Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Для посилення бізнес-зв’язків Німеччина інвестує в український IT-сектор

Опубліковано

Німеччина запустила  ініціативу «ІТ-партнерство з Україною». Участю в провідних технологічних заходах планують розширити бізнес-зв’язки у сфері ІТ. 

Про це повідомили в GIZ Ukraine.

Взаємовигідна співпраця

Українські компанії, які підтримує «Асоціація ІТ України», мали можливість представити свої продукти та послуги у сфері штучного інтелекту та машинного навчання, хмарних рішень, даних, а також фінтехнологій на GITEX EUROPE 2025 — провідному європейському технологічному та стартап-заході. 

Радник з питань політики Федерального міністерства економіки та енергетики Лінус Герціг назвав німецько-українське партнерство визначальним для формування більш стійкого цифрового майбутнього для Європи. Крім того, він зазначив, що унікальний досвід українських компаній ідеально доповнює усталену промислову базу Німеччини та її прагнення до цифрової трансформації. 

Читайте також: 117 стартапів з України отримали гранти на суму понад 3,5 мільйона євро

Радниця проєкту «Сприяння сталому економічному відновленню України» Марина Ковтун розповіла, що прямі іноземні інвестиції Німеччини в сектор інформаційно-комунікаційних технологій України досягли 22 мільйонів доларів США. Вона пояснила, чому ця співпраця взаємовигідна:

«Встановлюючи нові ділові відносини, німецькі компанії не лише підвищують свою конкурентоспроможність, компенсують дефіцит кваліфікованої технічної робочої сили, зміцнюють свою присутність на світовому ринку ІТ, але й сприяють економічному відновленню України».

Про стартап-захід

GITEX EUROPE  — провідна європейська подія у сфері технологій та стартапів. Організатори прагнуть просувати цифрове майбутнє Європи у партнерстві зі світом. Наступного року на події представляють понад 40 тисяч професіоналів, 2 тисячі експонентів та тисяча стартапів з понад 100 країн. Учасники також можуть долучитися до конкурсу Supernova Challenge з призовим фондом 100 тисяч євро. 

Нагадуємо, що в Україні за підтримки ЄС створюють мережу стартап-шкіл при університетах.

Фото: фейсбук-сторінка GITEX EUROPE

Технології

У Сумах науковці створили 3D-моделі зруйнованих обстрілами архітектурних пам’яток

Опубліковано

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.

Про це повідомили в «Суспільне Суми».

Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.

Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards

На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.

Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»

Читати далі

Технології

Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні

Опубліковано

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.

Про це пише видання Financial Times.

Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.

Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.

Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.

Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).

Фото обкладинки: AFP/Getty Images

Читати далі

Технології

Українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій

Опубліковано

Українські дрони вперше представлять у Парижі на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій. Цього року в ній беруть участь компанії Airbus, Boeing, Rolls-Royce та інші.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Резидент «Дія.City» Ailand Systems представить від України рішення гуманітарного розмінування безпілотник для виявлення вибухонебезпечних предметів ST1 та сільськогосподарський дрон BEE, який використовуватимуть у землеробстві та моніторингу стану полів.

Читайте також: Окупант здався у полон після точних скидів українських операторів дронів (ВІДЕО)

«Участь Ailand Systems у Paris Air Show — доказ того, що Україна стала ефективною екосистемою для розвитку defense tech та dual use-технологій. Сприятливі податки в “Дія.City” та підтримка держави сприяють масштабуванню компаній, залученню інвестицій і налагодженню партнерств», — зазначив Михайло Федоров.

Міністр підкреслив, що українські інновації, які народжуються під час війни, — від технологій аеророзвідки до дронів-розміновувачів, — можуть бути корисні для багатьох країн світу. На думку Федорова, ці продукти роблять революцію в безпеці, оборонці й цивільному захисті.

Нагадуємо, що піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Шопочитати