Суспільство
«Повернись живим» придбав 300 військових коптерів для ЗСУ (ФОТО)
Фонд «Повернись живим» придбав для потреб ЗСУ 100 безпілотних комплексів Atlas латвійського виробництва. Це 300 коптерів, планшети та ретранслятори.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці фонду.
Загальна вартість комплексу – 5 мільйонів євро. Для «Повернись живим» це перша масова закупівля коптерів подібного класу, спеціально розрахованих на потреби військових.
«Atlas мають захищені канали зв‘язку і застосовуються для розвідки та коригування вогню артилерії. Подробиці про виробництво військових дронів, підготовку наших інструкторів з БПЛА у Латвії і відео для навчання українських аеророзвідників застосовувати Atlas у російсько-українській війни чекайте найближчим часом», – зазначили на сторінці фонду.
Водночас там додали, що перші латвійські коптери вже працюють у воїнів Сил спеціальних операцій.
Про фонд
«Повернись живим» – це фонд компетентної допомоги армії. З 2014 року ключова мета волонтерів – зробити ЗСУ ефективнішими, зберегти життя військових та системно протидіяти ворогу. Від початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року фонд збільшив допомогу армії в рази і підтримує захисників України, які змінили своє звичне життя та вийшли на лінію оборони.
Фонд закуповує обладнання, яке допомагає рятувати життя військових, зокрема, тепловізійну оптику, квадрокоптери, автомобілі, системи захисту та розвідки. Інструктори «Повернись живим» займаються підготовкою саперів, операторів безпілотних літальних апаратів (БПЛА), артилеристів і снайперів, а ще навчають домедичній допомозі й сприяють проведенню секретних місій.
З 2014 року Фонд зібрав на потреби ЗСУ понад 3 мільярди гривень, або понад 110 мільйонів доларів, та підготував понад 10 тисяч висококваліфікованих військових фахівців.
Раніше ми повідомляли, що фонд «Повернись живим» придбав для Збройних сил України 25 безпілотних комплексів «Лелека» загальною варістю 36 мільйонів гривень.
Також волонтери фонду придбали шість сучасних мобільних станцій для ремонту американських позашляховиків HMMWV, які використовують українські військові.
Фото: facebook.com/backandalive.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі