

Суспільство
Права людини, війна та відбудова. Які події готує правозахисна програма RIGHTS NOW! від Docudays UA
Із 3 по 7 червня під час Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться правозахисна програма RIGHTS NOW.
Про це ШоТам повідомили у Docudays UA.
Зазначається, що події організовує Правозахисний департамент Docudays UA спільно з командою проєкту «Архів війни», а також громадські ініціативи. Цьогоріч події об’єднує образ майбутнього, частиною якого є відновлення після нашої перемоги.
«Кава з правозахисника(ця)ми»
Розмови у форматі «Кава з правозахисника(ця)ми» починатимуться об 11:00. Від Центру прав людини ZMINA 3 червня дізнаєтеся, хто і як має відновлювати деокуповані території.
Представниці мережі DOCU/CLUB 4 червня розкажуть про документальні фільми, які допомагають достукатися до сердець людей. Про екологію та відбудову поговорять гості Національного екологічного центру 5 червня.
Чому статеве виховання має бути базовим для підлітків і дорослих з’ясують 6 червня спікер(к)и Кампанії проти сексизму «Повага». А вже 7 червня про важливість включення людей з інвалідністю у планування відновлення України розкажуть експерт(к)и FIGHT FOR RIGHT!
«Архів війни»
Проєкт ГО «Докудейз» та Infoscope – «Архів війни» – вже понад рік збирає та каталогізує цифрові матеріали для збереження історії, справедливого представлення подій у правовому, публічному та культурному дискурсах.
Події «Архіву війни» починатиуться о 16:00. Вже 4 червня у розмові «Голоси України: як говорити про війну, аби світ розумів» відомі журналіст(к)и, режисер(к)и та воєнкор(к)и поділяться досвідом донесення меседжів про війну в Україні іноземній аудиторії.
Що відбувається з музейними колекціями від початку повномасштабного вторгнення можна буде дізнатися 5 червня з події «Вкрадені скарби: Як повернути награбовану Росією культурну спадщину».
Ед Вулліамі – британський журналіст, який свідчив у Міжнародному кримінальному суді по справі воєнних злочинів в колишній Югославії та Ілля Пономаренко – український журналіст, який розказує світові про війну в Україні на сторінках The Kyiv Independent, зустрінуться 6 червня у діалозі «Сторітелінг на війні: чи можуть журналісти допомогти у звершенні правосуддя?».
У розмові «Конфлікт, війна, геноцид? Що напишуть про російську агресію підручники з історії?», яка відбудеться 7 червня йтиметься про суть поняття геноцид та довгострокові наслідки визнання та доведення дій Росії проти українців геноцидом.
RIGHTS NOW!
В основній програмі говоритимуть про майбутній розвиток нашої країни, а також про те, що допомагає нам переживати війну. Майже всі події починатимуться о 18:30.
Відкриватиме основну програму 3 червня дві дискусії: «Шлях відновлення. Хто і як творитиме нову Україну?», де йтиметься про 7 принципів декларації Лугано, яку Україна та міжнародні партнери ухвалили в 2022 році у Швейцарії та «Відновлення після поранень: як військові долають бюрократію», де можна дізнатися, як зробити ефективною взаємодію з державою, аби наші військові відчували свою цінність.
Про допомогу дітям у подоланні стресу від війни говоритимуть 4 червня у події «Травми війни: як Хібукі-терапія допомагає дітям». У розмові «Психологічний самозахист: чому важливо жартувати про війну» 5 червня поговорять про те, як українцям/-кам вдається жартувати в ці важкі часи та в чому полягає феномен такої психологічної стійкості. Програму RIGHTS NOW! 7 червня завершить подія «Відбудова України: як зробити громади комфортними для всіх». Разом із освітнім проєктом Stem is Fem розберемо, в який спосіб кожен/кожна із нас може впливати на процес відбудови.
Де дивитися
Усі події правозахисної програми RIGHTS NOW! відбудуться в кінотеатрі «Жовтень» у залі «Солодке життя» з перекладом жестовою мовою. Вхід на події вільний. Розклад подій можна переглянути на сайті фестивалю.
Нагадаємо, одинадцять українських кінопроєктів отримають фінансову підтримку у розмірі 523 тисяч євро від Європейського фонду солідарності для українського кіно.
Крім того, у відкритому доступі онлайн з’явився документальний фільм про українську весільною традицією «Весільний спадок».
Фото: надане ШоТам
Суспільство

З 10 квітня по 10 травня весь прибуток від продажів товарів Biosphere Corporation на ROZETKA спрямують на відбудову складів компанії, які росіяни зруйнували під час обстрілу Дніпра.
Про це повідомив співзасновник ROZETKA Владислав Чечоткін.
«Ми хочемо підтримати наших друзів із “Біосфери”. Український бізнес знає, як бути стійким і витривалим. Ми впевнені, що компанія відновиться та стане ще сильнішою. А ми — поруч, щоб допомогти», — зазначив Чечоткін.
Унаслідок прямого влучання ракети росіяни повністю знищили частину складів Biosphere Corporation у Дніпрі. Засновник Biosphere Corporation Андрій Здесенко повідомив, що під час цієї атаки загинув один працівник компанії.
Читайте також: «Це вже частина життя»: Олена Риж у «Збірному подкасті» про донати і дії, що під силу кожному
Biosphere Corporation — один із найбільших українських виробників товарів повсякденного вжитку: підгузків, вологих серветок, кухонних аксесуарів, фольги, пергаменту, засобів для прибирання тощо. Підтримати компанію на ROZETKA можна за посиланням.
Нагадаємо, що в Києві відкрили виставку французької художниці на підтримку військових (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Андрія Здесенка
Суспільство

У селищі Брюховичі Львівської області створять найбільший реабілітаційний центр у межах екосистеми UNBROKEN Ukraine. Його облаштують на базі Центру медичної реабілітації, який уже почали реконструювати.
Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
На базі центру будівельники зведуть нові корпуси, а старі приміщення модернізують. Після завершення робіт площа центру зросте з понад 5 тисяч м² до більш ніж 9 тисяч м².
В оновленому центрі облаштують понад 100 ліжкомісць, що дозволить ефективно обслуговувати пацієнтів, які пройшли найважчу фазу реабілітації в UNBROKEN.
Читайте також: «Це вражає»: принц Гаррі вперше відвідав Україну та провів день із ветеранами (ВІДЕО)
Проєкт реалізовують за підтримки міжнародних партнерів:
- уряд Литовської Республіки інвестує 5,6 мільйона євро;
- Товариство Червоного Хреста України — 2,5 мільйона євро;
- GIZ забезпечить закупівлю сучасного реабілітаційного обладнання на 2,5 мільйона євро.
Завершити реконструкцію планують у листопаді цього року.


Нагадаємо, що мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО).
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка UNBROKEN Ukraine
Суспільство

25 квітня у просторі M82 в Києві відкриють інтерактивну виставку «Третє дихання» — проєкт, що поєднає мистецтво, психологію та благодійність. Половину коштів з квитків організатори перекажуть центру Superhumans, а після завершення виставки експонати передадуть реабілітаційним і психологічним центрам.
Про це повідомили організатори.
Що буде на виставці
Проєкт втілює Mastercard у співпраці з психологами зі світовим ім’ям, митцями та експертами. Кураторкою виставки виступила українська психологиня Світлана Ройз, яка розробила концепцію емоційної подорожі крізь сім тематичних зон.
Загалом організатори підготували понад 50 інсталяцій та інтерактивів, які допоможуть краще зрозуміти свої емоції та навчитися взаємодіяти з ними. Виставку поділили на такі зони:
- «Знайомство з емоціями» — відвідувачі познайомляться з дослідниками емоцій та зможуть розпізнати базові емоції через образи актора Олександра Рудинського;
- «Слухай своє серце» — зона, де відвідувачі дізнаються, як серце стало символом емоцій, та почують історії тих, хто дослухався до свого серця;
- «Дитяча радість» — можна змайструвати халабуду, розмалювати стіни та пострибати в резиночку разом із Ярославою Магучіх;
- «Дай собі спокій» — віртуальна риболовля з блогером Михайлом Лебігою;
- «Випусти пару» — дослідження української лайки з акторкою Марією Рудинською та можливість погарчати, як лев, з Валентином Міхієнком;
- «Надія є» — VR-досвіди польоту в космос та сходження на Еверест і Говерлу;
- «Третє дихання» — завершення виставки співом разом із Jerry Heil.
Також під час виставки ROZETKA відкриє благодійну крамницю з антистресовими товарами та книжками, а компанія Uklon організує «поїздкотерапію» зі стендап-коміком Василем Байдаком.
Читайте також: У Софії Київській відсвяткують Великдень: програма масштабного заходу
Деталі проведення виставки
Виставка працюватиме з 25 квітня (початок роботи о 17:00) до 1 червня 2025 року за адресою: простір M82, вулиця Межигірська, 82.
Графік роботи:
- вівторок, середа, четвер, неділя: з 11:00 до 20:00;
- п’ятниця та субота: з 10:00 до 21:00;
- понеділок — вихідний.
Придбати квитки можна у касах на локації або онлайн на сайті Concert.ua.
Нагадаємо, що в Києві відкрили виставку французької художниці на підтримку військових (ФОТО).
Фото обкладинки: колаж ШоТам