесу «Вчасно».

Читайте також: Для посилення бізнес-зв’язків Німеччина інвестує в українські ІТ

Переможці від експертного журі

Тема цьогорічної премії цьогоріч — єдність. За словами організаторів, «Вчасно.Кращі» підкреслює важливість співпраці держави, компаній та кожної команди задля цифрової трансформації. Серед переможців, обраних журі обирали бізнеси, що активно використовують цифрові сервіси та допомагають іншим відмовлятися від паперу.

BusMarket Group отримали нагороду як мотиватор ринку за активне залучення партнерів у диджитал-світ. 

«Нова пошта» активно використовувала цифрові сервіси й надихала інші бізнеси на зміни. За останній рік компанія обмінювалася документами електронно із понад 100 тисячами контрагентами. 

«Аптека Доброго Дня» відзначили як приклад диджиталізації та мотивації для переходу компаній в ЕДО у медичній сфері. Мережа отримала нагороду за активне використання цифрових сервісів.

Компанія Uklon цифровізувала роботу з клієнтами й перевела кадрові процеси в електронний формат. Тепер працівники підписують документи удесятеро швидше. Нагорода — «Найбільш дбайливий роботодавець».

За результатами премії, компанія Ekol Logistics — один з прикладів бізнесу, який не чекає, а діє. Вони вирішили діяти самі та не чекали поки держава зробить електронні ТТН обов’язковими. У 2024 році Ekol Logistics перевела в електронний формат понад шість тисяч перевезень.

Обранці публіки

Цьогоріч на премії вперше до вибору переможців долучилася бізнес-спільнота. Спочатку експертне журі з усіх поданих заявок сформували 5 лідерів у 6 номінаціях. Далі всі охочі протягом травня голосували за найкращі досягнення компаній-номінантів:

Групу компаній «ДТЕК мережі» вже вдруге нагородили за вагомі результати у цифровізації. У 2024 році вони змотивували та допомогли понад 6 500 компаніям перейти в ЕДО.

Компанія Bayer перемогла, бо скоротила час обробки документа з 8 до 2 годин та максимально спростила процеси для роботи з партнерами.

Watsons отримали нагороду за переведення 85% залізних кас на програмні РРО у своїй мережі магазинів. Повний перехід на електронні чеки у компанії запланували до кінця року. 

Інтернет-магазин техніки «КТС» обрали найкращим серед торгівельних мереж. Він цифровізував обмін документами на всіх етапах постачання.

«Євромікс» відзначили, бо він успішно цифровізує свої процеси та впроваджує технології EDI. А ще й створює власні програмні продукти, зокрема на базі штучного інтелекту.

Лідером стала і мережа магазинів «Фора» за ефективне використання функціоналу хмарного КЕП та переведення усіх співробітників, які працюють із документами, на електронне підписання.

Окрім нагороджень бізнесів, на заході організували збір коштів на комплекси спостереження «Сторожі степу» для 12-ї бригади спецпризначення «Азов» Нацгвардії України. Під час премії мету наблизили на 50 тисяч гривень. Загальна сума збору, який стартував у партнерстві цифрових сервісів «Вчасно» та фонду Azov.One — 500 тисяч гривень.

Про авторів премії

«Вчасно.Кращі» — щорічна премія, яка відзначає компанії за ефективне впровадження цифрових рішень і сучасних підходів до автоматизації бізнес-процесів.

«Вчасно» — сервіси цифрових рішень для легкого та зрозумілого ведення бізнесу, що включають  е-документообіг, кадрову автоматизацію, електронні чеки, ТТН, підписи та звітність для ФОП. Цифрові сервіси «Вчасно» входять до групи українських продуктових ІТ-компаній Vchasno Group.

Антон Скоков, керівник сервісу цифрових рішень для бізнесу «Вчасно»

Раніше ми писали, як пройшов SUP DAY FORUM KYIV 2025.

Фото надали «Вчасно.Кращі»

Економіка і бізнес

€1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН

Опубліковано

Італія анонсувала фінансовий внесок для підтримки гуманітарного розмінування України. Угоду на 1,5 мільйона євро офіційно підписали разом із Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Про це повідомили в Мінекономіки.

За даними відомства, договір має важливе значення для відновлення та відбудови країни. Це допоможе очистити землю і повернути людей додому Підписання провели в Києві за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко, вона зазначила:

«Укладена угода є важливою для реалізації Національної стратегії з протимінної діяльності і дозволить реалізувати проєкти з очищення агроземель, розвитку інфраструктури, відновлення економічної активності на деокупованих територіях і сприяти поверненню громадян до своїх домівок».

За оцінками, які надало Мінекономіки, близько 138 500 квадратних кілометрів української території можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Додаткове фінансування дозволить розширити операції зі звільнення земель, покращити системи управління інформацією та підтримати спеціалізовані навчальні програми для людей з інвалідністю, ветеранів та постраждалих від вибухонебезпечних предметів.

Читайте також: Україна може стати першою країною поза ЄС, яку включать до зони безплатного роумінгу

Не перша співпраця

ПРООН у тісному партнерстві з Міністерством економіки України та Національним органом з протимінної діяльності з початку повномасштабного вторгнення підтримує розробку та випробування передових технологій для гуманітарного розмінування. Зокрема використання дронів, дистанційних сенсорів та систем штучного інтелекту  для навчання моделей виявлення вибухонебезпечних предметів.

Нагадуємо, що в Україні створюють перший жіночий екіпаж для перехоплення безпілотників.

Фото обкладинки: АрміяInform

Читати далі

Економіка і бізнес

Україна може стати першою країною поза ЄС, яку включать до зони безплатного роумінгу

Опубліковано

З 2026 року українці зможуть користуватися мобільним зв’язком у країнах Європейського Союзу без додаткової плати. Європейська комісія запропонувала додати Україну до зони безплатного роумінгу, яка охоплює 27 країн ЄС.

Про це повідомили на сайті Єврокомісії.

Якщо ініціативу підтримую, то дзвінки, SMS та мобільний інтернет за кордоном коштуватимуть українцям так само як удома. Такі ж умови діятимуть і для громадян ЄС, які приїжджають в Україну.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що це ще один крок до зближення України з ЄС:

«Ми хочемо, щоб українські громадяни залишалися на зв’язку зі своїми близькими по всьому ЄС, а також у своїй рідній країні. Саме тому ми пропонуємо, щоб Україна приєдналася до нашої роумінгової родини. Ще раз підтверджуємо нашу постійну відданість стояти поруч з Україною та її громадянами».

Читайте також: Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні

Зараз українці вже мають можливість користуватись зв’язком у ЄС без доплат завдяки тимчасовій угоді між мобільними операторами. Ця угода діятиме до кінця 2025 року.

Нову пропозицію ще має схвалити Рада ЄС. Якщо це станеться, Україна стане першою країною, яка не є членом Євросоюзу, але буде мати ті самі переваги в роумінгу, що й самі держави-члени.

Нагадаємо, що Україна отримає 1,3 мільярда євро на виробництво зброї в межах «данської моделі».

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Економіка і бізнес

«Нова пошта» спільно з GIZ запустить мобільні відділення та капсули безпеки для громад біля фронту

Опубліковано

У прифронтових регіонах встановлять 14 мобільних поштових відділень та 28 «капсул безпеки» — спеціальних конструкцій, які захищатимуть працівників і клієнтів під час повітряної тривоги. «Нова пошта» спільно з GIZ втілює проєкт для підтримки громад, що постраждали від війни.

Про це повідомила німецька організація.

Мобільні відділення будуть розгортатися за п’ять хвилин, а поштові послуги можна буде відновити менш ніж за два дні.

«Ці рішення дозволяють швидко налаштувати поштові послуги протягом двох днів у районах, які їх найбільше потребують. Очікується, що співпраця сприятиме впровадженню гуманітарних та бізнес-ініціатив по всій Україні, одночасно забезпечуючи доступ до міжнародного досвіду, стандартів та фінансування інноваційних рішень», — повідомляють у дописі про новий проєкт.

Ініціативу реалізують у межах програми develoPPP, що фінансує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Партнерство має на меті відновити доступ до поштових послуг і забезпечити фізичну безпеку в зонах, де інфраструктура постраждала від бойових дій.

Читайте також: «Нова пошта» оперативно доставила плату для ППО, яка допомогла збити «шахед»

Про GIZ Ukraine

GIZ — це державне агентство, засноване в 1975 році згідно з нормами права Німеччини. Основна мета діяльності — розвиток міжнародного співробітництва, забезпечення постійного світового політичного, економічного, екологічного та соціального розвитку, а також сприяння Уряду GIZ в досягненні цілей національної політики розвитку.

GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС), а також урядів Великої Британії та Швейцарії. Наприклад, у рамках напряму «Ефективне державне врядування» компанія підтримала систему електронних публічних закупівель ProZorro. Ця система сприяє чесній конкуренції та заощаджує публічні кошти. Мета організації в Україні – сприяння міжнародній співпраці задля сталого розвитку та проведення міжнародної освітньої роботи.

Нагадуємо, що в Україні ухвалили закон, який дозволить отримувати до мільярда доларів грантів та інвестицій на відбудову.

Фото: Giz Ukraine/Linkedin

Читати далі