Суспільство
Посмертний донор урятував ногу 17-річного Кирила (ВІДЕО)
17-річний Кирило дивом вижив після наїзду фури, але був надвисокий ризик ампутації. Завдяки донору та унікальній австрійській методиці, яку в Україні задіяли вперше, Кирило не лише встав на ноги, а і станцював із мамою вальс на випускному.
Про унікальний випадок розповідає ШоТам.
«Коли я побачила його на узбіччі дороги, у мене стало серце на секунду. Я думала, він мертвий…», — Юлія Шульга, мама.
17-річний Кирило вижив після наїзду фури, але врятувати його ногу шансів майже не було… Та ось, через пів року, він на своїх двох танцює з мамою на випускному.
Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію
Ногу Кирила врятував посмертний донор та австралійська методика, яку вперше задіяли в Україні. А почалося все торік, у жовтні. Кирило проходив повз припарковану фуру, аж раптом вона рушила.
«Водій побачив у заднє дзеркало, на мені була біла кофта. Він побачив, що я лежу, й зупинився. Якби не було тієї білої кофти, він би переїхав мене повністю», — Кирило Шульга, пацієнт.
Фура наїхала прямо на хлопця: струс мозку, перелом, травма коліна… А з ноги зняло шкіру. Коли Кирила доставили до лікарні Святого Миколая, він був непритомний.
«Головне, щоб нога була. А так, лікарі все зроблять. Вірив у лікарів», — Кирило Шульга, пацієнт
Ризик ампутації був великий, та лікарі з усіх сил боролися за ногу хлопця. Потрібна була пересадка шкіри, в Україні для цього зазвичай використовують свинячу. Однак Кирило став другим неповнолітнім в Україні, якому зробили пересадку від посмертного донора. Таке покриття ефективне та більш природнє для людини.
Хлопцеві провели понад 20 операцій, але з’явилася інша складна проблема. Через травму змінилася анатомія ноги, тепер нерви були розташовані близько до шкіри. А це — загроза нестерпних болей у хлопця в майбутньому. Аби запобігти цьому, лікарі задіяли революційну технологію — покриття рани синтетичним полімером.
Це дуже коштовний матеріал, його в якості гуманітарної допомоги доставили до України американці.
«Це така, як губка, яка кладеться на рану і проростає в нього власними судинками, стає його новою дермою, вона залишається в нього назавжди», — Леся Стрілка, опіковий хірург.
Технологія спрацювала, нерви Кирилові вдалося закрити. Весь цей час мама вірила: він стане на ноги і станцює з нею на власному випускному. І її бажання здійснилося. Кирило знов може ходити. Попереду — тривале розроблення коліна. Але головне — хлопець знову на своїх двох.
«Нога зараз не згинається до кінця і трошки ще не розгинається до кінця. Боремося із цим!», — Кирило Шульга, пацієнт
Нагадаємо, в Україні вперше виконали спліт-трансплантацію печінки: орган розділили і пересадили малюку та дорослому.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі