Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Потяг “чотирьох столиць” вирушив у перший рейс

Опубліковано

У п’ятницю, 28 вересня, за маршрутом Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига почав курсувати потяг “чотирьох столиць” №32/31. Про це повідомили у прес-службі “Укрзалізниці”. Наповнення першого рейсу склало – 55%. У відомстві кажуть, це – “гарний показник”.

Як курсуватиме поїзд?

Курсувати поїзд почне сьогодні і до введення нового графіка руху поїздів 2018/2019 рр. (9 грудня цього року) курсуватиме раз на тиждень.

Новий поїзд № 32/31 Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига вирушатиме зі станції Київ-Пасажирський о 14:07 і прибуватиме до Риги наступного дня о 09:05.

Назад він відправлятиметься об 11:10 і прибуватиме до столиці України о 6:42.

Читайте також: “Укрзалізниця” запускає рейкові автобуси до аеропорту “Бориспіль”

При курсуванні у напрямку Риги поїзд робитиме зупинки о 23:35 у Мінську та о 00:25 у Вільнюсі. При курсуванні у напрямку Києва – о 15:48 у Вільнюсі та о 20:17 у Мінську.

Крім того, поїзд робитиме зупинки на станціях Словечно (Білорусь), Калинковичі (Білорусь), Жлобин (Білорусь), Молодечно (Білорусь), Сморгонь (Білорусь), Гудогай (Білорусь), Кяна (Литва), Шяуляй (Литва) і Єлгава (Латвія).

У складі поїзда курсуватиме 10 вагонів, з них 9 купе і 1 вагон класу люкс. У 6-му вагоні купе будуть розділені на чоловічі та жіночі.

Читайте також: Логотип “Укрзалізниці” змінили вперше за 20 років

Яка вартість проїзду?

Вартість проїзду в поїзді № 32/31 Київ—Мінськ—Вільнюс—Рига з Києва до Риги станом на 29.08.2018 становить у вагоні купе 2219,11 грн., у вагоні СВ – 4428,17 грн.

З Києва до Вільнюса вартість квитка у вагоні купе — 1640,62 грн., у вагоні СВ – 3271,78 грн.

З Києва до Мінська вартість квитка у вагоні купе — 1853,98 грн., у вагоні СВ – 3574,69 грн.

“Вартість проїзду вказана з урахуванням вартості постільних речей (для купейного вагона 30 грн, для вагона СВ 40 грн) та комісійного збору – 20 грн”, — нагадали в “Укрзалізниці”.

Які переваги транспорту?

В “Укрзалізниці” запевняють, що мають переваги: комфортне розміщення у вагонах типу купейних і СВ, і безкоштовні перевезення ручної поклажі вагою до 36 кг, перевезення домашніх тварин (наприклад, собак маленьких порід без потреби викупу всіх місць в купе) і швидкий перетин державних кордонів маршруту без довготривалого очікування в чергах на пунктах пропуску.

[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Суспільство

17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24

Опубліковано

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.

Про це повідомили в UNITED24.

Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.

«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.

Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.

Історія хлопця

Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.

Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)

Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.

Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену сторічному партнерству України й Британії (ФОТО)

Опубліковано

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.

Про це повідомили в компанії.

Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.

Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.

Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.

Фото: «Укрпошта»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо5 днів тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство1 тиждень тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура1 тиждень тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...