Суспільство
Поранений пес став вірним другом захиснику під Мар’їнкою (ВІДЕО)
Попри поранення цей пес вірно ніс службу поруч із воїном Семеном. Про вірного ЗСУ собаку розповідає ШоТам.
Він прибився до них голодний, переляканий і з осколками в лапі. І своїм найліпшим другом обрав Семена — бійця «Правого сектору».
«Він відчував себе напевно в безпеці, а я себе не відчував самотнім, я відчував теж якусь безпеку і тепло. І там зародився цей зв’язок», — Семен Лагун, військовослужбовець ЗСУ.
Позиція, на якій перебував Семен, називалася «Вагон». Тож таке ім’я боєць дав і новому другу. Вагон був підтримкою і розрадою Семенові, але водночас військовий боявся за собаку, бо фронт — це небезпека.
Минулої осені Семен отримав поранення: відірвало п’яткову кістку. Переживаючи за Вагона, він попросив побратимів евакуювати пса разом з іншими тваринами. Вагона тимчасово прихистив на Київщині друг Семена, але собака потребував лікування. Давалося взнаки осколкове поранення лап: пес кульгав.
«Я відчував таку відповідальність, коли його вивіз. Я не знав його подальшу долю певний період і не знав, де він був. І я не міг на це вплинути, бо сам потребував допомоги», — Семен Лагун, військовослужбовець ЗСУ.
Цю історію почули доброчинці й узяли Вагона під опіку: вилікували та прооперували.
«Була проведена вкрай складна операція хірургами. Декілька бригад хірургів-анестезіологів працювали. Тривала вона багато годин», — Марина Нємцева, лікарка ветеринарної медицини центру «Рудий кіт».
Лікарі знали його історію, але не знали імені. Так військовий пес Вагон у цивільному житті став Мартіном. Лікарі його вигулюють, але цього замало: пес дуже сумує. Він так зрадів, коли до нього вперше після поранення завітав найбажаніший гість.
«Хоча ми недовго провели часу разом. Але мені би хотілося, щоб він мене впізнав»,— Семен Лагун, військовослужбовець ЗСУ.
Семен уже повернувся на службу, але ризикувати життям друга більше не хоче.
«Я не знаю, де я буду, умовно, через 2–3 місяці. І я не можу брати під свою відповідальність цього песика», — Семен Лагун, військовослужбовець ЗСУ.
Дивіться відео: Як захисник між бойовими завданнями піклувався про покинутих тварин в Ірпені
Після операції Мартін почувається майже повністю здоровим, однак давня травма ще дається взнаки.
«Він пройшов курс реабілітації в реабілітаційному центрі. Але одного курсу, на жаль, мало. Потрібно ще працювати, бо травма була дуже давня і м’язево-зв’язковий апарат зазнав досить суттєвих змін», — Марина Нємцева, лікарка ветеринарної медицини центру «Рудий кіт».
Ви можете допомогти з лікуванням Мартіна, посилання для донатів — в описі відео. А якщо захочете стати для нього родиною, пишіть лікарці Марині!
«Він досі не має сім’ї, якої він потребує. Я впевнений, що в Україні знайдеться сім’я, яка потребує його», — Семен Лагун, військовослужбовець ЗСУ.
Дивіться відео, як українські бійці на фронті врятували рідкісну червонокнижну тварину.
Також читайте історію, як захисник врятував кицьку Пушку на Донеччині.
Окрім того, ми розповідали, як пес-розвідник Вася, який вирвався з полону окупантів, проходить реабілітацію у Польщі.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі